Spora başlıyorum ne dersiniz?

180 cm boyunda 73 kg birisiyim ilk defa fıtnese yazıldım kol bacak omuz sırt göğüs gelişsin istiyorum beslenmeme dikkat edeceğim faydası olurmu kiiimisi baalangıçda çok aşırı ağrı çekersin diyor tavsiyeleriniz nedir teşekkürler

Güncellemeler:
sportiff kaslı geniş omuzluerkekler daha mı çok kızların dikaktini çeker acaba

0|0
17

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim öncelikle spora başlaman iyi bende Fitness yapan bir sporcuyum. Kilon ve boyun gayet uygun bu sporu yaparsan zaten o dediğin kol göğüs omuz çalışıyor ama bu spor sabır ve azimli bir çalışma gerektiren bişey vücüdun şekle girmesi en az 3 ay alır tabi sen bu 3 ay içinde gelişme gösterirsin farkı kendi anlarsın yani. Beslenme ve uykuna dikkat etmen gerekiyor ilk başlarda ağrıların olacak ama bunlar ilk haftada geçiyor en fazla 3 gün yani sen başladığın gün ılık bir duş alıp kolunu felan ovalarsan bişeyin olmaz. Unutma Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin ama mükemmel olmak için başlamak zorundasın ;)

0|1
    0|0
    • kol ve bacaklar biraz ince kalınllaşır mı acaba yememe içmem çok dikkat ederim sabrım da var kuralalra harfiyen uyarım

• Kol kası yavaş gelişir bacakta öyle dediğim gibi ama 3 ayda kol kasın belli olur spor yaptığın anlaşılır yani protein ağırlıklı beslenmen gerek :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Kolay gelsin knk başarılar :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• İlk kol antrenmanını ağır yaparsan çook ağrı olur ama zorlamazsan normal hamlarsın başlarda

0|1
    0|0
  • sportif kaslı geniş omuzlu erkekler sadece kızların değil herkesin dikkatini çeker

0|1
    0|0
  • bişey olmaz ilk 1 hafta kaslar da ağrı olur sonra alışırsın

0|1
    0|0
  • Ağrı oluyo vücut alışkın olmadığı için doğal olarak hamlıyorsun

0|1
    0|0
  • Beslenmene çok dikkat et, bol bol yumurta beyazı tüket mesela kahvaltıda en az 5 adet. Balık, kırmızı et, tavuk, makarna, pilav bunları çok tüketmelisin. En az 6 ay falan destek gıdalara başvurma mesela protein tozu, aminoasit bcaa vs vs. Ağrı sızı olaylarını da boşver ilk hafta birazcık olur ama büyüyünce unutursun. İyi çalışmalar.

0|0
    0|0
  • Basarilar

0|0
    0|0
Yükleniyor...