Kadın olmanın zorlukları neler?

Türkiye'de veya genel olarak kadın olmanın zorlukları neler?

0|0
12|2

En İyi Kız Görüşü

• Eğer bir kadınsan evde bulaşık yemek ve temizlik tarzı şeyler senin görevin olarak sayılır.

Doğum sancısı ve çocuklara bakmak zorunda olan gene sensin.

Erkeklerin 'milli olmak' diye tabir ettikleri bir şey var ama kızsan namus diye bir şey var.

Tacize uğrayanların çoğu kadın.

Bazı salak hemcinslerim farkında değiller özgürlük diye tutturdular ama modayı bile erkekler belirliyorlar. Kısa etek dekolte vs. bizim hayrımıza sanki.

Her şeyi geçtim ama sen hiç erkekler hastalıkları uzmanı diye bir şey duydun mu?

Duymamışsındır. Ama kadınlar hastalıkları uzmanı diye bir şey var !

Burası erkeklerin Dünya'sı kabul etmeli artık.

0|1
    0|0
    • hepsinde haklısın ama kadın hastalıkları uzmanının ne zararı olcak onu anlamadım?

• Dinen ve hürriyet olarak elbette öyle, fakat doğa ve biyolojik olarak asla öyle değil.

• açıklar mısın kardeşim lütfen :)

Kızlar Ne Diyor 11

• toplu tasıma araclarında tacize ugrama.

tecavüze ugradıgı için tolum dısına itilme, bunun için kimi zaman tecavüzcüsüyle evlenmek zorunda kalma.

dul oldugu için potansiyel genel verici olarak görülme, bu yüzden evlenmek zorunda kalma.

iş yerinde sekreter muamelesi görme.

aldatıldıgı için bosanma davası acıp davayı actıgı adamı rezil ettigi için dayak yeme.

dayak yedigi için bosanmak isteyip bu yüzden esi tarafından sokak ortasında bıcaklanma.

eşi ne yaprsa yapsın 'anadır, katlanmalı, bizim anamız cekmedi mi?' gibi tavırlara maruz kalma.

...

cok.

benzer sorudaki cevabım.

0|0
    0|0
  • her şeyi kadına yüklüyorlar erkek çocuk doğuramadı suç kadının,amcası tecavüz eder suç kadının,iş yerinde tacize uğrar kadın kuyruk sallamıştır tahrik olunur kadın kapatılır halbuki bunu yapanların gözünü kapaması yeterli

0|0
    0|0
  • Aklıma öncelikle toplumsal sorunlar geliyor.şiddet,taciz,tecavüz,aile baskısı,töre cinayetleri,kız çocuklarının eğitim haklarının elinden alınması,kadının evde potansiyel hizmetçi gibi görülmesi.

0|0
    0|0
  • gece istedigim saatte sokakta yuruyemiyorum bu benim cok sinirimi bozuyor.. ailemde kiz olamamdan dolayi bir ayrim goremedim babam garibim tum cocuklar kiz adam neyin ayrimini yapsin.))

okul hayatimda da bir sorun olmadi

toplu tasimalarda problem hakkaten lise hayatim sirt cantalariyla gecti simdilerde de cok kalabalik otobuslere bayan yogunluklu kapilardan binmekteyim

daha kucugum simdiki tecrubelerim bu kadar :))

0|0
    0|0
  • rahat olursun geniş derler kendi kendine takılırsın muhazafakar ama içinde kurt kaynar derler derler de derler türkiye de kadın olamazsın

0|0
    0|0
  • Çalışırken tacize uğrama olasılığınız çok fazla, Sokakta zaten malum, evde dayak, şiddet, işyerinde erkek rakiplerinizce ikinci sınıf vatandaşı yerine konulmak gibi bir çok zorluğu var. Ama kadın olmak güzeldir herşeye rağmen.

0|0
    0|0
  • Var tabi ki.

Ben bu İst. trafiğinde araba kullanmak değil de, motor kullanmak istiyorumç Neden yadırgıyorlar? Veya bisiklet.Neden böyle. Edirne'de bay-bayan yaş farketmeden motor sürmek o kadar normal ki dönüp kmse bakmaz. Burada oyle değil.

0|0
    0|0
  • Sen kendine sor bize diil bize sorluk çıkaran sizsiniz..

0|0
    0|0
    • genelde kadınlar bunları kabullenip konuşmuyor hiç, veya kendi aralarında konuşuyorlar. dolayısıyla siz karşı çıkmadığınız sürece herşey normal algılanır ve aynen devam eder.

• ''Dünyadaki en zor şey ; Kadın olmaktır. '' her türlü zorluğu zorlukları vardır...!

0|0
    0|0
  • Taciz var, 2. sınıf vatandaş gibi görülmek var... Var da var...

0|0
    0|0
  • Haklarını bildikten ve özgürce savunabildikten sonra Kadın olmak zor dğil ...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Dostum kadın olmak her alanda zor masallarda bile. Bak üstad ne diyor:

“Biri kurbağa öper,

biri yüzyıllarca uyur,

biri 7 cüceyle yaşar,

biri kuleye kapatılır.

Bir masal prensesi olsan bile kadınlık zor.”

Şaka bir yana ama negatif ayrımcılığın bu kadar fazla olduğu, kadının ikinci sınıf insan muamelesi gördüğü, evde açık açık şiddete maruz kaldığı, dul olanına hemen yolu etiketi yapıştırıldığı bir ülkede bunları yapan insanları haklı çıkaran insanlar varken ne kadar zor olablirse o kadar zor işte.

1|0
    0|0
  • Sadece seks yapmak, çocuk doğurmak, evi temizlemek, bulaşıkları yıkamak ,yemek yapmak gerektiğinde dayak yemesi umulan varlıktır.Evinde oturup çocuklarıyla birlikte kocacığını beklemelidir.Çalışmamalıdır çünkü kocası böyle ister, kendisine bir şey olduğunda çocuklarına kim bakacak diye düşünmez genelde bu kocalar, öküzdürler.Cinsel yönden baskı altındadır ikiyüzlü ve moron erkekler tarafından .Çünkü erkek cinsel ilişkiye istediği kişiyle istediği zaman girer ve namus konusunda sorun olmaz.Kadın yaptığı zaman fahişe olur, dışlanır, etiketlenir.Gece dışarıda dolaşamazlar çünkü dolaşsalar bile "her an seks yapma potansiyeli olan insan" diye anılırlar vesaire vesaire işte.Her alanda ezilirler ve buna baş kaldıramayacak kadar koyunlardır da.

1|0
    0|0
Yükleniyor...