Hiç gereksiz yere hırslandığınız, bencilik yaptığınız veya açgözlü davrandığınız oldu mu ?

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen her insan aslında..

(Ben o kadar hırslı ve bencil bir insanım ki kendi iyiliğim için olmadıkça kılımı bile kıpırdatmam..) Bakış açısının gururlu bir takipçisi olduğunu ilan etmektedir..

Keşke ihtiyaçlarımızla açgözlük arasındaki farkı anlıyabilsek..

Evet gereksiz yere yaptığınız hırslarınız, bencilikleriniz, açgözlükleriniz nelerdir ?

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• Başkalarına yapılan haksızlıklara sessiz kalamadığım için 2 3 işyerinden kavgalı ayrıldım , tek pişmanlığım o haksızlığa uğrayan kişilerin hala aynı işyerlerinde çalışıyor olmaları .

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• İyilik Yapmaya Devam Et.. Karşındaki O Iyiliğe Layık Olmasa Bile, Sen O Iyiliğe Layıksın .

Che Guevara

benim durumum gerçektende böyle. biri çok kötü biride olsa çok iyi biride olsa yardım ederim. ona yardım ettiğimde birşey kaybetmem.

İyilik yap denize at Balık bilmez ise Halik bilir derler. birde o var.

Ama bazı durumlarda kendi çıkarlarımı düşünerek hareket ettiğimde olmuyor değil. şimdi kimse kendi çıkarını düşünmediğini söylemesin. bu hepimizde az veya çok vardır.

gereksiz yere hırsda hiç yapmadım açıkçası :)

bencillik yapmışmıyım bilemiyorum kendimi bildiğim kadarı ile yapmam ama başka birinin düşüncesine görede yapmış olabilirim bunada birşey diyemem :)

1|0
    0|2
    • Çok güzel..

İyilik Yapmaya Devam Et.. Karşındaki O Iyiliğe Layık Olmasa Bile, Sen O Iyiliğe Layıksın .

Che Guevara

• Sporda fazla hırs yaptığım için defansta bir topu keseceğim diye hırsımın kurbanı oldum. Ayak bilek bağım koptu. O zamandan beri en azından spor yaparken dikkatliyim :)

1|0
    0|0
  • dün doktora giderken, arkadan 18-19 yaşlarında bir kız arkadan koluma çarparak hızlı hızlı yanımdan geçip içeri gitti. hani insan bir pardon der. numaratöre yaklaşıp sıra numarası almak istiyordu.. o anda hırslandım. daha hızlı yürüyerek numaratöre yaklaştım. hemen elini düğmeğe uzattı ben de uzattım bir saniye farkla ben kazandım :), hırsımın faydasını gördüm böylece.

1|0
    0|0
    • Evet hırsının kurbanı olmuşsun ama ona ders verememişsin.. Fişi alıp ona takdim etseydin utanırdır belki..:=))

• o anda niyetim ders vermek değildi. onu zaten hak etmediği bir imkandan mahrum etmekti. sanırım başarılı oldum. :)

• bende hiç bir zaman oluşmayan 3 davranış şeklini yazmışsın bu şekilde davranan insanlardan da hiç hoşlanmam

1|0
    0|0
  • Hiç bir zaman aç gözlü olmadım, zira iyi bir çocukluk yaşadım. Her şeyim vardı; hem madden hem de maneviyeten..

Hırslandığım zamanlar ise karşıdaki dağlar devrildi, sular iki yana açıldı. Hep ben kazandım..

1|0
    0|0
  • Bunlar içgüdüsel ve istem dışı oluşan duygular banada oldu herkesede olduğuna eminim.

1|0
    0|0
    • Katılıyorum.. Biz biraz daha gem vurmaya çalışıyoruz...

• Ben sana kızmıyorum özür.dilerim.

Aşağıda ahkam kesenlere kızıyorum.

• Estğ.. özüre luzum yok.. Takılıyorum..

• ... Bencilliğin kaynağı Lucifer'dir.Çok Lucifer'ler var.Bu kişilikleri sevemiyorum.

1|0
    0|0
  • Bana dokunmayan yılan .. Bana göre korkakların kullandığı bir sözdür.Ben başkası yardıma muhtaç olduğunda yardım ederim.Gereksiz yere hır yapıyorum ama zarar görmeden dur demesini biliyorum çoğu zaman.Hırsımı genelde intikam için kullanan biriyim bazen.

0|0
    0|0
    • Pöf intikam diyenlerden çok çabuk soğuyorum nedense..:=))) korkutuyor beni

• Korkman için bana yanlış yapman lazım.

• bikaç defa üstüme düşmeyen dırımlarda maydonoz oldum, sonra dersimi aldım, artık zorunlu olmadıkça karışmıyorum.

0|0
    0|0
  • bazı zamanlar çok oldu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bencillik yapmadım hiç açgözlüde olmadım bu yüzden kaybettim ve üzüldüm.

1|0
    0|0
  • açıkcası gerçekten düşündüm bulamıyorum.s çünkü bir şeyi kendi menfaatim için ne zaman yapmaya kalksam başka bir insanın üzüldüğünü görmek bana acı veriyor ve yapcağm şeyden vazgeçiyorum .s

1|0
    0|0
  • gereksiz yere hırslandığım ve açgözlü davrandığım oldu ama hep bedelini ödedim.

2|0
    0|0
  • Olmuştur herhalde. olmayan biri olduğunu da sanmıyorum.

1|0
    0|0
  • evet karşımdaki beni ezince hırslandığım oldu.

karşındaki bana kotu davranınca da bencillik yaptım

açgözlülüğe gelince onu hiç yapmadım

ama hırs ve bencillik yaptığım zamanda karşıdaki hakketti tahrik etmeseydi yapmazdım

0|0
    0|0
  • hiç açgözlü veya hırslı olmadım..hep sıramı başkalarına verdim..belki yanlış ama en önde olmak beni yorar...bencil olmadığım için çok şey kaybettim..

0|0
    0|0
  • bana dokunmayan yılan bin yaşasın ya da ölsün

0|0
    0|0
Yükleniyor...