Kara kuvvetlerı astsubaylarının hayatı nasıl oluyor?

astsubayların hayatı nasıl oluyo geneli çapkın oluyo diye duymuştum tabi düzgün olanları vardım ama merak ettim iste

0|0
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• Ya biri şu çapkın muhabbetine akıl edipte hangi erkek biraz çapkın değil ki diyememiş? şimdi sinemalarda falan insanlara abzorve edilen bir düşünce var üniformalı erkekler seksidir. bu psikoloji ile yola çıkan üniformalı erkekler kadınlara seksi görünür ve özgüvenleri doğal olarak yüksektir. kadınlar özgüveni yüksek erkekleri sever. şimdi çapkınlık yaptığı kızlarda sokak fahişesi değil zaten diğer kızlar gibi. şu halkım az beynini yıkayanlara kafasını kaldırsa şöyle medyaya magazine takılmasa! bende denizciyim. her limanda bir sevgilim yok. istesemde paşalar gibi olur. bir anımı söyleyeyim : ben 2009 gemi ile fransaya giderken ramazandı. gemi sürekli batıya gittiği için iftar saati her gün daha geç oluyordu. ve su hava çok sıcaktı akdenizin ortasında. gemide sağlık sorunu olmayan herkes oruç tuttu. fransa'da da son üç gün oruç tuttuk ve gemice arapların mahallesindeki camide bayram namazına gittik. Siz T.S.K. ni ne sanıyorsunuz yahu? halkın baştan aşağı beynini yıkamışlar. Arkadaş koca bir toplumda beş parmağın beşide bir olamaz. Çapkın veya suç olarak görülen her neyse bunlar öğretmende, doktorda, poliste, bakkalda, kasapta, mühendiste hatta CEO da bile olur. geniş düşünün. az kitap okuyun ufkunuzu açın!

0|0
    0|1
    • ya beyfendı sım dı ben zaten dıyorum kı hepsı degıl ıyılerı var tabıkı dıyorum ama ıste bu meslekte olanlar ın tepkılerı cok hemen kendınızı savunmaya gecıyosunuz

• tarihçiyim saol ordu benden ben ordudan uzak olayım ;)

• link bu soruda bir meslek grubuna haksız ve ağır eleştiriler yapılmaktadır. silinmesini acilen talep ediyorum teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 17

• ben yedek subay askerlik yaptım peder de asker mensubu denizciydi. kara en zor olanıdır özellikle güneydoğuda bırak çapkınlığı dışarı çıkamazlar. tunceli'de subay olarak yaptığım halde aynı durumdaydım.

ama batıya gelirse ister istemez çapkın olur sebebi ise genelde askeri okulda hep erkekler hemcinsleriyle eğitim alır kadın yüzü görmez üniversite hayatı olmamıştır disiplin puanı yüzünden karşı cinsle her önüne gelenle gezip tozamaz.. vs.

0|0
    0|0
  • Burada cevapların sertliği size değil. Malesef ordu son dönemde hasar altında :) Açıkcası bu durum beni çok üzüyor. Ordunun iskeletlerinden olan bir birim hakkında bu kadar saçma sapan, gereksiz görüş rahatsız ediyor. Diyelim ki çapkınlar, ama gereksiz, elinden bir iş gelmeyen, kendini bir haltsanan vs. yakıştırmaları ne demek? Anlayamıyorum.

0|1
    0|0
    • ya arkadaş çapkın olsa ne olmasa ne ki çapkınlığın bir meslek grubuna yüklenmesi sencede saçma değil mi arkadaş?

• saçma evet capkınsa capkın ben sadece merak etmıstım bukadar tepkı alıcagını tahmın edemezdım

• tahmin etmezmiydin:) şurada insanların ekmek kazandığı bir mesleğe laf ediyorsun yahu? bu soruyu doktorlar içinde öğretmenler içinde hangi meslek grubu için söylersen söyle alınır. çünkü evli barklı ekmek parası kazanan insanlar var bu mesleklerde. ayıp senin yaptığın. insanları toplu eleştiremezsin. sen önce kendini eleştir. çok kızdım bu sorun yüzünden sana.

• Yok o eskidendi. Eskiden bayanların askeri üniformaya bakışı daha farklıydı, çekici geliyordu bayanlara ve bayanların bakışları yakınlaşma çabaları çok olurdu astsubaylara, e haliyle astsubaylarda karşılık verirlerdi ama şimdi o kadar önemli değil askeriyenin gözden düşmesi astsubayların sıradan görünmesine neden oldu, artık ilgi yüzbaşlarından başlıyo :)

0|1
    0|0
    • aslında kızların dıkkatını cekıyor o astsubaylarda sevgılılerı olsa dahı meslegının verdıgı havayı kullanıyolar polıslerde oyle genellı hepsı degıl cok duzgun ınsanlar da var tabıı

• Tabiki halk askere hep güvenir. Ama malum dava olduktan sonra biraz o ulu o güvenilir o güçlü yanı azaldı ama hep başımızın tacıdır askeriye

• maalesef öyle. gücü politikada azaldı bence. TSK hala aynı yerde. herkes kendi işini yapsın yeter.

