Her konuda dar pencereden bakanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Malesef etrafımızda da Ks de de bu insanlardan çok var.Kendi inandıkları şeylerden farklı fikirlere,düşüncelere asla tahammülleri yok. Normal insanlar ''fikrine saygı duyuyorum ama benim görüşüm bu'' diye saygılı bir tavır sergilerken. Bu dar pencereli grup hakarete varan sözler sarfetmekten çekinmiyolar malesef. :(( Özellikle tabu halini almış din, cinsel yönelimler konusunda insanlara çok aşağılayıcı tepkiler veriyorlar.Sence bu tür insanların bu davranışının altında yatan neden nedir?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• insanın düşünmesi, onu diğer canlılardan ayıran en temel özelliklerden bir tanesidir. koyunların kendilerini güden, otlatan, yünlerini kesen, hasta olunca ilaçlarını veren, onlara kaval çalıp eğlendiren, vs gibi bir çobanları oldukca koyunların düşünmesi, kendi başlarına hareket etmesi, hele ki bir çobana karşı durması nasıl beklenmez ise koyunlaşmış insanlardan da bu türden davranışlar beklenemez. Neden, niçin, nasıl sorgulamayan, temel bilimlere uzak, algısı kapalı, farkındalığı olmayan birisinden anlayış, kendini tanımai fikir tartışması, alış verişi beklemek sadece hayal kurmak olur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• ben burda da dısarda da her ınsanın gorusune saygı duyarım sonucta her ınsan aynı fikre sahıl olmaya bilir anlayıslı olmak lazım ama olmuyor ıste her kez boyle

1|0
    0|0
  • Muhatap olmayacaksin. Direkt don arkani konusma.

2|0
    0|0
  • Her zaman söylüyorum ön yargılı olmamak lazım. Sizin için hiç bir şey olan bir kişi başka birisinni canı olabilir.

1|0
    0|0
  • deşarj oluyorlar gerçekte yapadıklarını bilgisayar ekranının arlkasına gizlenip yapıyolar. freud un id ego süper ego olayı kısaca ..

1|0
    0|0
  • bılgısayara bakıyorsa windows nedir biliyordur nedir windows bunu dılıpte hala bu dunyada at gozlugu takıp dolanan varsa o da onun eşşekliği artık

0|0
    0|0
  • Aynen öyle haklısın öyle insanlar çok var gıcık oluyorum bende :)

1|0
    0|0
  • "fikrine saygı duyuyorum ama benim görüşüm bu" mantığı olayların derinine inememeyi ve iletişimsizliği getirir. ateşli tartışmalar her zaman daha iyidir. hakaret ediyosa sen de ona et noolmuş yani. yeterki içi boş olmasın kavgaların

0|0
    0|0
    • valla benim bildiğim karşındaki hakarete başlamışsa belirli bi yerde artık iletişim diye bişey kalmamış oluyo zaten.Ne konuşup prim vereyim öyle insana?

• hakaret her zaman iletişimsizliği getirmiyo aslında, tartışmanın ateşinden oluyo bazen böyle şeyler. ama diyorum ya baktın içi boş, durduk yere baş ağrısı yapmaya gerek yok tabii

• yeni pencere şart derim onlara

0|0
    0|0
  • Din, zaten dar bir penceredir. Dar bir şeye dar demek "hakaret" değildir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sen neden kendi durumların,yönelimlerin yüzünden esnek karakterli,hoşgörülü olarak biçimlenmişsen onlarda yaşadıkları olaylar ve yetiştikleri ortam yüzünden sert karakterde olabilirler.Onların sert olması da sana aksi bi durum ve seni rahatsız ediyor.Sana normal gelenlerde onlara normal gelmiyor.

Esas iki tarafında yapmaması gereken,karşıt iki görüşlü insanın anlaşamayacağını bildiği halde yola girmesidir.Bilmem sen ne anlarsın ;) Aksi halde davranır adama olmayacak duaya amin dedirtmeye çalışırsan onları 'dar görüşlü' olarak nitelendirdiğinle kalırsın.

Onun doğrusu ona,seninki sana . Neyi ıspatlama,doğrulama peşindesin ki ?

1|1
    0|0
    • Görüşünde haklısın herkesin birbirine saygılı olması lazım tabiiki. Fakat ben kişisel birşeyden dolayı söylemedim. Biraz gezinirsen sorularda birçok böyle hoşgörüsüz ve aşağılayıcı yazı var malesef. Ben bişey doğrulamak peşinde değilim.Sadece insanlar neden hakarete başvurur kendi görüşünü anlatmak isterken bunun mantığı nedir onu öğrenmek istiyorum!

• Hep benim dediğim doğrudur,sen nasıl aksini bana kabul ettirebilirsin şeklinde düşünmelerinden ötürü.Karşıdaki kişide dişli çıkarsa hazımsızlık problemi yaşıyorlar.Sonrada sinirleniyor ve saldırganlaşıyorlar.

• kısa ve öz

CAHİLLİK.

1|0
    0|0
Yükleniyor...