Bugün içimde bir hüzün var anlamını bilmediğim...

hayattan çok bişey istemedim oysaki,sadece çocukluğumdaki gibi toz pembe görmek istedim hayatı.ne yazıkki yalandan ibaretmiş sahte bir dünyada yaşıyormuşuz.okyanusa düşmüş kurtarılmayı bekleyen bir canlı gibiyim.nereye baksam herşey bomboş.nedendir bilmek içimden geldi sizlerle paylaşmak istedim.ben pek duygularını dışa vuran bir insan değilim.lütfen beni eleştirmeyin.eminim sizlerde benim gibisiniz.hayatta ne istedinizde oldu.hep tersine gitmezmi.o kadar çok şey varki içimde.küçücük bir mutluluk bile mutlu etmiyor artık beni.kafanızı şişirdim özür dilerim.

şimdi sizlerinde böyle düşündüğünüz zamanlarınız oldumu?

ben şimdi çıkıyorum mesajlarınızı yarın okurum.iyi akşamlar

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba. Ben de, çok arzu ettiğim ve yüksek puan aldığım halde 3 yıldır üniversiteyi kazanamıyorum. İlk 2 sene yanlış tercih yüzünden heba oldu, son sene de kimlik kaybı yüzünden, yani çok talihsizlik yaşadım ve bunlara nasıl dayandığıma ben bile şaşırıyorum, nasıl sabrettiğimi ben bile anlayamıyorum ama oluyor işte bir şekilde. İsyan ettiğim olmuyor mu, oluyor tabiki. Fakat Allah o kadar bağışlayıcı ve merhamet sahibi ki, isyan eder etmez sopayı indirmiyor kafamıza.

Hayatta her istediğimiz olsaydı keşke ve bizler de mutlular kervanına katılabilseydik. Kimisi zenginlik diliyor, kabul ediliyor ve zengin oluyor ama zenginliği sağlığını kurtarmaya yetmiyor, tıpkı Sakıp Sabancı gibi. Bizim yapmamız gereken, sadece hayırlısını dilemektir, başka çaremiz yok çünkü, olsa da yapsak ama yok, yok, yok. ''Ölüm zorların zoru, yaşamak ondan da zor'' demiş şair. Ölüm anlık bir şey ama yaşamak ölüme göre daha uzun bir sürede gerçekleştiğinden, hepimiz acı çekmeye mahkum edilmiş zavallı varlıklar olarak öyle ya da böyle bir şekilde yaşama bir yerlerden tutunmaya ve allak bullak da olsa, kör topal da olsa bir şekilde yaşamaya devam edeceğiz. Bak, ne demiş Yunus Emre'miz;

Gelin ey kardeşler gelin

Bu menzil uzağa benzer

Nazar kıldım şu dünyaya

Kurulmuş tuzağa benzer.

Bu sözlerin üstüne daha ne diyebiliriz ki? Her şey bu dörtlükte özetlenmiş. Dünya, bize kurulmuş bir tuzak gibi; ve her an biz tuzaklarla iç içe yaşıyoruz. Allah'ımız, bir kere rahmet nazarıyla bakmamış bu dünyaya. Hal böyleyken, Allah'ın bile rahmet nazarıyla bakmadığı, her anı, her saniyesi tuzak ve tehlikelerle dolu bu dünyadan huzur beklememiz abesle iştigal etmek gibi bir anlam ifade ediyor. Haa, karşımıza hiç mi mutluluk çıkmayacak? Çıkacak elbet. Hiç mi zorluklarla karşılaşmamamız gerekiyor? Karşılaşmamız gerekiyor elbet. Fakat içimizin acısı geçmedikten ve çektiğimiz sıkıntının mükafatını almadıktan sonra ne yaşamın ne ölümün tadı var.

Sen, daha gençsin. Allah'ın izniyle önünde uzun uzun yıllar var. İçinde bulunduğun bu buhranlı dönemin sana getirdiği olumsuzluklar, seni umutsuzluğa, karamsarlığa, hayal kırıklıklarına itebilir. Ki, bu doğaldır. Ya etrafında gelişen acımasız olaylara, canını yakan, o güzel kalbini inciten kötü durumlara duyarsız kalıp, kaygısız davranıp da insanlığını yitirmiş olsaydın daha mı iyiydi? Bir de bu açıdan düşün lütfen, rica ediyorum. Sana 'takma' demiyorum; takıp takmamak elinde değil çünkü ama takmamaya çalışmak elinde. Bak, benim hayallerim başıma yıkılmış, dünyam zindan olmuş ama ben de kah böyle sitelerde kendi derdimi ve milletin derdini paylaşarak, kah ders çalışarak kah müzik dinleyip şiir yazarak vakit öldürmeye çalışıyorum. Sen de kendine bir meşgale edinirsen, bu sıkıntıların daha hafifleyecektir, canını daha az yakacaktır.

Sevgilerimle

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• link

bunu dinleyin birde ozaman

1|0
    0|0
  • vay be. bndan 4 yıl evvel kendi kendime söylenirdim

"okyanusa düşmüş gibiyim, tutunacak bir salım bile yok"

1|0
    0|0