Hayatınızdaki kördüğümleri çözmeye çalışır mısınız yoksa o kısmı hayatınızdan çıkarır mısınız?

Kördüğümü çözmek zaman alır,yorucudur kimi zamanda ne kadar uğraşılsa da çözülemez.Hayatınızdaki kördüğümleri çözmek için çaba harcar mısınız?

Yoksa hiç uğraşmayıp o kısmı hayatınızdan çıkarır mısınız?

Kördüğümden ne anlıyorsanız,ona göre cevap verin,sizin algınız dahilinde değişiyor soru...

0|0
20|29

En İyi Erkek Görüşü

• Hayatın sürekli akan bir nehir olduğunu unutmadan cevap verilirse çok güzel yanıtlar çıkacaktır.Şöyle ki ,her insan akıp giden hayat nehrinde akıntıda bir zerredir nihayetinde.Lakin sen o akıntıya bırakırsan zaten akıntı seni götüreceği yere götürecektir,direnmek akıntıya karşı koymak nafıle oluyor.Ve sonucundada yorulup yenık düşüyorsunuz.Sonuç itibariyle akıntının yönüne doğru sürüklenmeye devam ediyorsunuz.Ne oldu o çırpınış o akıntıya karşı koyma hamlenız size belkı zaman kaybettırdır.Hayat acısıyla tatlısıyla olması gerektiği gibi.Eksiklik bizde.Bizler önce kendimizi keşfetmeliyiz.Bizler teker teker bırer pırlantayız ama keşfedebildiğimiz kadar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Gordion'un düğümünu çözen Dünya'ya hakim olur derler. İskender de gelir düğümü ortadan ikiye böler.

Binlerce yıl kimse şu düğümü kesmeyi akıl edemediği için Dünya'ya hakim olamamış İskender ise basit davranip soruna bir çözüm getirmiştir.

Problemler karşısında en iyi çözüm genellikle en basit olandır. Mükemmellikteki sadelik...

3|1
    0|1
  • balık tutarken misinası karışınca 5 saat çözmeye uğraşanlara garip garip bakarım

keserim o misinayı

takarım yeni çapari takımını 2 dakikada...

tabi hayatta uygularken karışan şeyin sadece misina oldugundan emin olmak lazım

misina karıştı diye kaldırıp tüm olatayı atmak da çözüm değil

1|0
    0|0
  • Bana derdini anlatırsan

Belki senin derdine çare olamasam da

Dinlerim paylaşırım acını kederini

Sana dua ederim

Yanında olduğumu hissettiririm

Yalnızlıktan başka kördüğüm yok

Çaresi iki kişi olmak

Bu hayat bazen bir kalbe ağır gelir

Ama seven iki kalbe dünya dar gelir

1|0
    1|0
  • soru bence çok iyi, alıntı yapmak yerine kendi açımdan cevap vereceğim.

kördüğüm olmaması için uğraşırım baştan, planlı giderim genelde. ama herşey planlandığı gibi olmuyor elbette, hatta birçok şey planlanan gibi olmuyor.

bu huyum kötü, keser atarım kör düğümü, itiraf gelsin, birşeyi beceremediğim anlarda çok sinirliyimdir, gören, bilen başkası olmasa bile kendi kendime yenilgiyi itiraf etmekte bile zorlanırım.

keser atarım.

belki çok alakalı değil ama tamir edeyim diye açıp da sonra kırdığım çok elektronik alet olmuştur

1|0
    0|0
  • Pislikleri halı altına süpürmeye başlarsak ileride bu pislikler bizim altından kalkamayacağımız sorunları beraberinde getirebilir..

Her sıkıntıyı çözme taraftarıyım ki bu insanın kendinden kaçışını, sorunlardan kaçışını engeller ve sorumluluk bilincini, mücadele gücünü arttırmak için birebirdir.

