Artık çok yoruldum, sevgim de tükenmeye başladı.. Siz olsanız kızlar ne yapardınız?

Sevgilimle 3.5 yıllık bir ilişkim var.. Sevgilim tanıştığımızda ünv öğrencisiydi, ben de mezundum.. O da benimle tanıştıktan sonra her ne kadar çabaladıysa da hala mezun değil, maddi zorluklar içerisinde ve ciddi bir adımı atabilmesi için önünde daha en az 3 senesi var.. Bu süre zarfında ise ben kendi yaşamım adına gerekli olan birçok şeyi yerine getirdim. iyi bir işe girdim, yüksek lisansımı bitirdim ve artık düzenli bir yaşam istiyorum.. Yanlış anlaşılmasın, sevgilime her daim yardımcı oldum maddi ve manevi.. Kendi ailesinden görmediği özveriyi ben gösterdim ona.. Ama dediğim gibi düzenli bir yaşam istiyorum ve artık onun bu sorunlu hayatı hiç bir zaman bitmeyecekmiş gibi geliyor.. İş çevremde bakıyorum kızların hepsinin tercihleri en azından kendi yaşamını sorunsuzca devam ettiren beylerden yana oluyor.. Ben hata mı yapıyorum diyorum kendi kendime? Çünkü 3.5 yıldan beri sanki sürekli onun sorunlarıyla uğraşıyormuşum gibi geliyor.. Ve artık çok yoruldum, sevgim de tükenmeye başladı.. Siz olsanız kızlar ne yapardınız?

1|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• altı yıllık bir ilişkim var, daha doğrusu vardı aynı durumu bende yaşadım. okulu ondan önce bitirip hemen işe başladım. bir yıl okulu bitirmesini, bir yol stajını , bir yılda askerliğini bekledim. bu süre içinde maddi manevi ailesinden çok destek verdim. askerde bile parası bitince benden istiyordu ailesinden önce , daha iyi iş fırsatları çıktı karşıma sırf ilişkimiz devam etsin diye şehir değiştirmedim. ama altı yılın sonunda öğrendi ki hep aldatılmışım. üstelik benden aldığı paraları o kızlarla harcamıştı. aldatılma bahanesi olarak da ben işe başlamışım, çevrem değişmiş onu ezmişim. özellikle dikkat ettim böyle şeyler yapmamaya. önemli olan sevgi aşk dedim kendimden fedakarlık yaptım, bir çok arkadaşım diğer şıkkı seçti , mantıken düşünüp hayata hazır insanlarla beraber oldular. şimdi onlar evli ailelerini kurdular , bense yaşananları hazmetmeye çalışıyorum.

tabi herkes bir değil bunu da hatırlatmak isterim.

0|0
    0|0
    • Çok üzüldüm yaşadıklarına :(( Bildiğim kadarıyla aldatma yok aramızda.. Hani öyle gözü dışarda olan biri de değildir.. Hatta bunu gururla söyler.. Başkası ile olsan ne malum onların seni aldatmayacağı gibi.. Benim gibi sadığını sevenini bulamazsın kendime güveniyorum der hep.. Ama aradan 3 yıl geçince değişmeyeceği ne malum diyorum ben de.. Çünkü az yaşamadım ben de " sen beni eziosun, bir mezun olayım göstericem gününüzü " gibi konuşmaları.Bir an önce kendi hayatına bakmak en iyisi galiba, :(

• Galiba erkekler kendi parakarını kazanınca bir süre özgür kalıp sorumluluk almadan yaşamak istiyorlar. Diğer insanlardan da gördüğüm kadarıyla sebebini buna bağlıyorum. İstisnalar var tabi , dört yıl bekleyip sonra evlenen insanlarda tanıyorum, Nedense fedakarlık yapması gereken hep kadınmış gibi görülüyor. Hala arkamdan ben suçluymuşum gibi konuşuyorlar ama benim içim çok rahat :)

Erkekler Ne Diyor 6

• simdi eger sen huzurlu ve sorunsuz bir hayat istiyorsan ve bu asla mümkün olmuyorsa o zaman senin yeni bir yol cizme vaktin gelmis demektir.Cünkü elinden geleni yapmana ragmen malasef arkadasin senin ayagina bir bag olmus..

