İyi bir vücut için, spor salonuna hangi sıklıkla gitmek gerekir?

Herkese merhaba. ben 186 boyunda, 85 kilo hafif göbekli birisiyim, bel çevreside 99 cm'ye ulaşmış, kitle endeksine göre tehlikeli sınıra yakınmışım. Bugun itibariyle evime yakın bir spor salonuna üye oldum yarın da başlayacağım. Yarın gittiğimde bir program vereceklerini söylediler, ama sizlere de danışmak istiyorum. İnternette çok farklı yazılar olmakla beraber, öncelikle şunu merak ediyorum hangi sıklıkla spor salonuna gidilmeli? Daha öncesinde herhangi bir sportif faaliyetim olmadı paten ve bisiklet sürmek dışında. Amacım vücut geliştirmek. Pek çok yerde 1 gün arayla gidilmesi gerektiği yazıyor, bunun doğruluk payı nedir? Kısa sürede fotoğraftaki gibi bir hale giremeyeceğimin farkındayım, ama bir yerden başlamazsam hiç o hale giremeyeceğim, o nedenle kararlıyım, sabırlıyım. Buradan böyle deneyimlere sahip olan herkese sesleniyorumm, her türlü önerinize açığım :) Uygulamam gereken yöntemlerden, yapmam gereken diyete kadar her türlü görüşünüzü dikkate alacağım. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim =)

İyi bir vücut için, spor salonuna hangi sıklıkla gitmek gerekir?

Güncellemeler:
Her yoruma +1 de benden olsun :)

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• iki günde bir gidiceksin, ama o gittiğin gün, sana verilen programı hakkıyla yapıcaksın yorucaksın vücudu, uyku ve beslenmeyide ekledinmi 3 aya düzelir, forma girersin

0|1
    0|0
    • beslenmede dikkat etmem gerekenler neler peki?

• beslenmende aman aman dikkat etmene gerek yok, sonuçta dünyaya bir kere geliyoruz, ama şekeri kesebildiğin kadar kes, beyaz ekmek yerine, tam buğday ya da karışık tahil ye, kepek yeme kepek ekmeğide pek bir işe yaramaz, onun dışında yumurta-tavuk-süt havyansal proteinlere aban, spor yaptığın için bu saydıklarımı ne kadar yersen ye sıkıntı yapmaz, bide abur cubur yiyorsan, cips kola, tarzı komple bırak, bitter çikilota falan yiyebilirsin. ama onun dışında çok bulaşma derim, bide faydası olurmu bilmiyorum ama sakın bırakma

• Çok teşekkür ederim =)

Kızlar Ne Diyor 2

• Haftada 4 gün gayet yeterli 1'er gün arayla, iyi bir spor salonuna yazıldıysan detaylı bilgide verirler zaten :)

0|1
    0|0
  • haftada 3 gun sart

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Haftada 4 gün yeter, paraya kıyıp iyi bir yere kayıt olduysan zaten ne zaman gelip gideceğini programını, ne zaman tuvalete gideceğini bile söylerler

0|1
    0|0
    • Daha önce hiç gitmedim, pek bir fiyat mukayesesi yapamıyorum. 60-70 liraya da spor salonlardı vardı aslında. Ama 3 haneli bir fiyata bir aylık üyelik yaptırdım, girdiğim mekanda biraz daha hoşuma gitti, onunda etkisi var tabi. Umarım umduğum gibi olur :)

• 3 haneli ise iyidir, spor salonunun kalitesinden zaten anlayabilirsin. Mahalle, köşe başı yerlere spor ile alakası olmayan hocalardan değillerdir diye düşünüyorum

• Tam olarak dediğin gibi, diğer yerlerin aksine ferah bir yerdi, ana cadde üzerinde ve içerisi şık bir görünümdeydi. Tabi çok spor salonu görmedim ama gördüklerim arasında en iyisi buydu, memnun kalırsam uzatmayı da planlıyorum 1 yıla kadar, indirimleri oluyor.

Yükleniyor...