• astsubay hazırlamadaki bebeleri hiç sevmezdim zamanında balıkesirde fuarda bütün kızlar bunların peşindeydi bizde avcumuzu yalardık ya la :S neyse artık kızlar benim peşimde :p

0|0
    0|1
  • komutan karısı oluyorlar çok altta olan bir rütbe genelde kendilerini bir şey sanarlar askerlere karşı ama meslek olarak bunların altında bir tek uzman çavuşlar var onlarda zaten ilk okul orta okul mezunları askerden sonra tezkere bırakan insanlar kısacası ben sevmiyorum

0|0
    0|2
    • tesekkur ederım

• ulan 3 ayda kavun yetişmiyor asteğmenmiş :) dayak yemedin ama bilgisizliğin yüzünden iki lafla itin ... sokuldun :) hiç fark yok arasında sen asteğmen olmuşsun ama kavun olarak geri dönmüşsün hiç birşey öğrenemeden.

• bak öncelikle konuşmalarına dikkat et seni etkileyen ne var astsubaymısın bu kadar irdeledin yoksa ailende mi birisi var ? bunlar benim fikrim ben haz almıyorum oraya milyon tane genç vatanını korumak harp sanatını öğrenmeye gidiyor orda itin ... sokuldun dediğine değil onlar vatan haini değil bu vatanın askerleri ve yaptırılan işlerinde hiç birinin vatan savunmasıyla ilgisi yok insanların duygularını sömürüp amaç komutanlara hizmet ettirilmesinde

• assubay kimki allahını seversen , bir subay ya da yüzbaşı değil uzman çavuşun bir üstü yani alt tarafı, kaldıki bunlar pek bir işe yaramaz, işe yarayanlar jandarmadır :) hadi ey.

0|0
    0|0
  • çapkınmı bilmem görevleri ağır ve çok zor allah onları başımızdan eksik etmesin ama mesleki bir olumsuzlukmudur nedir çoğu ordu mensubu evliliği proplemli

0|0
    0|0
  • OLabilir valla

0|0
    0|1
  • bende jandarma astsubayim. ben niye capkin degilim ha ?

0|1
    0|1
    • ben hepsı demedım ıyılerı devar dıyorum yanı capkın olmayanlarda var dıyorum sız çapkın degılsenız ne guzel ıste

• soruyu tartısalım dıye sormadım zerkalov astsubayım saygısızlık yapmadım merak ettıgım konu hakkında bılgı almak ıstedım kırdıysam ozur dılerım

• soran arkadaş senin demene göre yılbaşında sadece astsubaylar pavyona gidiyor :D yahu az mantıklı düşünün 75 milyon toplum içinde astsubaylar 160 bin!

• Askerden polisten uzak duracaksın.

0|0
    0|0
  • eşleride çağpkın olurr genelde..

0|0
    0|1
    • böyle bir önyargı varsa cücük beyninde senin eşin çapkının önde gideni olur inşallah. 160 bin kişiye söylediğin lafa bak ya

• sen ne biliyorsunda konuşuyorsunn.. ben gördüğümü söyledimm sende gördüğünü söylee cücükliğinle kalırsın yoksa

• astsubaydan uzak dur kırık oluyo onlar rütbesi omzunda olanlarla takıl ;)

0|0
    0|1
  • Elinden bir iş gelmeyen meslek sahibi olmayan insanlar

0|0
    1|3
    • He yani tüm işleri subaylar görüyor? Yahu astsubayların çoğu mesleki eğitim alıyor zaten. Ya da erleri subay tek tek denetliyor. Ordunun en büyük birimine ne hakaret, ayıp.

• çünkü yorumlar cahilce. bilip bilmeden konuşuyor insanlar

• Karşı çıkan arkadaşlara saygı duyuyorum. Karşılığında para alarak yapacağım en son iş asker ve polis olmaktır. Ayrıca güvenlik görevlilerine hakaret falan da etmiyorum artık neernizle algılıyorsanız. Meslek demek 2 sene okula gidip sonra da memleketin bir köşesinde mesai doldurmak demekdeğildir. İfa etmiş olduğunuz görevleriniz var biliyoruz ama kabul edin ki sizler birer mesleksizsiniz.

• askerlerinn içinde geçiyor işte

0|0
    0|0
  • Onların İçinden Biri Olarak Cevaplamak İstedim , Çapkınlık Mesleğe Göre Değildir İnsandan İnsana Değişir Çok Çapkın Arkadaşlarım da Var Çok Sadık Olanları da, Fakat Mesleğin Zor Yanlarını Göz Ardı Etmemeli Karacı Bir Rütbeli Personel Yeri Geldiğinde Türkiyenin En Doğu En Berbat Yerinde Görev Yapar Ki Bazen Bu Görev Yerine Ailesini Bile Götüremez Sadece Tatillerde Evine Gelebilir Resmi Tatillerde Ya da Yıllık İzinlerde Eğerki Ciddi Düşünecekseniz Geçici Birşey Değilse Baştan Bunları Göze Almalısın

0|0
    0|0
  • hepsi çapkın

0|0
    0|1
  • kk astsubaylarının da adı casanova ya çıktıysa benim dize dize buradan amerika ya yol yapmam lazım

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bende öyle duymuştum ama kişiye göre de değişir tabiii

0|0
    0|0
  • Niye astsubaylari bu kadar gözünde buyuttun ki..

Gözde olan bir meslek degilki kadınlar bu tür erkeklere yanasmiyorlar artık eskisi gibi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...