İleri derecede sosyalistim bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Öyle bir derecede sosyalistim ki toplumu çok fazla düşünüyorum kendimden bile daha çok bu durum ise benim kendi hayatımı çok derinden etkiliyor bende bireyci olmak istiyorum yalnız kendini düşünen birisi olsam daha rahat olacağım ama olamıyorum beni aşırı üzen olaylar var bunların bir kısmı şöyle

-Dinler ve dogmatik düşünceler gibi bir takım çağın gerisinde kalmış akımların insanları halen daha pençesi altında tutması

-Ülkede yapılan haksızlıklar ve adam kayırma gibi olayların çok yaygın hale gelmesi

-Eski kölelik sisteminin sadece şekil değiştirerek insan haklarına uygunmuş gibi gösterilip halen daha insanların karın tokluğuna çalıştırılması ve devletinde bunu desteklemesi

Bunlar gibi durumlar işte türkiyenin herhangi bir yerinde hatta dünyanın herhangi bir yerinde bile bir insanın haksızlığa ve zorbalığa uğradığını bilsem bile bu durum beni aşırı derecede etkiler oldu bu durumdan nasıl kurtulunur?

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• Benle takil kapitalist ol. Sanane toplumdan oyle dusun. Sosyalizm aşiri mantiksiz bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• toplum seni düşünüyo mu bi de o önemli...

0|0
    0|0
    • Bunun bir onemi yok benim icin

• senin gibi ler de olmasa gelecegimiz olurmudu?aslinda sen kendi cocuklarini dusunuyorsun torunlarini ama soyleki dunyada hic birsey degismiyor insanlari ayni cahil , dusunceler ayni katilikta ne yaziki senin gibi insanlar az

0|0
    0|0
    • Alakasız biliyorum ama resmin çok güzel.

• tsk ederim o senin guzeliyin

• İnsanlarin gelecegi her zaman olacak ama ne sartlarda olacak belirsiz her zaman pramidin tepesinde azinlik bir baskin insan grubu olacak altinda ise cogunlugu olusturan bir kole sinifi olacak eger bu sistemi insanlar degistiremezse

• Ben dine inanıyorum benim için üzülme corc. :/ üzüntünü hafiflettim bir nebzede olsa. :/

0|0
    0|0
    • İnandigin dini bilsen emin ol inanmazdin ozellikle bir kadinsin hic inanmazdin cunku inandigin din eger islamsa tamamen erkek ustunlugu uzerine ve erkek lehine yazilmis bir kitabi var okursan anlarsin

• İlla dahami acik yazayim bu dinin kutsal kitabi benim gibi inancsizlara ve diger din mensuplarina hakaretler yagdiriyor eger islama gecmezsek oldurulmemizi emrediyor bu hem dinde zorlama yoktur ilkesine ve kafirun suresine aykiri ve celiskili

Tevbe 5. ayeti ve kafirun suresini karsilastir boyle bir dine nasil cagin geregi diyebilirim benim gibilerin oldurulmesini,karimin kizimin esir alinip kolelestirilmesini emreden bir dine nasil iyimser bakabilirim?

• Bu tipki su duruma benziyor ben diyorumki sebepsiz insan oldurmek veya iskence etmek buyuk bir insanlik sucudur fakat oldurenler veya iskence edenler bu duruma tepki gosterip dusunceni biraz kisitlama yaparak soyle bizede hak ver diyor nasil verebilirim benim vijdanim boyle bir duruma asla iyimser bakamaz

Dinleri cok arastirdim ben emin olunki hepsi insan yazmasi bunu tarafsiz bir kere okusaniz anlarsiniz artik suphe dahi duymuyorum bu durumdan cunku tanrinin yapamayacagi kadar cok celiski var

• bence bi sevgili edinirsen azalır

0|0
    0|0
    • Sevgili ile kadinla kizla dusuncelerim degismez bence aksi halde mevcut sistemde kadin elde etmek para ile zaten mumkun harem bile kurulabilir gucune gore ben zaten bunlara karsiyim

Erkekler Ne Diyor 1

• sosyalizm iyidir hoştur ama kişiye fayda sağlamaz. fazla düşünmemek gerekir. düşündükçe insan daha bir kendini kaybediyor. sosyalist partilerin bile anlayışları, sosyalizmden çok kapitalizme benziyor. kendi fikrine uygun bir parti olmadığına göre düşünmenin de pek bir anlamı yoktur.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle boyle

• bu sebeple de fazla düşünmemelisin bayan arkadaşlar senden hoşlanmış bak biraz ilgi göster kafandan bu düşünceleri çıkart. :D

Yükleniyor...