Spora yeni başladım, ağırlıkla çalışmam yanlış mı olur?

Daha öncesinde 2 haftalık bir deneyimim olmuştu haftada 5 gün gitmiştim ve 2 haftada kaslarım hafifte olsa sertleşmiş ve belirginleşmişti ama ağırlıkla çalışmamıştım. Sizce şimdi ağırlıkla başlasam bir sorun olur mu?

0|0
10|36

En İyi Erkek Görüşü

• 1 Hafta sadece 1. ağırlıklarla çalış
    2. Haftasının 2 günü 2. ağırlıklarla ve geri kalan 2. Haftanın 2 gününde de 3. Ağırlıklarlar çalışmaya devam et..

1-2 Hafta içinde vucud alışır sonrasında da kaldırabildiğin kadar ağırlıkla çalış

1|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Sorun yaratabilme ihtimali yuksek bence yavas yavas baslayip alistirmalisin kendini

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• Acele etme biraz daha bekle

0|0
    0|0
  • Fazla ağır kaldırma hafiften başla.

0|0
    0|0
  • Ağırlık antrenmanı ille de kas kütlesi geliştirmek için yapılan bir antrenman değildir. Programa göre farklılıklar gösterir. Şok ve çabuk zayıflama için de ağırlık antrenmanı yapılır. Ağırlık antrenmanı olmadan yapılan zayıflama bana göre çok da sağlıklı değildir.

0|0
    0|0
  • İlk başlarda kondisyon yap sonra ağırlıga başla

0|0
    0|0
  • olmaz sadece kilogramı düşük tutu

0|0
    0|0
  • DÜZENLİ git yavaş yavaş başla bünyeyi geliştireceğine yorma şefim. yavaş yavaş

0|0
    0|0
  • Sizin korkunuz sanırsam ağırlık çalışırsam çok kaslanır mıyım? Kas yapmak öyle hemen kolay birşey değil. Kaslar yapı olarak geç dolan geç boşalan bir yapıya sahiptir. Hem birden bire çok büyük ebatlara ulaşmanızda mümkün değil. Ağırlık kaldırmak vucut için faydalıdır. Ben çalışın.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle ağırlık çalışmalısın. Günlük kilonun 1.5 katı protein alıcaksın. Karbonhidratıda zayıflamak istiyosan kalori açığı yaratıcaksın eğer kilo almak istiyorsan günlük kalori ihtiyacının 500 fazlasını alacaksın. Kadınlarda ki kas gelişmi erkeklere göre daha yavaştır ve çok fazla büyüyemezsin. Eğer çok büyümek istersen testesteron takviyesi alman gerekir.

0|0
    0|0
  • Hayır olmaz kilo vereceksen kardiyonu aksatma

0|0
    0|0
  • programına uy oraya zayıflamak icin mi kg almak icin mi ya da vucudunu fitleştirmek icin mi gidiyorsun ha kasta yapmak isteye bilirsin önce bunu bul

0|0
    0|0
  • vaktin var daha kas temelini oluştur sonra başlarsın

0|0
    0|0
  • Agirlik kaldirmaktan cekinme. Erkekler gibi kaslarin olmayacak zaten. Zayif isen agirliga baslayabilirsin. Ama agirligin yaninda kosu bisiklet kondisyon calis.

0|0
    0|0
  • hocana danış :)

0|0
    0|0
  • 2 kilo civarında çalış bir zararı olmaz, triceps geliştirme egzersizleri yap, işine en çok o yarar

0|0
    0|0
  • ağırlıksız bar ile çalışabilirsin 2.5 kg dumbbell ile calısabilirsin zorlamaya hiç geerek yok

0|0
    0|0
  • ağırlık çalışmaya gitmedin mi kardeş o zman ağırlık çalışcaksın fazla abartmadan ama hocan yok mu spor salonunda?

0|0
    0|0
  • Ağırlık daha ziyade kas oluşumu için. Başlangıç için cardio ile başlayabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Kaygılarını bir yana bırak hayvan gibi çalış. Aslan gibi proteinli yiyecekler ye. Sonuclara kendin bile inanamayacaksın

0|0
    0|0
  • sen 1 ay kadar cardio yap sonra hafif ağırlığa geçersin acele etme

0|0
    0|0
  • Şimdi ağır falan kardırırsın sonra vay efendim kanamam var vay efendim acım var
    kaldırma şu ağırlıkları!!

0|0
    0|0
  • Kondisyon yap, ağırlıkla çalışma..

0|0
    0|0
  • çalış ama fazla yüklenme kaslarına zarar verirsin

0|0
    0|0
  • ilk hafta önerilmez. 2. hafta itibari ile yavaş yavaş başlarsın

0|0
    0|0
  • olmaz ağırlık kaldırmaya devam :) :)

0|0
    0|0
  • Evet kaslara zarar verir önce koşu vs vucudunu ısıtmalısın

0|0
    0|0
  • Ağırlıkla sorun olmaz 2 kg ile başlayabilirsin

0|0
    0|0
  • en cok guldugum sorulardan :)

0|0
    1|0
  • olur tekrardan isinman lazim tekrardan basa sar

0|0
    0|0
  • Hayır ağırlık çalış çok önemli başla bence

0|0
    0|0
  • Hareketleri tekniği püf noktaları biliyorsan sorun olmaz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 9

• Sakatlanırsın

0|0
    0|0
  • Olmaz.

0|0
    0|0
  • evet yanlış yanların kasa dönüşür eğer zayıflama amacıyla yapıyosan

0|0
    0|0
  • hamlarsın

0|0
    0|0
  • Başla bence daha iyi olur

0|0
    0|0
  • yanlıs olur hemen baslama

0|0
    0|0
  • Dirençlerdesin galiba, ben dirençlerdeyim ağırlıkta çalıştım bir şey olmuyor ama sakin yalnış hareket yapma.

0|0
    0|0
  • Yavas yavas cok az la basliya bilirsin zamanla sure ve agirligi atira bilirsin. Yemenede dikkat et bol protein al

0|0
    0|0
  • İkinci haftadan sonra başlamaya izin verdi bana hoca

0|0
    0|0
Yükleniyor...