Burun estetiğini sigorta karşılıyor mu?

Merhaba arkadaslar benim burnum 3-4 sene önce voleybol maçında dirsek sonucu kırıldı.Vurdugu zaman felaket sızladı fakat kanamadı.Bende önemli bişey yoktur diye üstünde durmadım fakat güng eçtikçe sanki burnum büyüyor ve daha çok yamuluyor yandan bakınca berbat duruyor.Estetik fiyatları çok pahalı sigorta karsılıyomu umarım karsılıyodur :S ?

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Sağlık sigorta sistemi özellikle estetik hiçbir girişimi karşılamamaktadır. Çünkü estetik operasyonlar elzem girişimler değil daha çok keyfi girişimlerdir. Plastik cerrahların yapmış olduğu müdahaleler genellikle lüks hizmete girdiği için SGK (Sigorta, Bağ-Kur, Emekli Sandığı…) herhangi bir ödeme yapmamaktadır. Ancak hastanın hem burun içine hem de burun dışına müdahale yapılacaksa yani KBB doktoru da operasyona dahil olacaksa sigorta ameliyatın sadece bir kısmı için ödeme yapmaktadır. Bu ödeme yaptığı kısım KBB doktorunun yapmış olduğu müdahaleyi karşılamakta olup estetik için herhangi bir karşılama söz konusu değildir.

Geçmiş olsun..

1|0
    0|0
    • Tessekkür Ederim Doktor Bey Diyesim Geldi. :D Burnum kırık ama ssk karsılıyo diye daha kötü yaparlar diye korkuyorum..

• Hım Üniversite'de daha farklımı oluyor ?

• Prof. Dr. / Doç.Dr. / Yrd.Doç.Dr. / Uzman Dr. / Araş.Gör.Dr./ Op.Dr.

sırası ile yazdım doktor kıdemlerını üvn. ve araştırma hastahanelerinde kendi uzmanlık alanlarında kı bütün cerrahi operasyonlarda bulunan doktorlar yani stajer doktor kesınlıkle hastaya mudahale edemez

Erkekler Ne Diyor 11

• estetisyen girerse minimum 1500 lira o alıyor. 2000 lirası filan ortalama senden çıkıyor gerisini sigorta karşılıyor.

1|0
    0|0
    • gerisini karsılamasada olur :))

• sigorta karşılamaz plastik cerrah girdiği için. rinoplasti de sigorta yok diye biliyom.

sigortanla kulak burun boğaz doktoru da girebilir ona para vermezsin.

2500 tl falan ortalama fiyatı da

1|0
    0|0
    • 2500'de çok :S

• Evet bende plastik cerrahi istiyorum fakat okadar parayı burun estetiği için vermek içimi yakar doğrusu ama düşünücem bi bakarım ameliyat masasındayım :)) Tsk Ederim Hersey için :)

• rica ederim :)

• Burnum kirildiginda sahlik sigortan varmiydi? Ozaman olsaydi kaza sonucu oldugu icin oderdi. Ama yinede gec degil. Eger doktor raporuyla fecmisteki birkaza sonuc oldugunu raporla belietirsen yine odenmesi mumkun. Kazanim oldugu andaki sigortanla simdiki sigortan farkli yerlerde ise isin bira saja zor. Ama akilli davranirsan her seklide odetirsin. Ama onu birda aciklayamam sigorta s irketleri batar :) gercekten ilgileniyorsan beni ekle sana mesajla bir bir ablatayim. Tabi bahsettigimiz ozel saaglik sigortasi dimi?

0|0
    0|0
  • kulak burun boğazcya gidiyosun ve o seni sevk ediyo ameliyatı oluyosun ama farkı sen ödüyosun duruma göre 200tl ila 800 tl arasında

1|0
    0|0
    • 200 tl 800 tl sorun değil görüyorum internette 4000-5000 Diyolar.

• :)) neyse inşaallah sağ sağlim ameliyatını olursun istediğin gibi olur inşaallah

• İnsallaahh :))

• estetiği karşılamaz.. ama kırıktan kaynaklı zorunlu durum olursa karşılar..

1|0
    0|0
    • Burnum kırık ama ssk karsılıyo diye, daha kötü yaparlar diye korkuyorum..

• estetik ameliyatları sigorta ödemez. sağlığına direk etkisi yoksa elbette.

0|0
    0|0
  • malesef ama kırık varsa düzeltilir eski hale döner. estetiğe gerek yok kendi burnun büyükse yapacak birşey yok :D

1|0
    0|0
    • Evet kırık ve yamukluk var kendi burnum değil.O Kırığı düzeltmekte baya tuzlu :)

• ben görürsem ararım seni veririm sıkıntı yapma en iyi cevap evet :D

• Haha Saol :D

• devlet hastanesinde yaptırmayı düşünmüyorsun herhalde zaten burun eğrilikleri bu gibi nedenlerden oluyor iyi bir doktora git derim burun bu boru değil yanii...

0|0
    0|0
  • özel sigorta karşılar

0|0
    0|0
  • sağlam bir kroşe yersen evet karşılar

0|0
    0|0
  • burun ameliyatı oldum ama uzun konu biraz bilgi için konuşuruz istersen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• burnunda geniz eti büyümesi ve kemik eğriliği varsa sigorta bunları karşılıyor estetiği karşılamıyor ama sigorta geçen bir hastanede dr la görüşürsen geniz eti ve kemik eğriliğin yoksa da yardımcı olurlar ama ücret alırlar mutlaka (tanıdık falansa almayabilir tabi dr un insiyatifine kalmış) ama düşünüyorumda burnuna darbe aldığına göre burun kemiğinde eğrilik yoksada olmuştur herhalde bence biran önce sigorta geçen hastanede bir dr la görüşmen

1|0
    0|0
    • Hıh Evet anlatmak istediğim kemik eğriliydi burnumun sol tarafında sanki kemik etimden fırlıcak gibi duruyor.Vede öne doğru eğri ..

• Hımm Anladım Tesekkür Ederim Sol tarafımdan nefes alamıyorum zaten.En kısa sürede doktora görünmeliyim ..

• rica ederim

• Benzer bir durum ben de yaşadım kırık olmasından şüpheleniyorum. Soruyu soralı baya olmuş şimdi durumun nasıl, ameliyat olabildin mi?

0|0
    1|0
Yükleniyor...