İstediğiniz şeylerde ısrarcı mısınızdır?

Ey gönül ses etme! Bekle! Ya nasip de, "Rabbine bırak"...İstediğiniz şeylerde ısrarcı mısınızdır? Hakkımda hayırlısı buymuş deyip konuyu kapatanlardan mısınız?

Güncellemeler:
Sorumun başlığının orjinalliğini bozan sayın moderatörleri saygı ve sevgiyle anıyorum...

0|0
21|14

En İyi Kız Görüşü

• Rabbime bıraktım herseyin hayırlısı :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Dinimizde, en azından benim dinimde, ya nasip diyip Allah'a bırakmak yoktur. Dua etmek vardır. Ama dua açıp 3 kuluf bir elham okumak değildir. Dua etmek, o işin olması için çabalamaktır, var gücün ile. Sen elinden gelen herşeyi yaparsın, sonra gerisini Allah'a bırakırsın...

Ama hiç çabalamadan istediğin şeyi ya nasip diyip Allah'a bırakmak "beleşçiliktir". Dinde yeri yoktur.. Hz Meryem doğum sancısı çekerken bile "o kütüğe vur da önüne bir hurma düşsün" denmektedir Kur'an da. Yani o halde bile amaca ulaşmak için "kütüğe vurmak" gibi bir dua etmek gereklidir. Normalde küçük bir vuruşla hurma düşmez. Ama Allah isterse yardım eder. Ama ben ayaklarımı uzatayım, kendimi yormayayım, bekleyeyimde o düşsün... Hz. Meryem'e bile öyle rahatlık verilmemiş, biz kimiz ki bize öyle rahatlık verilecek.. Kimse kendini kandırmasın yani. Ha "dinci", hacı hoca takımı der tabi herşey Allah'tandır, siz o sureyi okuyun bu sureyi okuyun olur...

Sure okumak ile, hele hele anlamını bilmeden okumak ile, bi halt olsa idi aya ilk Türkler giderdi... Elin gavuru değil!

0|0
    0|0
    • Benim bahsettiğim şey de istediğin şeye sahip olabilmek için çabaladıktan sonra olmuyorsa nasip diyip Allah'a bırakmak.

• 3 kuluf ne yaa kulhü ya da ihlas de hiç olmadı.

• Niye ki? Ben arap mıyım ki tam onlar gibi söyleyeyim? O surelerin bizim içim bir anlamı olmayan isimleri hiç bir şey ifade etmez ki. Nasıl söylersen söyle. Hatta anlamı olmayan, anlamını bilmediğin Kur'an ayetleri bile hiçbişey ifade etmez, hatta anlamını bilmeden okumak bizzat şeytanın emridir. Bunu bizzat Kur'an söylüyor, ben değil. Kulhü de desen, Gulhu da desen aynıdır o yüzden. "Fonetik" karşılığına yaklaşsan yeterlidir. Bence dini böyle küçük ayrıntılarda aramayın, çok yanılırsınız...

• Dua ederim istediğim şey her neyse,tabi hayırlısını istediğim için sonuç olumsuz da olsa hayırlısı buymuş diyorum.bence mantıklı olan da budur,ısrarcı olmak kötü sonuçlar doğurabilir,yani çok olmasını istiyorsan elinden geleni yapman normal ama hırs yapmak normal değil ve hatta sonu kötü olur diyorum

1|0
    0|0
  • Bisikletin pedallarını çevirdiğin sürece düşmezsin.

öyle hayırlısı kısmet amin le olmuyor o işler. :))

2|0
    0|3
  • insanlar hariç ısrarcıyım, (maddiyat çokta fifi) amacıma, hayatımda yapmak istediğim şeye hırslanırım, bırakmam peşini

0|0
    0|0
  • bi kapıyı kapatan Allah başka bi kapıyı açar... nasip

1|0
    0|0
  • Kader, beyaz kağıda sütle yazılmış yazı;

Elindeyse beyazdan, gel de sıyır beyazı! :)

1|0
    0|0
  • hayır hiçte ısrarcı değilimdir,olmazsa olmaz yapacak birşey yoktur.hakkımda hayırlısı buymuş diye diye de hayatını bok etmemek gerektiğini de inanırım :)

0|0
    0|0
  • mağaraya saklanıp, beklemek de ısrarcı olmazsan, örümcek ağ, güvercin yuva yapmaz. sen sebepler dairesinde herşeyi yap da, ondan sonra kime bırakırsan bırak.

