İyi bir vücut için, spor salonuna hangi sıklıkla gitmek gerekir?

Herkese merhaba. ben 186 boyunda, 85 kilo hafif göbekli birisiyim, bel çevreside 99 cm'ye ulaşmış, kitle endeksine göre tehlikeli sınıra yakınmışım. Bugun itibariyle evime yakın bir spor salonuna üye oldum yarın da başlayacağım. Yarın gittiğimde bir program vereceklerini söylediler, ama sizlere de danışmak istiyorum. İnternette çok farklı yazılar olmakla beraber, öncelikle şunu merak ediyorum hangi sıklıkla spor salonuna gidilmeli? Daha öncesinde herhangi bir sportif faaliyetim olmadı paten ve bisiklet sürmek dışında. Amacım vücut geliştirmek. Pek çok yerde 1 gün arayla gidilmesi gerektiği yazıyor, bunun doğruluk payı nedir? Kısa sürede fotoğraftaki gibi bir hale giremeyeceğimin farkındayım, ama bir yerden başlamazsam hiç o hale giremeyeceğim, o nedenle kararlıyım, sabırlıyım. Buradan böyle deneyimlere sahip olan herkese sesleniyorumm, her türlü önerinize açığım :) Uygulamam gereken yöntemlerden, yapmam gereken diyete kadar her türlü görüşünüzü dikkate alacağım. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim =)

İyi bir vücut için, spor salonuna hangi sıklıkla gitmek gerekir?

Güncellemeler:
Her yoruma +1 de benden olsun :)

0|0
22

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...