Mükemmel insan nasıl olmalı?

Bu zamanda mükemmel insanı arıyorum ama ne gezer ki bendeki de boş bir arayış işte.. Peygamber efendimizin davranışlarını üslubunu okudukça onun yanında başka mükemmel olan olamaz biliyorum.!

Ama yine geçen yüzyıllara dayanarak mükemmel bir insanı arıyor ve mükemmel bir insan olmaya çalışıyorum tabi ne kadar elden gelirse..

Şimdi sizlere yönelteceğim tek soru MÜKEMMEL İnsan Nasıl olmalı?

Dipnot: İçinizden geldiği gibi yazınız lütfen en iyi cevap için değil ...

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle mükkemmel insanlara örnek verecek olursak Mustafa Kemal Atatürk çok mükkemmel bir insandır.Mükkemmel insanlar ancak masallarda olur ama insanların + larına bakılırsa en çok + sı olan en mükkemmel olur kısacası bunun bir çok yanı var.Bu arada yanlış anlamayalım lütfen mükkemmel insan arayan insanda mükkemmel olmalıdır.Mükkemmel insan kısaca söyleyecek olursak üslubuna dikkat eden alçak gönüllü fesatlık düşünmeyen sürekli doğruları söyleyen nerede nasıl darvanılacağını bilen gibi... eh birazda eline yüzüne bakılcak tipte olacak :).Bence bunların hepsi bir insana yeter de artar ama nerdee ...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• (mükemmel insan) mükemmel insan olmayabilir ama doğru insan bu aranabilir işte ve sayısı azda olsa vardır ben olaya söyle bakıyorum hatasız mükkemmel bir kul olmaz fakat 4-4lük olmasa bile 4-3lük insanlar var kimler cennet adayları cenneti hak eden kişiler bence mükkemmel diye tari ediceğimiz kişilerdir sonucta mükkemmele hatasızlığa en yakın olan kişiler cenneti hak ederler biz arkadaşımız sevgilimiz olarak cehennem adaylarını seçiyorsak bunda cennet adaylarının ne suçu var genelleme yapmamak lazım ve bana göre mükkemmel bir erkek kadından karşılık çıkarcılık ve buna benzer şeyler beklemeyen erkektir ben çok uzun aylar sürsede konusduğum kimseden onlar demeden ne telefon numarası istedim nede başka birşey sadece dostluk yaptım sadece dertlerine ortak oldu m hiç bir şekilde çıkarcılıkla yaklasmadım kadınlar içinde bu tür davranıslar benim görüşümle önemli olmalı dosttan gelen bir sıcak selam bize yeter

2|0
    0|0
    • (: En azından şimdiye kadar gelen cevaplar içinde en mantıklısıydı sorumu anlamış olan ilk kişi olrk ilan ediyorum teşekkürr ettim (:

• rica ederim mükkemmel birini bulamassın ama mükkemmele en yakın kişiler cennet adaylarıdır onlarıda tipine falan göre ayırt etmeden kişiliklerini gözlemleyerek sen bulucaksın sana hayatta başarılar

• (: teşekkürrlr

• ben hep kendime demişimdir sen karşındakine deyer verme kendine ver cünkü sen iyi olursan karşındakide iyidir kötü davransan oda kötü oluy oyüzden sen mükemel ol o seni bulur

1|0
    0|0
  • Bence yanlış pencereden yanlış soru. Mükemmel insan var mıdır Allah aşkına? İnsan kendiyle ve çevresiyle barışık olmallı

1|0
    0|0
    • .d Vardır belki .d ama neden herkes aynı cevabı veriyor bu soru için çok mu yüksek bir kapasite istedim size mükemmel insan var mıdır yok mudur olabilir mi diye sormadım .d ki siz ancak bunun cevabını veriyorsunuz .d

• zihnini serbest bırak ve içsesine kulak ver

• mükemmeliyet cabası iğrenc bişey bunu biliyorum ve artık öğrendim kimse mükemmel değildir.

0|0
    0|0
  • mükemmel olmaya çalışma

0|0
    1|0
  • şimdi yanlış anlaşılacağım ama peygamber efendimiz bile kusursuz değildir bunu sadece yüce Allah bilir ve her kişinin bir yanlış ve hatası vardır

0|0
    0|0
    • Kusursuz olmak demiyorum farkettiysen ordada öyle bir kelime geçmiyor .d mükemmel olarak diyorum .d en azıdnan kusurlarından ders çıkarmayı bilen biri bile benim gözümde mükemmelliğin bir adımını atmıştır ;)

• yazılanlara bakarsak iki kişiye Allah dünya hükümü vermiştir hz Süleyman hz.Zülkarneyn bu iki kişiye Allah yerdeki karıncayı bile emrine vermiştir ve daha nice mucizeleri

• mükemmel insan diye bişey yoktur, o sana öyle gelir

0|0
    0|0
    • (: Hani bir söz var ya hayatta kimsenin mükemmel olmadığını düşünürsün ta ki sevdiğin kişiyi görene kadar .d buda ona benzemiş peki en azından şunun cevabını istiyorum ne gibi bir çaba sarf edilebilir mikemmel olmak için .d

• hiç bir zaman herkesi memnun edemezsin, mevlananın dediğini yap, ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol, aradığın insan için de gözlem yaparsın, bu olayın bir kıstası yok

• .d ben memnun etmek açısından demedim zaten herneyse teşekkürrlr cvbın zahmetin için .d

• başkaları ne düşünür bilemem de benim babam mükemmeldir

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• mükemmelliğe yakın olmaya çalışıyorum ama asla mükemmel olmak istemem bu beni kasar biraz ama en azından kusurlarım küçük göze batmayan hatta insana sevimli gelebilecek birşeyler olsun istiyorum ve sorunun asıl kısmına gelirsem bence mükemmel insan olabileceğin en iyi görünümü sağlayıp olabilecek en iyi eğitimden kendini geçirip içi dolu saygıdeğer bir insan olmaktır

1|0
    0|0
  • çok zor yoktur nasıl oclak herkesin hatası huyu vardır beğenmezisin , boşuna araama.a

0|0
    0|0
Yükleniyor...