Kadınların olgunlaşma yaşı erken mi yoksa geç mi oluyor, sizce?

Toplumda genelde kadınların erken olgunlaştığı söylenir yani bunları erkekler bile kabul etmiş durumda , peki siz kabul ediyormusunuz kadın erkekten daha erken mi olgunlaşıyor ? Yaşanılan tecrübelerden dolayı insan olgunlaşır kadın değil diyenler demesin dersede cevap vericem onlarada ;)

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• kadın erken olgunlaşmak zorunda kalıo.küçük yaşda sorumluluk verilio.aman sus kızkısmı konuşmaz.aman öyle yapma elalem ne der.kalk kardeşine su ver yemek hazırla.çoçukken dahi büyük gibi davranırlar sana.kadınlar daha erken olgunlaşmak zorunda bırakılıo

0|0
    0|0
    • Onun sebebi neden peki neden zorunda bırakılıyor ?

• kısa bi not...olgunluk cinsiyetle alakalı değil şahsiyet le alakalı.

• Ondan hiç şüphem yok ;)

Kızlar Ne Diyor 5

• bılemıyorumda benım ıcın gec:D

0|0
    0|0
  • Aslında bu cinsiyetten çok karaktere bağlı bir durum ama doğrudur, kadınlar erkeklerden daha erken olgunlaşır. Liseden biliyorum çünkü :D

0|0
    0|0
    • Ben ilkokulda çözdüm onları çok ilginç geliyordu erkekler =) , kızlar daha daha ilginç ;)

• Bana da öyle geliyor evet:)

0|0
    0|0
    • Peki yaşadığın mutsuz olaylar , aldığın sorumluluklar nelerdir şu ana kadar ve yaşınıda söylersen ? rica ediyorum bu arada ;)

• Öyle mutsuzluk sorumluluk alma olayı değil de yaşı olmuş 23 24 hala oyun peşinde dalga peşinde yaşının sorumluluğuna varamamış çok :) yaşım 21

• Sende onalardan biri olabilirsin ama ;) ,ve olgun insan hayatında hep güle oyanaya yaşıyan başına hiç zorluk gelmemiş, sorumluluk duygusunu fazla yaşamamış insanlar değildir dimi

• Genelde kızlar daha çabuk olgunlaşır ve mantıklı düşünmeye başlar ama erkekler arasındada var öylelelerı.. iyiki

0|0
    0|0
    • Peki şu ana kadar mantıklı verdiğin bi kara var mı varsa nedir ve hayatındaki keşkeler çok var mı ?

• hayatıma keşkeleri yaklaştırmıyorum.. keşke desem nolcakki diye düşünüyorum olan olmuş. herşeyi akışına bırakmak en mantıklısı bence.. hayatımda bir çok karar aldım ama mantıklımıydı diye sorma :)

• O zaman dediklerini savunnamazsın kusura bakma ;)

• Cinsiyetle alakalı yok, kişiden kişiye göre değişiyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• kadınlar fiziki olgunluk olarak erkeklerden daha erken olgunlaşırlar mesela daha önce ergen olurlar bu da haliyle daha erken yaşta farklı düşünmeye sevk eder onları. erkeklerden önce sorumluluk sahibi oldukları için tabiki daha önce olgunlaşırlar. ama kişinin çevresi ve yaşantısı fikri olgunluğunu etkilediği için kesin bir genelleme yapılamaz

0|0
    0|0
    • Ama yapılıyor ,kadınların bu fiziken olgunlaşması başlayınca akıl olarak duygusal bir zekaya yönelmesi yani diğer şeylerin üstünde durmaması gibi birşey var mıdır peki sana göre ?

• Öyle , sorumlulukta başlıyor herşey yani çok erken yaşlarda verilmesi lazım erkeğe yoksa kendini olgunlaştırması zaman alıyor

• tabiki insan yetiştirmek bir sanattır ama en zevkli en verimlisidir

• Yaşanılan tecrübelerden dolayı insan olgunlaşır kadın değil

1|0
    0|0
    • Tamam güzel doğru ;) , ama kadınların erkeklerden daha erken olgunlaştığını söyleyenler genelleme yapıyor bunu kesin duymuşundur , yani bunu söyleyenler karşındakini tanımadan yada tecrübelerine bakmadan söylüyor

• Toplumların %80inden fazlasının aslında hiç çocukluktan çıkamadığı gerçeğini düşünürsek, bu soru güme gider..

0|0
    0|0
Yükleniyor...