Hiç kendi gönlünü tavaf ettin mi?

Kendi yüreğini bilen birey adımlarını daha sağlam atabilir. Mantık silsilesinde boğulmamanın en güzel cevabıdır bu dediğim. Yüreğinin, kalbinin ne istediğini bilmemek mantığın eylemlere hükmetmesini ve doğal olarakta yanlış yapılmasının zeminini hazırlıyor. Bazı insanlar aslında benimsemediği bir şey karşısında mecburen benimsemiş gibi rol yapma ihtiyacında olurlar ve öyle davranırlar sonuç olarak. Halbuki gönlün ne söylüyorsa dilinde onu söylese daha özgür, daha bilinçli, ne istediğini bilen bir kişilik yapısına sahip olabiliriz. Mühim olan gönlü bilmek tanımak ve bunu dışarıya güzel bir şekilde ifade edebilmektir.

Biraz karmaşık gelebilir bu söylediklerim, cevaplar geldikçe güncelleme yoluna gidebilirim tabii ki.

Teşekkürler.

Güncellemeler:
Tavaf etmekten kastım tapınmak olarak algılanmasın lütfen.

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• soru başlığını beğendim..güzel düşünmüşsün..

0|0
    0|0
    • Ben düşünmedim maalesef, o yetiye erişmedim henüz.. Bir şiirden aklımda kalan küçük bir kuble yanlızca..

• cevabını biliyorsan niye korkuyorsun hala, sana yakışıyor mu (: şaka bi yana demek istediklerini çok net anladım ve davranışsal olarak takdir edilesi eylemler içindesin, tebrik ederim çünkü günümüzde bu özelliklere sahip insanların noksanlığı artık bu eylemleri az bulunan, taktirle karşılanmaya başlayan eylemler haline getirdi.Oysa ki temel olan, etik olan senin yaptığındır.

• :) teşekkür ederim:)

Kızlar Ne Diyor 1

• Kast edilen maske takmadan yaşamaksa,evet böyle yaşıyorum zaten:)

0|0
    0|0
    • Bence emin olmamalısın bu konuda. Çünkü mske takmak her insanın yaptığı, yapmaya mecbur kaldığı bir şeydir. Bunun bir derecesi yoktur maalesef ama senin şuan da söylemek istediğin derece ile alakalı. İkiyüzlülükten bahsediyorsun anladığım kadarı ile ama maskenin küçük olanıda büyük olanıda birdir. Kimse asık suratlı biriyle sohbet etmek istemez. Asık suratlı biri eğer sohbete, konuşmaya ihtiyacı varsa o asık suratını gülümseyen bir surata çevirebilir ve bu bana göre yanlış değildir, ihtiyaçtır.

• Anladım gibi ama,istemiyorsam konuşmam mecbursam da kendimi gerçekten mutlu hissetmeye çalışırım,istediğim için,karşımdakini aldatmak için değil...karışık oldu galiba:)

• ya tabii ki istemekle biten bu durum zaten. Bende tam onu anlatmak istedim. İhtiyacın varsa birileri ile konuşmaya mecburen yüzünü değiştirebiliyorsun. aynı şeylerden bahsediyoruz aslında (:

Erkekler Ne Diyor 1

• Kendi gönlüme tapmadım ki.

0|0
    0|0
    • Kendi gönlünün gücünü tam manası ile bilsen tapar mısın peki?

• Anladığım gibi yorumlarım ben :) Direk, sağa sola sapmadan. Az arkadaşım var ama bu sebepten dolayı arkadaşım olarak kaldılar. Gerçekten arkadaşım olamayanlar ise kaldıramayanlar. :) Burada kendimi anlattım.

Sıra geldi cevap vermeye.

O gönlü yaratan insan kelimelere bağımlı kalmasın diye yaratmıştır diye tahmin ediyorum. Doğru mu bilmiyorum ama tahminim bu. ks ile kalın :)

• doğrusuda bu zaten. dolaysız, saf, anlaşılabilir mesajlar iletmek iletişimin temelidir. karmaşık mesajlarla dolu hayatımız. tv' de ki programlar, çevrendeki tabelalar, vs. sen bildiğin yoldan şaşma..

Yükleniyor...