Vefat eden bağ-kurlu babanın maaşını kızı kaç para olarak çeker bilen var mı?

Vefat eden bağkurlu babanın maaşını kızı kaç para olarak çeker bilen var mı? yada nerden bakabilirim buna?şuan henüz evli göründüğümden alamıyorum

Güncellemeler:
kafanız karışmasın.boşanma davam var boşanınca alacağım da kaç para alırım?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Evliysen alman imkansız, boşandığın taktirde ölene kadar alabilirsin.

Maaş tutarına gelirse kaç kişinin alıp almadığına göre değişir.Şayet annen alıyorsa %75 i annene %25i sana gelecektir.

Annenin rahmetli olması durumunda %75 oranını sen alacaksındır.Ortalama bir bağkur maaşı 900 lira desek 700 Türk Lirası gibi bir tutar eline geçecek olan meblağdır.

Ben çok aldım zamanında ve üniversitede okuduğum bölümdür.Farklı bir sorun olursa yardımcı olabilirim.

0|0
    0|0
    • annem yok tek ben alacağım.babamın daha önce ne kadar aldığını bilmiyorum.bir de maaşlara zamn geldi diye duymuştum.babamın eski maaşını nasıl öğrenebilirim?

• peki çok teşekkür ederim:)

• Rica ederim.Her şeyden ötesi, sosyal haklarınız olsa da tekrar orta yolu bulup, yaşanmış kötü anlara sünger çekip ailenizi dağıtmamanızdır.

Tabi ki en doğru kararları yine bireyin kendisi bilir.

Erkekler Ne Diyor 5

• evli isen zaten alamazsin ki.Bosanman gerekir.Ancak sahtecilik yaparsanda ödenen paralari senden faizi ile tahsil ediyorlar

0|0
    0|0
  • Evli bulunduğunuz sürece vefat etmiş babanızın maaşından yararlanamazsınız.Artık devlet sıkı bir yönetim ilan etti bu konularda.Sırf babasının maaşını almak için resmiyette kocasından boşanıpta hala eşiyle birlikte yaşayanlar yüzünden artık bu tür durumlarda belirli sürelerde devlet aileyi göz hapsinde tutyor ve herhangi bir yakınlaşma sırasında babasının maaşını alamıyor.

0|0
    0|0
    • Yargıtaydan döndü o karar.Yargıtay kararları bağlayıcıdır.Ülkemizde eski eş olsa bile beraber yaşamak suç değildir ve maaş hakkının kısıtlanmasına sebep olamaz.

• Sizce evli bir kadının vefat eden babasının maaşını alması normal birşey mi ? Babasının maaşı olabilir fakat boşanmış bir insanınaynı kişiyle beraber olması suçtur.Ha başkasıyla beraber olmuş ha kocasıyla sonuçta boşanmış.

• Hayır hukuk olarak öyle bir suç yok.

• sanırım bunu en net sgk bürolarından öğrenebilirsin.

0|0
    0|0
    • bosanma davan sonuclandiktan sonra babaniz kacinci basamaktan emekli ise o basamaga göre para alirsiniz.Ancak esinizin size nafaka baglamamasi sartiyla.nafaka baglarsa yine alamazsiniz diye biliyorum.

• nafaka bağlarlarsa alamazmıyım?:S ee bunu bize avukat neden söylemiyor:S

• baban kac para alıyorsa onu alırsın yada baskası da alırsa daha az alırsın

0|0
    0|0
  • bekar kızı alır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bosanınca alırsınız dıye bılıorm ben ama kesıntıye ugruyor sanırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...