Dindar insanların sevgilisinin olmasına nasıl bakıyorsunuz?

düşünün gayet muhafazakar iki insan var beraber geziyorlar tozuyorlar el ele tutuşuyorlar öpüyorlar birbirlerini her neyse sizce bu yanlış mı ? dindar insanın sevgilisi olamaz mı ? diyelim ki evlenmelerine en az 3 yıl var ama onlar sevgililer sizce doğru olanı ayrılıp sevgili olmadan birbirlerini evlenmek için beklemeleri mi yoksa sevgili olmaya devam etmeleri mi ?

0|0
10|16

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaş sevgili flört cart curt diye bişey yok bunlar gavurdan bize geçmiş adetler madem muhafazakarsınız bilirsiniz o halde devlet nikahının değil dini nikahın önemli olduğunu kıyın nikahınızı kimsede bişey diyemez

hem sizin şuan yaptığınız zina oluyo aranızda nikah yok birbirinizi öpüyosunuz ne ayak bu arkadaş.

bu flört tü yok sevgiliydi cart tı curttu birbirinizi öpmesenizde haram arkadaş

zinaya yaklaştıran her yol haramdır diyor islam flört dediğimiz zırıltının sonuda genelde öpüşme sevişme cinsel münasebet gibi şeylerle bittiğine göre ki bitmese bile genelde böyle bittiği için zinaya yaklaştırır buda haramdır

Şimdi bunları yazdım diye üç beş tane arkadaş gelip geri kafalııı darrr derse valla kıyameti kopararırım tartışacak vaktim yok sataşmasınlar

2|1
    1|1
    • yok gayet doğru söylüyorsunuz da aklıma geldi sordum benimle bir alakası yok nefsime uysaydım bunlar olabilirdi şükür ki uymadımsadece sormak istedim çokta haklısınız

Erkekler Ne Diyor 15

• doğru değil.

zaten bu durum onların ne kadar dindar olmadığını gösterir.

Başında örtü olana, namazlarını kılana dindar demeyiniz lütfen.

dindar hayatını gerçekten tam anlamıyla dini ile yönlendirmiş kişidir.

Dinde bir doğru vardır. ona ne kadar yaklaşılırsa o kadar iyidir.

ee içki içiyorum o zaman namaz kılmama gerek yok demeyin.

ne kurtarsanız kardır. sonuçta yangından mal kaçırıyoruz.

2|2
    0|1
  • Merhabalar..

Dindar insanlar da sevebilir. Fakat şurda bir hususa dikkat çekmek istiyorum.

Günümüz aşıkları gibi sarmaş dolaş olup , sevdiği kızı nikahsız dalaksız koluna takıp serbestçe gezmeleri uygun değil. Her şey edebince ve usturupluca olmalı. Bu herkes için böyledir. Fakat dindar olan buna daha çok dikkat etmelidir.

Bu arada herkesin kendi terazisine uygun kişilerle olmasını temenni ederim. Dindar bir kardeşimin kalkıp da Allah'a isyan etmiş, unutmuşçasına hayat yaşayan biriyle birlikte olmaması gerekir. Yani din ve diyanette eşitlik , denklik önemlidir..

Sevgilerimle..

1|0
    0|0
  • insan olması hasebiyle herkes karşı cinse ilgi duyar. Dini olarak tabiki de bunun belli başlı sınırları var elbet. Ama insan nefsine hakim olamıyor. Şeytan da boş durmuyor. Kişinin muhafazakar olup olmaması bunu değiştirmez. Sonuç olarak bu insanların da sevgilisi olabiliyor. Ateşe dayanabileceğin kadar günah işle demişler...

0|0
    0|1
  • " doğru olanı ayrılıp sevgili olmadan birbirlerini evlenmek için beklemeleri mi yoksa sevgili olmaya devam etmeleri mi ? "

ne içiyonuz lan ben de istiyorum :(((

0|0
    0|1
  • dindar derken nekadar dindar oldugunu biliyorsun baş örtüylemi konuşma tarzıylamı dindar oldugunun kanatine vardın. dindar diye sevgilisi olmayacak degil tabiki olacak ama dinin emrettigi cercevede sakınca yok ama el ele dudak dudaga inanc var ama nefsine ve zevkine yenilmiş birinden bahsediyorsun ...

1|0
    0|1
  • Tövbe edin ve kendinize gelin lütven :((88

0|1
    1|0
  • Genelde dindar insanlar, flört konusuna pek sıcak gözle bakmazlar. Çevremden gözlemlediğim kadarıyla bu durum böyle. Görücü usulü ile kısa flört döneminden sonra evlenilebiliyor. Evlenene kadar da 3-4 kez yüzler ancak görülüyordur...

