Vücut geliştirme boy uzamasını engeller mi?

arkadaşlar küçük kardeşimin boyu 1.70 kilosu 60 . evde vücut geliştiriyor . ben diyorum vücut geliştirme boy uzamasını engelliyo filan dedim o inanmadı . sizin bi bilginiz var mı ? sizce dahada uzayabilir mi ?

Güncellemeler:
Hepinize Teşekkür Ederim Arkadaşlar .

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle böyle bir şey Yok Vakti zamanında bizide küçükken böyle çok oyaladılar kardeşini bu kötülüğü yapma Hocasına danıştığı zaman zaten onun yapmaması gereken bi kaç hareket olucatır eklem yerlerine baskı yapan hareketler

Squad,leg press vb hareketleri ağır kilolarla yaptırmıcaktır zaten hocası

Tam dersine yaptığı barfiks hareketi boyunun uzamasına yardımcı olucaktır

0|0
    0|0
    • evde yapıyor sporu . şöyle yapıyor arkadaşım bak ben bi site vericem sana . ordaki hareketleri yapıyo . pazartesi çarşamba cuma çalışıyor diğer günler çalışmıyor . link SİTEYE GİR SAĞ ÜSTTE GÜÇLEN - SEVİYE 1 VAR ORDAKİ HAREKETLERİ YAPIYOR . boyu uzarmı uzamaz mı şimdi

• hımm balık yağını spordan önce mi alması gerekir sonra mı ?

• Balık yağı gün içersinde alabilir Ama Protein tozu kullanıcaksa eğer idmandan sonra kullanması daha faydalı olucaktır

Kızlar Ne Diyor 2

• engeller dıye biliyorum

0|0
    0|0
  • Badi yapmak engelliyordu sanirim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• böyle bir sey yok. bu yalanı kim uydurduysa bu ülkenin gençlerine en buyuk zararı veriyor.

0|0
    0|0
  • Spor düşmanı ülkemin bir başka miti.

"Vücut çalışma, bırakınca sarkar" diyen göbekli ve orası burası çoktan sarkmış adamlar çıkarıyor bunları hep :)

Not: Yeterli yanıt geldiği için geyik yaptım biraz.

0|0
    0|0
  • Boy uzamasıni engellemez. Keyfince yapsın çok ağır yükler altına girmediği sürece boyla alakalı sıkıntı olmaz.

Mesala haltercilerin boyu genellikle uzun değildir buda sürekli ağır kaldirmalari yüzünden oluyor

0|0
    0|0
    • bi tane dambılıvar 7 kg onla bişeyler yapıyo göğüs press filan bişeyler diyo

• agırlıgın altına girerse engeller evde halter calısmıyor ya bırak yapsın sporunu

0|0
    0|0
    • dambıl var 7 kglik onla çalışıyo halter filanda kaldırmıyo . sıkıntı olmaz diyosun yani ?

• olmaz tabikii agır yükün altına boydan girmiyorsa sıkıntı olmaz

• yaşını da yazsaydın keşke

0|0
    0|0
    • yaşı 15

• kaslar sıkılşarak guzamak isteyen kemiklere engel olur ve kasalrdan üretilen bir takım ürünler kemiklerin uzayan kıkırdak uçlarını erkenden kemikleştirip uzamayı engelliyor diye biliyorum.

• Kaç yaşında?

0|0
    0|0
    • kardeşim 15 yaşında boy 170 kilo 60

• kilo almasının ne faydası olacak ki biraz detay lütfen

• kilo alirsa adığı kiloyu kasa çevirebilir iyi çalştiğında

Yükleniyor...