Amerikadayim ama universiteye gidemiyorum, ne yapmam lazım?

amerikada yaşıorum ama üniye gidemiorum. herkes buraya gelip okumak gzl bi kariyer yapmak ister ama benim imkanım olduğu halde aile problemleri yüzünden başlıyamıorum. lise biteli 6 ay oldu hale başlıyamadım. babam annemden kaynaklanan problemden dolayı burda okula başlıyamazsın türkiyeye dönicez dior. annemde lisede ders notlarını çok yüksek tutamadın die okuma şansını kaybettin dior. hepsi bi bahane buluyor. türkiyeye gelincede okula başlıya bilirmiyim orda yapa bilirmiyim die çok sıkıntoi yapıor bana alışamam die korkuyorum. ne yapmam lağzın sizce bana tavsiyelerde bulunsanız sevinirim.

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• Açıkçası üniversiteye orada girebiliyorsan gir, eğer giremiyorsan Türkiye'ye gelip gireceksin fakat türkiyede Ygs / Lys ve yüksek puan yapıp iyi bölüme gitmek zor ama Türkiye burası yurtdışından gelen yabancılar ingilizce kolay bir sınava girip gayet iyi bölümlere gidebiliyorlar bir dene istersen seni alırlar mı bilmiyorum.. İnşallah alırlar..

0|0
    0|0
    • o sinav ne sinavi. bide ozel uniye girmekte zormu.

• O sınavla özel üniversiteye giren çok tanıdığım yabancı var .. Hepsi de okan üni . girdi :D

• o sinavin adi ne.

Erkekler Ne Diyor 13

• okulu erteledikçe soğumaya baslarsın. bir an önce okula başlamalısın. İngilizce eğitim veren universiteler var zaten kaldığın yerden devam edersin. tabi ders ve içerik farklılığı olacaktır.

0|0
    0|0
  • İkna edebiliyorsan aileni ikna et..İkna edemiyorsan üniversiteyi türkiyede okursun..Zorlanacağını pek zannetmiyorum..

0|0
    1|0
  • valla bencede.. biraz ağla sızla ne bileyim bir şekilde ikna edebilirsin aileni.. ve git o üniversiteye..

0|0
    0|0
  • Ağla sızla ikna et ve git o üniye

0|0
    0|0
  • Öğrenimin bir zorluğu yok çalışırsan hakkıyla başarabilirsin. Ortamlara takılcam maksat muhabbet dersen iş bul daha iyi en azından vize final stresi yaşamazsın.

0|0
    0|0
  • o zaman sende türkiyeye gel :)

0|0
    0|0
  • burada sana kimse yardım edemez.babanı ikna etmen lazım

0|0
    0|0
  • Tipik aile dramı boşver boş boş konuşur onlar sen etki ettirme hayatına

0|0
    0|0
  • alışırsın merak etmee dnaların türk ne de olsa ;)

0|0
    0|0
  • orada doğup büyüdüysen alışmaz zaman alır tabiki

0|0
    0|0
    • dogmadim ama 10 yasindan beri burdaim su an 19 yasindayim.

• sorun olmaz hoşuna da gider :)

0|0
    1|0
  • okuma şart mı

0|0
    0|0
    • okumadan is nerde.

• ben en iyi cevabı alayım demiştim :(

• 18 yaşından büyük olan herkes ABD istediğini yapabilir.. hangi eyalette oturuyorsun ? tanışalım mı :D yardımcı olabılırım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Millet ABD'de okuyabilmek için neler çekiyor. Türkiye'nin eğitimiyle ABD'nin eğitimi asla bir olamaz... 1 tanecik hayatın var ve ABD'de eğitim fırsatı sana altın tepsiyle sunulmuş.

Yaşın 18'den büyük sanırım. Aşlenin dediğini yapmak zorunda değilsin. Geleceğin söz konusu.

0|0
    0|0
    • haklisin 18 den buyugum o okula gitmeyide cok istiyorum. ama o sans ayagimda oldugu halde kismet olmuyor bazen. karsimdaki kisileri kirarak amacima ulassamda o bi tanecik hayat bana zehirde olabilir. ama ailemi terk edemem cunki allahtan korkuyorum onun vebali beni omur boyu hak olur uzerimde. senin kadar genis yurekli degilim.

• Bence (naçizane fikrim) öyle bir bölüm seç ki yüksek lisansı yurtdışında yapabil.. Özel üniversitede de okusan derslerini sıkı tut. Yüksek lisans çağın gelince koskocaman kız olacaksın, eğitim için yine yurt dışına gidersin, ailen o zaman bir şey demez.

• hangi bolum mesela.

Yükleniyor...