Kapalı bayanlar yanlış anlamasın lütfen ama baş örtü bana çok saçma bir şey olarak geliyor, sizce?

Kapalı bayanlar lütfen kızmasın bana,alınmasın.Hepsine saygı duyuyorum ateist olasamda.bunu belirteyim.

Ama neden böyle birşey var.Tamam kuran'da örtünün diyor kadınlar için,ama saç niye? Saçı neden örtüyoruz?

Tamam mahrem yerleri filan örteriz,vücut sonuçta ama saç niye?

Bilmediğim için soruyorum,seviyeli cevaplar bekliyorum,ben saygılıyım bütün dinlere çünkü.

0|0
9|13

En İyi Erkek Görüşü

• Şöyle düşün, saçı açık kadın mı daha çekici gelir, kapalı kadın mı ? Hatta birçok kadın, saçları kapalı olduğunda daha çirkin görüneceğinden çekindiği için kapanmak istemez. Zaten İslam'da elaleme güzel gelmesin diye bunu istiyor ya. Yoksa eşine açıl-saçıl. Ama bizim millet tam tersi: Eşine paçoz gibi, sokakta manken gibi. "On yıldır kocam, onun nesine süsleneyim" diye bir zihniyet olur mu ?

10|5
    1|1

Erkekler Ne Diyor 12

• Saygı duyuş şeklin çok saçma

3|1
    2|1
  • bazıı kızlar olayı anlamıyo başını örtüp daracık kotla badiler kısa etekler hey allahım ya hep derim

bizim kız bizden kacar başını örter kıjını acar

1|0
    0|0
  • bazı insanların anlamak da hala zorlandığı bir soru sormuşsun. sen bir birey olarak takmama hakkına sahip olduğun gibi, diğer insanlar da takma hakkına sahipler. onların dini vecibeleri veya görüşleri onu gerektimişse, kendini illa ona kanıksaman saçma değil mi sence? takan bayan takabilir sonuçta bu onun hür kararıdır. takmayana neden takmıyorsun deme hakkımız da bizde de kimsede de olamaz. bu açıdan bakarsan daha kolay anlayabilirsin.

kelime olarak da dediğin doğru değil, ziynet yerlerinizi örtünüz yazar kuran da. ziynet yeri de eski tabirle bakarsan taç da takarlardı. her açıdan düşünmek gerekir. o günün şartları neyi gerektirmişse o yapılmış, bugünkü şartlar o gün olsaydı gibi saçma bir soruyu sormanın anlamı da yok tabi kide

0|0
    0|0
  • tercih emselesi ve herkese bu zamana kadar saygı duyduk bundan sonrada duyaız yeterki oyun oynamasınlar üzerimizden

1|0
    0|0
  • bazıları var üstü mekke altı tekke tabiri caizse açıklara taş çıkartıyorlar...

2|0
    3|1
  • kapalı bayanlara saygım sonsuz ama o esarpın altından ıs cevırenlere ayar oluyorum

1|0
    0|0
  • baş örtüsü zamanında mekkede müslüman kadınları gayrimüslüm kadınlardan ayırmak için kullanılmış tabi artık sembolik önemini kaybetmiş

1|0
    3|2
  • link

yukardakı lınkı oku bıraz agır ama daha ıyı anlarsın...

0|1
    0|0
  • Ben de ateistlerin bu dünyanın oluşumu insanın ortaya çıkışını falan nasıl açıkladıklarını merak ediyorum mesela? İnançsızlık da bi şeye inanmayı gerektirir, bu konuda neye inanıyorsun ciddi soruyorum.

0|0
    0|0
  • ınternette cevabı cok

0|0
    0|0
  • bi saçmalığı yok tercih meselesi

0|0
    0|0
  • hayırlısı olsun diyelim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Al sana ayet oku anlarsın,amaç başörtüsü değil kendini kurumaktır..

İnanan kadınlara da söyle onlarda gözlerini bakılması yasak olandan çevirsinler,iffet ve namuslarını korusunlar,süslerini göstermesinler,elde olmayarak açığa çıkan ve görünen kısımları hariç güzelliklerini açığa vurarak dikkat çekmesinler ve bunun için başörtülerini göğüsleri üzerine sarkıtsınlar ki, boyun ve gerdanlarından birşey görünmesinAllah'ın açılmasını haram kıldığı,gizli ve zinet yerlerini onlara haram olan erkeklere açıp göstermesinlerYürürken gizli görkem ve güzelliklerini belli edecek, tahrik edici bir yürüyüşle yürüyerek ayaklarını yere vurmasınlarEy mü'minler! hepiniz topluca,günahkarca davranışlardan dönüp, Allah'a yönelin ki, dünya ve ahiret mutluluğu elde edesiniz

NUR SURESİ 31AYET

3|3
    0|0
  • oncelikle saygi duydugun icin tesekkur ederim... kapanmak dinimizin kadinlar icin emridir. kapanmanin sinirlari belirtilmistir. kadinlarin saclarida mahremiyet bolgesidir ve kapanmasi gerekir buna topuklarda dahildir... herkez seciminde hur ozgur... dunya bizim tarlamiz bu dunyada ne ekersek ahirette de onu biceriz...

1|1
    0|0
  • Cevap verme gereği bile duymuyorum

3|3
    1|0
  • seni anlamıyorum,ben açığım ama cesaretim olsa bugün kapanırım,ateist olman buna yanlış bakmanı gerektirmez,biazimde kendimize göre inançlarımız var

1|2
    0|0
  • Varlığını kabul etmediğin birinin kurallarını neden merak edersin?

4|3
    0|0
  • Kapalı olması kendi tercihidir de şu baş örtüsünü takıp bacaklarını gösterenler ne iş anlayamıyorum. Yanlış yaptıkları ortada ama bilsinler ki gerçekten amacıyla kapananları da kirletiyor öyleleri, baş örtüsünü paravan olarak kullanmaktan vazgeçsinler bence.

0|2
    0|0
  • Saclar hazine gibi görünür herkesin herseyi görmesi gerekmiyor bence..

2|2
    0|0
  • saçta mahremde ondan birde tam manasıyla dinini uygulamak istemeyen biri bunu anlayamaz

1|1
    0|0
  • link burdan bakabilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...