Theodore Roosevelt ve ahlak kavramının kelime anlamı üzerine

Theodore Roosevelt demiştir ki;

"Bir insanı ahlaken eğitmeden sadece zihnen eğitmek topluma bir bela kazandırmak demektir."

Bu cümleden anladığınız anlamıyla yani salt bu cümledeki kasdedilen anlamıyla diyorum daha geniş ve evrensel açıdan değil çünkü geniş bir açıdan bakarsak ahlak her detayın içindedir ne iş yapıyor olursak olalım "ahlak" kelimesi size neyi çağrıştırıyor sadece ilk okuduğunuz andaki düşünceniz ne oluyor?

0|0
06

En İyi Erkek Görüşü

• Yani ilk önce nefis terbiyesi sonra okul ,İslam tarihinde bu egitim yöntemi kullanılır ilk önce dini egitimle nefsi sonrasında normal egitim ,tabi bu uzun bir mesele yazsam şaşırırsın islamda bunun gibi birşey nasıl olur.Günümüz insanlarının cogu bunu bilmez

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Ayrıntıya indikçe toplumlara göre farklılaşan genel olarak ise dünyada insanların zamanla oluşturduğu yazılı olmayan birtakım kurallar.

1|0
    0|0
  • İnsanlara enformasyon yükleyebiliriz ama güzel ahlakı yükleyemeyiz. Bu her bireyin kendi çabası ve tercihi ile tuttuğu bir yoldur. Bu yüzdendir ki bu aktarılamaz farkındalığı taşımayanlar taşıyanlara mal mal bakabilmektedirler.

1|0
    0|0
  • ahlak herşeydir davranışlarımızı düzelten en yakın örnek bu ülkedeki rüşvetler adamları zihnen egitmişiz ama ahlaken egitemediğimiz için adamlar rüşvet yiyor toplum zarırına olan şeylere destek veriyorlar malesef :( :(

1|0
    0|0
  • bu lafı abd başkanının söylemesi tabi ayrı bir ironi olmuş ahlaktan bahsedenlere bakın :) tabi onlar kendilrine itaat eden çalıp çırpacaksa da kendileri için yapacak bireyler istedikleri için kontrolsüz güç güç değil demek istiyo p..venk ;))

1|0
    0|0
  • ahlak iyi insan olabilmek çevrendekiler saygılı sevgili ve seviyeli sana yapılmasını istemediğin şeylerii senin başkalarına yapmaman ahlak davranış şeklidir iletişim şeklidir geçinme şeklidir güzel ahlak güzel insanda olur yani

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...