0|0
    0|0
  • ... İstediğim şey benim için önemli ise ısrar ötesi inat hali alır.Bunu yaşadım.Ölen bir kişi,bunu bana yapamazsın diyerek salladığımda geri döndü,bir gün sonrasında kaybettik.

0|0
    0|0
  • İstediğim şeyleri alma konusunda elimden geleni yaparım.Ama kimden istediğimiz çok önemli,mesela bir insandan birşey istiyorsak ve vermek istemiyorsa o an itibari ile zaten kapanır.

Ama hayattan istediklerimi almak için tüm gücümü kullanacağım.

0|0
    0|0
  • O ne öyle ya :D

Pes edenlerin telkinidir bu. Önce isteyeceksin gerçekten "Allah inancı olanlar için" sonra hayırlısı zaten olur.

0|0
    0|0
  • mümkün olduğunca...

0|0
    0|0
  • Eğer gerçekten istiyorsam başaracağıma inanırım.. "Önce inanmak gerek!" hayat felsefemdir..

0|0
    0|0
    • İnanmak ayrı konu. İnanırsın ama olmuyor ne yapacaksın?

• İnandığım şeyin olmaması gibi bir ihtimal yoktur benim için.. Bu yüzden herşeye , herkese inanmam.. Mantık dahilinde olan, başarabileceğime inandığım şeylere inanırım..

• Istedigin birsey olmuyorsa ya daha iyisi olacagi icindir ya da olmamasi gerektigi icin olmuyordur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• çok güzel bir başlık tebrik ederim:))

ben elimden geleni yapıp gerisi hayırlıysa olur derim

1|1
    0|0
  • Israrcıyım inatçıyım gerçekten istemişsem elde ederim.Dua tabiki çok önemli Rabbimizden istemek gerek sonra çözüm yolları aranır.Gönlüne göre olur herşey

1|1
    0|0
  • Hayırlısı diyenlerdenim direnmem asla olacak şey olur zaten.

1|0
    0|0
  • Bismillah, amin..!

2|1
    0|0
  • Çok bir şey istemiyorum ,istediklerimde oluyor .

Israrlada duamı ederim ama dua'da ısrarcı olmak lazım

1|0
    0|0
  • Ben genelde şu şekilde dua ederdim. " Allah'ım nolur istediğim olsun ve bu iş hayırlı olsun"

Dua ettiğim şeyler hep oldu ama istediğim gibi gitmedi pek. Şimdilerde hayırlısı olsun diyorum.

1|0
    0|0
  • ben genelde allahım nollluuuuur olsun dıye beklerım duamıda ederım zaten cok bıseyde ıstemem pek ama hayırlısı buymusta dıyebılıyorum eger olmuyorsa

1|0
    0|0
  • Elimden geleni yaparım ama oluyorsa vardır bir hayırlısı derim. ve hep bir hayırlısı vardır...

1|1
    0|0
  • ısrarcıyım, kafama koyduğumu yaparım.

1|0
    0|0
  • elimden geldiği kadar ısrar ederim ama baktım ki hala olmuyor hayırlısı diyip kapatırım konuyu

1|0
    0|0
  • ne demişler tedbirini al takdiri allaha bırak. elimden geleni yaparım ısrarcılıksa bu evet ısrarcı olurum gerisi allaha kalmış.

0|0
    0|0
  • mücadelemi gösteririm ama baktım ki hala olmuyor hayırlısı böyleymiş derim.( Şer olarak gördüğümüz herşeyde bir hayır olduğunu düşünüyorum)

0|1
    0|0
  • olacak şey er yada geç olur zaten ama çekilemem kenara sabırsızımdır ısrarcıyımdır yanı hemde fazlasıyla

0|0
    0|0
  • gerçekten çok istediğimse sonuna kadar ısrarcıyımdır...

ama benim pek bu konularda problemim olmuyor..

söyle der demez dökülür arkadaşlarım..

0|0
    0|0
  • Bazen zamanın akışına bıraktığım olur bazı şeyleri. fakat hakkımda hayırlısı dediğimi hiç hatırlamıyorum.

0|0
    0|0
  • Sevme şiddetime bağlı..

0|0
    0|0
  • inatçıyım bu konuda olmalı diye uğraşırım.

0|0
    0|0
  • çok ısrarcıyım.

0|0
    0|0
  • Israrcıyım.

0|0
    0|0
  • olmuyorsa gündemden kaldırırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...