Squat hakkında sorum var?

ben zayıflamak için iki haftadır spor yapıyorum. kişisel antrenörüm her gün squat yaptırıyor. diyorki bacak kasların artacağı için kalınlaşır. ben bacaklarım incelsin diye uğraşıyorum. acaba ben mi yanlış anladım. biri beni bilgilendirebilir mi?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Bak kardeşim bacak vücudun en büyük kası kütle olarak. Bu hoca bacaklarını çalıştırarak bacaklardaki yağ miktarını azaltmaya çalışıyor. Çünkü şöyle söyleyeyim 1 kilo kas 5 kg yağ kadar yer kaplıyor hemen hemen. Mr olimpia şampiyonlarının kilo ve boyunda başka birini koy yanına sporcu olmayan en az 100 kg farkı görünüyor. Tabiki ben antrenör değilim tecrübelerimden söylüyorum benimde bacaklarım çok kaslı. Savaş cebeci diye bir hoca var youtube kanalıdan videlarını dinle mesajlarada cevap yazıyor muhteşem bilgili sana yardımcı olabilir.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet kalinlasir da sarkik popodan memnun olacaksan birak yapma oyle kalsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Squat çalıştıkça bacak kası yaparsın ve bacak kalınlığın artar. Ama bacak kasının çalıştırılmadığı bir fitness programı düşünülemez, çünkü bacak kasları vücudumuzdaki en büyük kas grupları arasındadır. İlerleyen yaşlarda da bütün vücudun yükünü iyi günde kötü günde sırtlayacak olan da bacak kaslarıdır. Ama fitness esnadında bacak kası çalışırken abartıya kaçıldığında hem erkekler hem de kızlar adına kötü bir görüntü çıkabilir, kimi zaman standart pantolonların denk gelmediği de görülebilir. Kilo vermek için yüksek tempolu kardiyo egzersizleri çok daha mantıklıdır.

0|0
    0|0
  • antrenörünüz haklı squat bacak kaslarını ve popo kaslarını çalıştırır
    squat yapılırken bütün yük bacaklara bindiği için bacakta kas kütlesi meydana gelir
    ama o kadar da kötü bir görüntü olmaz

sadece sıkılaşmak istiyorsanız yani kas istemiyorsanız fitness yapmalısınız

0|0
    0|0
  • Ağırlığa girmeden yaptığın sürece bacakların kalınlaşmaz, sıkılaşır. Yani kas hacmi artmaz, kütle artar, yağlar erir. Ayrıca kalçan daha da dolgunlaşır yuvarlak bir şekil alır. Ağırlıkla girersen kas hacmi de artar bacakların kalınlaşır.

0|0
    0|0
  • Doğru diyo. Üst bacağın ve kalçaların kalınlaşır ama yağ değil şekilli kalınlaşır. Ne kadar squat o kadar başarı demek. Durma devam et

0|0
    0|0
  • squat önce sıkılaştırır sonra kas yapar

0|0
    0|0
  • Kardiyo yapacaksın

0|0
    0|0
  • bacaklarının kalınlaşması iyidir ama basen bölgesini kastediyorum. alt bacak iyi durmaz bayana

0|0
    0|0
  • Kalınlaşır Zayıflamak için başka antremanlarda ihtiyacın var

0|0
    0|0
  • kalınlaşır derken Şekil alır yani senin düşündüğün kalınlık değil dediği

0|0
    0|0
  • yoo dogru anlamıssın bu durumda sen squat yapmıycaksın

0|0
    0|0
  • kiloluysan squata gerek yok şimdilik koşu bisiklet ip atla ve diğer hareketleri yaptırsın

0|0
    0|0
  • Bacaklarin kas tutar, beton gibi tas olur. Bacaklarin inceyse cok guzel olur ama kalin bacakta kas, daha da kaba durmasina neden olur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Benim şu an bacagim kalinlasti ve bildigin kaslarim var

0|0
    0|0
  • Ya benim bildiğim squat butt egzersizlerinde yapılır kalçayı sıkılaştırsın falan diye işte

0|0
    0|0
  • Squat kalca diye biliyom

0|0
    0|0
Yükleniyor...