Sosyal ağların insan üzerindeki etkileri nelerdir?

Sosyal ağların insan üzerindeki etkileri nelerdir? Gün geçmeden yeni bir ağ yeni bir platform ortaya çıkıyor. Örneğin facebook, twitter, instagram, tumblr vb. ağların insanlar üzerindeki etkileri nelerdir? Esrar, eroin gibi bir saplantı bağımlılık haline mi geliyor? Yoksa sadece zevk ve zaman geçirmek için bir yer olarak mı görüyorsunuz? İnsanların kişiliklerini değiştirdiklerini hayatlarının güncellemelere göre yaşandığını da düşünüyor musun? Yorumlarınızı alalım beyler bayanlar.

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Milletin zaaf yönlerini ortaya çıkarma, yanlış örnek olma, aldatma olaylarının çoğalmasını kolaylaştırabilme, dedikodu fesatlik sayfalar da üye artıracağım derken ucuz oyunlarında oynanabildigı, sapık diye tabir ettiğimiz tiplerin at koşturup virüs gibi çoğalmasında yardım, Cinayet tecavüz türü istenmeyen ters şeylerinde yaşanabilirliği... Olumsuz görebildiğim yönlerden.

Arkadaş edinebilme, fikir alışverişi, kültürel yararlanım, ticari kârlar, eski arkadaşlara ulaşma, istisnai olarak eşin bulunması evlilik için vesile olabilmesi .. Olumlu yönler.

Kısaca kullanım şekline göre değişiyo

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• vakit geçirmekle başlayıp bambaşka yerlere kaymaya başladığını düşünüyorum. herkes artık herşeyi yazıp herşeyi paylaşıyor kullanan herkes bunu yapıyor merak dürtüsü başlıyor. kim kiminle, nerede, ne yapmış soruları cevap buluyor bu sayede... ne meraklıymışız,ne hasretmişiz böyle şeylere.. .instagram ve twitter çok nadir kullanıyorum ama bugün face hesabımı kapattım.. bambaşka özel bir nedenim vardı.. ama artık kullanmamak en güzeli!

0|0
    0|0
  • Bu biraz da insanların boşluk ve zevkleriyle alakalı. Ben ne facede ne de twitter da yapacak birşey bulamıyorum. diğer saydığın sitelerden de bihaberim. Vaktin bol olduğu dönemler sanırım burada takılıyorum ki kendime kızdığımda çok oluyor vakit kaybından dolayı. Eğlenmenin yeni şekli diyebiliriz.

0|0
    0|0
  • Yakında bundan da bıkarlar diyorum.

0|0
    0|0
    • Bundan derken?

• Müneccim değilim maksimusua, bir garip üyeyim ben. Ama istersen hayal gücümün sınırlarını zorlayabilirim, ama pek önermiyorum. İntihara meyleden fikirlerim var:p

• Müneccim değilsin tabi ki de:) Yine de hayal gücüne istinaden bir şeyler söyleyebilirsin bence:) Rica ediyorum:)

Erkekler Ne Diyor 3

• Bağımlılık yaptığı kesin. Facebook, twitter kapansa intihar edenlerin olacağını düşünüyorum. Mobil iletişim diye ceplere de girdi. Sokakta cafede insanlar devamlı bunları kontrol ediyor. Kendi arkadaşlarımdan biliyorum. Bunla çok karşı çıkanlar zamanla elinde tel bunlardan çıkmaz oldu. Cafede sohbet ediyorsun, dur arkadaş eklemiş iki dk konuşayım diyor.

Kullanmadığıma seviniyorum. Üye olduğum zaman da kırk yılda bir girerdim. Ben kendi adıma o kadar etkilenmedim. Etkilendiysem de insanlara sinir olma şeklinde olmuştur. Sevgililer zaten facebook meretine saçma sapan muhabbetlere giriyorlar. Şifresini alıcam diye türlü oyunlar. Asosyalliğin dibine vurduk. Kendin çıkmak istesen millet çıkmıyor. İnternetin rahatlığına erdik. Yüz yüze konuşamıyor insanlar, internette çenesi düşüyor.

Face istemek çıkma teklifi, tel istemek amanın bovvv çok fena.

Fazla uzadı. Böyleyken böyle işte.

0|0
    0|0
    • Başka taraflarıyla kullananlar öyle oluyor.Bir müslüman insan yabancılara özenmez kardeşim.Onların iyi yapdığı işten yararlanır sadece,kötü şeylerine örnek almayın.Faceyide iyi yönde kullanın.

• Kullanalım demek istedim.Editleme yok maalesef.

• doğru kullanıcı olduğu taktirde bana göre sosyal ağlar insanların örgütlenmesinde cok önemli rol üstleniyor.. bilgi teknolojileri cağında teknolojiyi tvden radio dan takip etmem imkansız bu tur sosyal platformlar aracılıgı ile daha kısa surede haberdar olursun ancak..

0|0
    0|0
  • İyi yönde kullanırsan zararı olmaz.İyi yönde okullandığınız birşeye saplantı demek,sevdiğiniz birinede saplantı oldu halen seni seviyorum demekle aynı şeydir.İyi bişi değildir.Herşeye saplantı demeyin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...