0|0
    0|0
  • bişeyi hayatından cıkarmak kolaydır bişey ıcın mucadele vermek ayakta tutmaya calsımak ve basarmak zordur kolay olanı secersen dugumu keser atarsın bişeyi kesıp kestirip atmak hayatla mucadele edemıyecek ınsanların ısıdır veya ıcınde buludgu duruma deger vermeyen ınsanların ıcınde bulundugun duruma deger veryorsan kesınlıkle sorunu cozmeye calıs elınden gelenı ypkı ılerıde ben elımden gelenı yaptım ama olmadı dıyebılesın zordu dene

0|0
    0|0
  • çocuklugumda hep zorluklarla büyüdügüm için şimdi çok işime yarıyo, sorunların üstesinden sabırla gelme ve sıkıntılarımla yüzleşip onları ortadan kaldırma özelligimin oldugunu düşünüyorum, kördügümü çözmeye kalkmayıp kaçarsak dügümleri çogaldıkça köşeye sıkışır insan

1|0
    0|0

• İpi keserim

0|0
    0|0
  • Problem varsa mutlaka çözümü de vardır. Her zaman bir yol vardır. Mutlaka üzerine giderim. Atlarsam ya da görmezden gelirsem kendimi kandırmış olurum. Kesinlikle kendimi kandıramıyorum. İstesem de yapamam. O yüzden üzerine giderim. İyi ya da kötü bir sonuca varırım. Ondan sonrasına bakarım.

0|0
    0|0
  • Kaide değer bir şey ise, kördüğüm olmadan parmağımı sokuyorum araya efenim..

Bütün ipler benim elimde, direksiyon bende..

link

0|1
    0|1
  • Duruma göre değişir. Bazen çözmek için uğraşırken bazende kesmeyi tercih edersin.

0|0
    0|0
  • Kişiye, konuya, zamana , o anki ruh halime vs değişir bu durum. Emin olduğum nokta eskisi kadar sabırlı olmadığımdır.

0|0
    0|0
  • Malesef çoğu zaman hayatımdan çıkartıyorum.

Bu arada soruyu çok begendim, çaktım beş yıldızı.

0|0
    0|0
  • Yeterince büyükse üzerine giderim. Küçük sorunlar belasını başkasından buluyor zaten :)

0|0
    0|0
  • Eskiden çok uğraşırdım ama artık uğraşacak gücü bulamıyorum kendimde yaşlandım...

0|0
    0|0
  • Öyle bir kördüğümdeyim ki hayata sövüyorum

0|0
    0|0
  • bana sanki insan hayatında kördüğüm yokmuş gibi geliyor,olaylar ne kadar karmaşıklaşsada çözümü varmış gibi geliyor.bilmiyorum yanılıyorda olabilirim

0|0
    0|0
  • Şu an sana çok sorunmuş gibi gözüken şeyler aslında çok küçüktür. Her şeyi zamana yay, üstüne gitme. Hayat uzun..

0|0
    0|0
  • Çok müdahaleci bir yapıya sahip oldum son zamanlarda kördüğümün gelişini görüp ortada bir şey yokken müdahil oluyorum yolumu değiştirerek.

0|0
    0|0
    • Müdahaleci halin kördüğüm oluşmasına neden olmaz mı?Düz ipi kendi ellerinle bilerek bile dolandırabilirsin...

• Öyle olduğu da oluyor ama bu sefer kendi ellerimle hazırladığım ilmek geçiyor boynuma bundan rahatsız olmuyorum.İlla infaz edileceksem kendimin celladı olmak isterim.

• inatçıyımdır pes etmek bana yakışmaz çözerim

0|0
    0|0
  • Henüz tekdüze ipim

0|0
    0|0
  • Piç gibi bırakırım ortada. <77

1|0
    1|0
  • Hayat kör düğüme girmişse tek kurtaracak olan ALLAH tır sen veya ben ne yapsak çözülmez :/

0|0
    0|0
  • Hayatımdan çıkartırım bazı insanlar gibi

0|0
    0|0
  • once cozmeye calisirm cozemezsem kangren olan tarafi keserim

0|0
    0|0
  • çözmeye çalışıyordum ama çok yorucu artık çıkarıyorum

0|0
    0|0
  • çözemedim hiç hep çıkmaza girdim

0|0
    0|0
  • benim kördüğüm çözülmez be abi. aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık bunalımdayım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• O kördüğüm nasıl oluşmuş? Ona bakarım önce..