Sonucta ömür geciyor ve insanlar huzurlu ve mutlu bir hayat yasamak istiyor.Ama arkadasin sorunlarindan kurtulup sana huzuru nasil vericek.

Evet hayat acimasiz ve elinden geleni yapsanda sana güzel davranmiyor.Ama askta bir yere kadar birlikte yürüyecegin birisi degil gibi duruyor.

Tabi secim senin ancak daha fazla sürdürmek sadece seni yoracak gibi duruyor

0|0
    0|0
  • ben kendi ilişkimde seninkine benzer ama farklılıklar olan seyler yasadım...4 yıllık ilişkinin baslangıcında ikimizde okuyorduk... ben baya bı uzatmıstım okulu... ilişkinin 1. yılında okul bitti ve yurtdısında calısma ımkanım oldu ve gittim. ilişkinin 3. yılında da eskı sevgılım mezun oldu ve ogretmen oldu. ve ogretmen olduktan sonra elı ekmek gorunce senın gıbı duzenlı bır hayat ıstedı hemen evlılık ıstedı... benımde yurtdısından donmem için 1 senem daha vardı... dovızlı askerlık yapmak ıcın... sureklı kavga mevzusu oldu bu... senın hıssettıgın gıbı sanırım cok yoruldu ve sevgısı tukenmeye basladı ve benden ayrıldı 3 ay once...ve benden ayrıldıktan 1 hafta sonra aynı okula atanan bır ogretmenle sevgılı oldu ve duzenlı bır yasam konusunda adım attı. bu ayrılma gıdıp ısteyecegımız tarıhten 2 hafta once anı bır kararla oldu... bu karsı tarafa yanı bana cok acı koysada ses cıkarmadım... hala her anımda onu dusunuyorum ama hıcbır hareket yapmıyorum... mutlu olsun...

pekı senın ısyerınde aklını karıstıran bır erkek varmı? sende bana yardımcı ol... bu sevgı tukenmesı o ogretmen arkadasın ona yaklaşması ve zaten hassas olan ilişki durumunu yıpratıp benden ayrılmasına sebep olabılırmı... sende de dusundugum seyın olabılme ıhtımalını bana soylermısın

0|0
    0|0
    • evet zamanlarda farklılıklar olsa da hemen hemen aynı hikaye.. Gerçi sen hemen mezun olmuşsun.. Anladığım kadarıyla kız arkadaşında da önce çalışmaya başlamışsın.. 1 yıl hiç uzun bir zaman değil, beklenebilirdi.. Ben çalışmaya başlayalı 2.5 yıl oldu ve ben evlilk konusunda adım atabilmek için en az 3 sene daha beklemeliyim... Ama ayrıldıktan sonra hemen 1 hafta sonra diğer meslektaşıyla sevgili olduysa kız arkadaşın, kesinlikle o adamdan bir ilgi alaka görmüştür. Buna %100 emin olaiblirsin

• sen de zor şeyler yaşamışsın.. Umarım hakkında hayırlısı olur. Benim de karar vermem gerek işte. Zaten bu karar aşaması öldürüyor insanı. Kolay da değil ki:(

• ıı dusaunnn ıstısare et ıstıraye yat felan ınanıyorsan bole selere... ama uzatma olayı akısına bırakma bence akısı ıı degıl

• Kizlar demissin ama dikkatimi cekti musadenle yaziyorum.

Sevgilinin sehrini yasini yazarmisin.?

0|0
    0|0
    • tanıdıgınız birine mi benzettiniz sorunu :) sevgilim 30 yaşında ve kendisi ankarada yaşıyor

• evet çok haklısın.. teşekkür ederim ilgin için..

• Eskisehirde calisirmiki.

Ama ne deyip soyleyeceksin benimkide eseklik.

