Kızımın kilo problemi?

Merhaba herkese,
benim kızım 13 yaşında. Boyu 163-164 ve 58 kilo. ama kendine sanki 20 kilo fazlası var gibi davranıyor. diyete soksam boyu uzamaz diye korkuyorum. bu yaşlarda kızı olan diğer anneler de beni anlayabilirler. sizce ne yapmalıyım kızım için bir diyet spor listesi bilen var mı?

Güncellemeler:
Merhaba herkese,
benim kızım 13 yaşında. Boyu 163-164 ve 58 kilo. ama kendine sanki 20 kilo fazlası var gibi davranıyor. diyete soksam boyu uzamaz diye korkuyorum. bu yaşlarda kızı olan diğer anneler de beni anlayabilirler. sizce ne yapmalıyım kızım için bir diyet spor listesi bilen var mı?

lütfen yanlış anlaşılma olmasın. sisteme giriş yaparken bir hata olmuş. daha önce de belirtmiştim. kızım hakkında bir problem vardı, sordum. cevabımı da aldım. yaşça büyüklere biraz saygı lütfen...

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• eger kizin gercekten zayiflamak istiyorsa, unlu ve tahilli gidalari kesmesi gerekiyor , glisemik endeksi yüksek olan karbonhidratlari hele hele hic agzina sokmamasi gerekiyor bol protein agirlikli ve dogal yaglarla beraber yag yakmasi kacinilmazdir. Ve bunun yaninda haftada en az 3 gün terlemeli sporlar yapmasi gerekiyor hangi sporu yaparsa yapsn farketmez , dakkada kalbinin 130 civari atacak kadar zorlasa kendini yeterlidir yag yakimi icin. Sekeride tabiiki kesmesi gerekiyor, sekerden kastim nedir kek olsn islenmis gidalar olsn yani özet olarak fabrikadan islem görmüs hic bir gidayi midesine sokmamasi gerekiyor. Bu sadece kilo almayi engellemek icin degil beyin sagligi ve diger organlar icin optimal bir tercihdir. Ve cok siyah cay seviyorsa tabiiki icine seker atmadan icmesini önerrim. Bu bahsettigim zararli gidalar insülün direncini yükseltir ve basta olmak üzere karacigerde yaglanma yaratir , ve böylesi seyler sonradan yemeye devam edilirse tüm vücut yag ile kaplanir. umarim aciklayaci konusabildim.

0|0
    0|0
    • çok teşekkürler deneyeceğiz

• evet ben bu isleri 5 yildan beri takip ediyorm kendimde o yollardan gectm, tabii ip atlamak iyi yag yaktirir, yani terleyecegi sporlar yapmali ip atlama olur kosu olur , ne bilym vücut gelistirme bile olur oda spor esasinda

• teşekkürler

En İyi Kız Görüşü

• kilosu gayet iyi canım vermesin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• 8 kilo verse iyi

0|0
    0|0
  • ablacım bol bol oynasın hareketli olsun yani fazlada kilosu yk yanı senınde dedigin gibi bu yaşta cocuga dıyet falan yaptırma

0|0
    0|0
    • bir de kendisi kabul etse

• aslında 15 yaşına gelince oturacak her şey ama önerinizi dikkate alacağım sağolun

• rica ederim abla ALLAH kolaylık versın cocuk büyütmek kolay değildir

• kızım yok valla

0|0
    0|0
  • sen kızını nasıl bir diyete sokmayı düşünüyorsun insafsız karı, normal sağlıklı besliceksin, sportif faaliyetlere yönlendir hatta onunla beraber evde spor yapabilirsin

0|0
    0|0
  • 24 yaşında nasıl 13 yaşında kızın oluyor? Kızım diye yazılan yerleri kendim diye okuyun...

@kizlarsoruyor -18

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Yüzmeye yollayın derim bir 2 yıl kadar yaz-kış aralıksız. hem vücudunu geliştirecek hem de biçimlendirecektir. 2 yıldan fazlası vücudu erkeksi biçime sokacağından 2 yıl diyorum ben.

0|0
    0|0
    • baleye gidiyor ama bu sene sınavları başlayacağı için ara verdik bakalım yüzme olur belki

• kendimden biliyorum gerçekten çok yararı oluyor inanın.. yüzerken stresini de atmış olur bu sene madem sınav falan diyorsunuz.. yine de siz bilirsiniz tabi.

• ben bir yüzme kurslarını araştırayım sağolun öneriniz için

• bu yaşta nasıl kızın var 10 yaşında mı yaptın

0|0
    0|0
  • 18-24 yaş aralığındasın ve 13 yaşında kızın mı var?

0|0
    0|0
    • giriş yaparken öyle oldu, tabi ki gerçek yaşım o değil. kusura bakmayın

• Ne kusuru, asıl siz kusura bakmayın. Ben yanlış anladım. :)

Yükleniyor...