0|0
    0|1
  • İnançlarına ters düşeni yapıyorlardır muhtemelen ama arzularına karşı koyamıyorlardır

Eğer sevgilierine güveniyorlarsa ayrılıp evlenecke zamanı beklicekler yada

herşeye katlanıp devam edicekler belli kırmızı çizgiler içerisinde

0|0
    0|1
  • sacmalama hacı bırbırlerıne karsı durustlerse ve her seyı ayarında bırakıyorlarsa sıkıntı yok.gencsınız elbette olacak.ama ayarı kacırmayın en onemlısı o

0|0
    0|1
  • ne alakası var kı dındar olması sevgılısı olmayacagı anlamına gelmez edeplı sevıyelı ahlaklı bır ılıskı olabılır sadce ınancsızlar mı ılıskı yasar

1|0
    0|1
    • ya bencede öyle ama işin içine nefs girdikten sonra nereye kadar koruyabilirsin ki kendini ince eleyip sık dokunduğunda yabancı bir erkekle bir kadının birbirlerinin gözünün içine bakması bile göz zinası sayılıyor

• ya o kadar da degıl ne demısler nıyet onemlı senın nıyetın bozuk olduktan sonra ne yaparsan yap bu degısmez

• Olamaz mı? sevgililik farklı o*luk farklı.

0|0
    0|1
  • O değil de: Şimdi bunların bazısı var her haltı yerler ama söz konusu birine akıl vermek olunca namus ve din konusunda ahkam keserler, işte ona tavım.

0|0
    0|1
  • Herkes kendi inancını yaşar. Banane. Yadırgayıp durmayın insanları.

0|1
    0|1
  • Görücü usulüyle evleniyo öyle insanlar ama seviyorlarsa devam etsinler tabii

0|0
    0|1
  • hayır sevgili olamazlar, işin dini boyutunu tartışmam. ama bir dindar kalkıp da dışarda muhafazakar olmayan iki sevgilinin elele tutuşup gezmesine laf atıyosa, kusura bakma ama ben de muhafazakar iki sevgilinin sağda solda gezip tozmasına karışırım. ya herkes kendi işine bakacak ya da bana karışılıyosa ben de fena karışırım.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• Bana göre bir sakıncası yok , sevmenin müslümanı hristiyanı ateisti olmaz , ama milletin yaptığına laf edip kendilerinin yapması ne kadar uygun olur bilemem ..

Millete verir talkımı kendi yutar salkımı olayı ..

0|0
    0|0
  • Yanlis sey tabikide evlenmeden once neyin acelesi bu evlenicekseniz zaten istedigini yaparsin.Hem ne malum evlenicegin kimse kaderini bilemez ben ne insanlar gordum 5-6 sene birbirlerine deli divane asiklardi ama evlenmediler.Acikcasi boyle bir durumda olmayi istemezdim.Hem opusme masum birsey degil baska biriyle evlenirsen sayet ona ben temiz kaldim diyebilecek misin?Bir anlik heves icin vicdanina aci cektirme

1|1
    0|1
  • bak bacım sen de belrtmşsn 'Dindar' demşsin...

evlenmeden elin adamına kenedeni ne öptürüp el ele geziyorsun kız? hiç yakışıyor mu baş örtüne?

evlenmeme de 3 yıl var falan demişin ama ya evlenmezsen nolcak...

amaan her neyse ben sadece madem 'dindar' insansın nasıl davranman hoş olur onu belrtmek istedm artık ne anlarsan... yoksa bana göre hava hoş... ister öpüş ister koklaş... senin hayatın

din içimzde :))))

1|0
    0|1
  • Çok iyi de bakıyorum, çok iyi güzel de bakıyorum tağam mı? Türban olayına kimse garışamaz, ha nasıl garışamaz şu bağyan şo şekil geyinir bu şu şekil geyinir özgürlüğü bitirir. Eyyorlamam bu kadar. Öptüm, bye

1|0
    0|1
  • karşılaştıgım tüm kapalılar bi haffta onla bi hafta öbürüyle gezip tozuyor benden çok sevgilisi oldu hepsininde

napıcam şiddetle kınıyorum tabiki.

0|0
    2|1
    • Sen her sakallıyı hacı mı sanıyorsun yavru kurbağa.. Her türbanlı Müslüman olsa, kilisede Papaz kalmaz.. Kız zamanında kaltaklık ediyor sonra adını temize çekmek için başına takıyor bir eşarp al sana Müslüman.. Esas onları bulup ayıklayıp becermek lazım.

• haklısın çekirge

• neden yanlıs olsun

0|0
    0|0
  • ayrılın gitsin!

günahkarlar :(

0|0
    0|0
  • doğru olan şeyler umrumda değil. ne yaptıkları da.

0|0
    0|0
  • Pis kafirler!1 Tövbe etsinler bi'an önce!1 cık cık cık yah,bu kadarda olmaz bak beynime ken sıçradı yine.cık cık

0|0
    0|0
  • sevgilisiyle birlikte yaşıyıyan türbanlı kızlar bile var.çok öpüşüp koklaşmadan sevgili kalabilirler bence adam akıllı davranırlarsa

0|0
    0|1
    • Sen her sakallıyı hacı mı sanıyorsun yavru kurbağa.. Her türbanlı Müslüman olsa, kilisede Papaz kalmaz.

Yükleniyor...