Ha gerçekten kaide değer bir düğümse ve bunu kendi irademle yapmışsam, çözemeden duramam.. Ha çözemedim mi? Düşünürüm, uğraşmaya çalışırım hiç olmazsa..

Ha gene mi olmadı? Ömür boyu, şu vicdan denilen zımbırtı var ya hani?

Yatar öyle orada, usulca...

0|3
    1|0
  • Senin sorularını seviyorum kadın!

Dokunuyorsun bir yerlerime...O kördüğüm de karışıyorum ben,dolaşıyorum boşluklarda nefes almaya çalışıyorum,sonra kendimi bırakıyorum,ya boğuyor yada çözülüyor...Bana kalınca!

1|1
    1|1
  • Çözmeye değerse el atarım, dişliyimdir

Lakin her konuya nöronlarımı yormam.

1|2
    1|1
  • Hayatta sürekli o kördüğüme takılacaksam onu çözmeye çalışırım tabi ki önce.. Hep engel olacaksa, önüme çıkıp duracaksa.. Mücadele ederim o kördüğüm çözmek için, yada o kördüğümün olmasını sağlayan insanı hayatımdan çıkarırım. Beceremezsem bile vicdanıma hesap vermek zorunda kalmam. Uğraştım mı? Uğraştım.. Elimden geleni yaptım mı? Yaptım..

1|0
    0|0
  • denerım ugrasırım ama ne zaman bana cok acı verdıgını hıssedersem vazgecerım

0|0
    0|0
  • Ben o düğümlerle yaşamaya devam ediyorum...İpliğin o kısmına geldiğimde biraz uğraşıyorum çözemediğimde bırakıyorum..

Uğraştıkça daha da karışıyor..

0|0
    0|0
  • o kısmı hayatımdan cıkarırım o kadar sabırlı degılım :D

0|0
    0|0
  • Acımadım kestim attım!

Alışkanlık oldu artık hep kesik kesik herşey..

0|1
    0|0
  • çözmek için uğraşırım çözemezsem rahat edemem ki

0|0
    0|0
  • Uğraşmıyorum kendime hiç bir zaman güvenemedim herzaman nasılsa olmayacak uğraşmama ne gerek varki diyorum bu iyi bir şey değil ama yapım böyle.

0|0
    0|0
  • Benim kördüğümlerim benimle bir bütün. Onlar olmaz ise bende olamam. Onları çözmeye çalışmam, çünkü çözülürlerse hayatın benim için bir anlamı kalmaz. Bir boşluk, sadelik, basitlik, sıradanlık kalır geriye.

0|0
    0|0
  • düğüm çözmeyi hiç beceremedim

olduğu yerden kestim ama birleştirmek lazımdı parçaları,bu sefer ellerimle düğüm attım

0|0
    0|0
  • çıkartıyorum ben ya bi kol kangren olmuşsa kesiceksin.

0|0
    0|0
  • o kördüğüm benim için önemliyse sonuna kadar uğraşırım

0|0
    0|0
  • İlk önce çözmeye çalışırım.baktım olmuyor hayatımdan çıkarırım.

0|0
    0|0
  • Çözmeye çalışırım baktım olmuyor zorlamam ben.

0|0
    0|0
  • Sürekli karşıma çıkıp beni huzursuz edecekse çözmeye calısırım...

0|0
    0|0
  • Cozunce basima bir is gelmeycekse ugrasir,didinir cozerim.

0|0
    0|0
  • gözüme uykular girmez o düğüm çözülecek ! :(

0|0
    0|0
  • çok çabaladım her şeyi yaptım çözebilmek için hatta kendimden ödünler vermeye başladım sonra olmadığını kabul ettim ve şu an çok mutluyum

0|0
    0|0
Yükleniyor...