• Evlilik aşk değildir yarin bir gun evlendiginizde bu aşk şıp diye sönerkaliverirsin ortada sakın ama sakın evlenme bu kişiyle hayatını zindan edersin n eyap et ayrıl sonra başını taşlara vurursun 3.5da boşver ne evlilik bir ömür unutma davul bile dengi dengine boşver ne hali varsa görsün sen kendi hayatına bul hatta fırsatın varsa şehir değiştir

1|0
    0|0
  • sevgin tükenmeye başladıysa çekil artık

0|0
    0|0
  • Madem zengin sevgili istiyordun üniversite öğrencisiyle ne yapmaya çıktın diye sormazlar mı adama, bence sorarlar.

0|0
    0|0
    • ben zengin bir sevgili istemedim hiçbir zaman için.. Duygular her zaman ön planda oldu benm için.. Zaten Allah'a şükür maddi olarak hiçbir sıkıntım yok.. Bu şekilde bir yanlış anlaşılmaya da müsaade edemem.. Ayrıca onun için yaptığım fedakarlıkları kimse kimseye de yapmaz bu devirde.. Benim buraya yazmamın sebebi hayat sizi farklı yollara sürüklüyorsa ve siz de bunu yaşadıysanız ne yaptınız diye merak etmemdi..

Kızlar Ne Diyor 3

• seviyorsan katlan , ama sanki enişte ders çalışmıyor :)

0|0
    0|0
    • bugune kadar çalışmamış, bundan sonra çalışsa da 3 seneye patlıo :D hükümet bile kavuşmamıza karşı, adamın kaydını almıolar 30 yaşında diye :D askerliğini yap öyle diolar

• :d işin zor atık :D hakkı bitmiş

• 3,5 yıl az bir zaman değil.iyi düşün.eğer birbirinizi seviyorsanız,değer veriyorsanız,yanyanayken mutluysanız bence beklemeye değer.Sorunlu hayatı derken tam olarak ne demek istedin özel değilse tabi.Bir de onun sana yaklaşımı nasıl?

0|0
    0|0
    • bana olan yaklaşımı kimi zaman iyi kimi zaman o da umursamaz... Sorunlu hayatı da şöyleki, derslerinden kalıyor, okulunu uzatıyor ve şimdi 29 yaşını gecenler için gündemde askerlik mevzusundan ötürü kayıt yeniletememe durumu da var.. Yani ünisi de elinden gidebilir.. Bense tam bir düzen hastasıyımdır. bu belirsizlikler beni öldürüyor..

• Yanıtların çok içten.. Çok teşekkür ederim :) aynen öyle.. Bu kötü biliomusun.. Başkasıyla olabilirmiyim diye tartmak düşünmek.. Aldatmak gibi gelio bana.. Kendime olan saygımı yitiriyorum sanki.. Kimse böyle bir tercih yapmak zorunda kalmaz umarım..

• Umarım bir nebze olsun yardımcı olabilmişimdir.Hakkında hayırlısı olsun.Umarım en doğru kararı verirsin.Mutluluklar diliyorum

• Bende senınle aynı durumdayım. AYNI !

0|0
    0|0
    • gerçekten mi :) çok sevindim benimle aynı hisleri paylaşan biri daha olduğuna .. Peki siz ne yaptınız?

• Çok teşekkür ederim samimi yanıtların için :) aynen öyle ve daha kötüsü ben de başkasıyla olabilirmiyim düşüncesiyle kafayı yiyeceğim.. Ya gelen gideni aratırsa, ya pişman olursam, ya 3 sene daha beklesem mi, düzelecek mi.. Aslında sırf bu iş okul da konu değil, ailesinin de tutulacak yanı yok ve o kadar alıştılar ki herşeyi benim halletmeme, benim yardımcı olmama.. Bazen kendimi fena halde kullanılıyor hissediyorum.. diyorum ki kime yapsam bu kadar fedakarlığı aşkımdan ölüp biterdi zaten..

• Alışkanlık bızımkı ama evlendiğim zamanı düşünüyorum ya pişman olursam? ailesını gerçekten sevmıyorum ablalarını annesını babasını ne yapıcam ınan bılmıyorum. Ayrılırsan eğer bana haber ver mutlu olursan o dakıka ayrılabılırım :))

Yükleniyor...