YÜZME HAKKINDA HERŞEY (soru değil)?

Beyler/Bayanlar evet yüzme hakkında istediğiniz herşeyi sorabilirsiniz. Elimden geldiğince yardım etmeye çalışacağım. Forum gibi olmadığından sorarak soru alma eğiliminde bulundum 😁 ( federasyondan 1. Kademe antrenörlük belgem vardır)

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Bir dizindeki bağı yırtık ya da zayıf olan biri yüzme yapabilirmi acaba? Hatta iyi gelirmi bu arada ters bir hareket yaptıgında diz kapağı çıkıyor yalama yani pek uygun bir soru oldumu bilmiyorum ama belki yardımcı olursunuz?

0|0
    0|0
    • Hmm biraz hassas bir rahatsizlik ama tabi ki yuzmenin olumsuz bir etki yaratacagini sanmiyorum iyi bile gelicektir. Unutmayin ki yuzme sadece artisi olan bir spordur eksisi hic yoktur. Eklemlere baskisi olmayan tek spordur dizlerinin seni tasimasina gerek yok su seni tasicaktir sen sadece sporunu yapicaksin ve birak bacaklarin vucudunun buyuk bir bolumundeki kaslarin hepsi calismis olucak.

• Valla ogrenmek isteyen gelir mis gibi sorusunu sorar sahsen iyiki sormusum ben.. ellerinize saglik tekrardan sagolun iyi geceler size hocam

• Iyi geceler

Kızlar Ne Diyor 3

• 1. kademe yüzme antrenörlük sınavına giricem bu kış İstanbul'da kazanmak için çok mu iyi olmak gerekiyor stilleri biliyorum ama uzun zamandır yüzmeyi bıraktım

0|0
    0|0
    • rahatlıkla geçersin

• hiç bilmiyorum. 2012de edirnede almıştım ben. zaman zaman haberleşiriz çok girmiyorum siteye. mesaj atarsın arada.

• tamam takip ettim

• Ya ben niyeyse yuzuyorum ve niye hep ayni yerde oluyorum soyler misin neden ilerleyemiyorum 😂😂 19 yasindayim ve boyumdan buyuk yerlerde yuzemem. Bu yıl başlasam iyi yuzebilir miyim ama korkuyorum yuzerken 😄

0|0
    0|0
    • Teknik bilmiyosundur. Senin teknik ogrenmen lazim. Vucudunun sudaki pozisyonuyla baslaman lazim. Su yuzeyine paralel olmasi lazim vucudun. Basin suda olmasi lazim. Suda durma ve nefes calismalari cok onemli. Kisa donem bir kursa yazilmani oneririm ya da deneyimli bir arkadasin varsa onunla birlikte calis. ben burada her zaman yazili olarak tuyo ve yardimlara hazirim ama yuzme ciddidir. Cok fazla suda calismak gerekir muhabbetle bir yere kadar. Hic usenmeden baslamak lazim. Merak etme her yerde her derinlikte yuzersin. Sık sık tekrar yapman lazim.

• Ya ben normalde yüzü yorum ama. ayağımın yetmediği yerlere gidemiyorum havuzda boyum yetmiyosa duramıyorum korkuyorum galibaa

0|0
    0|0
    • 😄 bu tip sikintilara yazarak ne kadar tartissak bir o kadar zorlaniriz. Yerinde calismak ve denemek gerekir. Ama kisaca soyle diyim pembesacakli nickli hanfendiye yaptigim son yorumda da soledim. Sen suda istersen batarsin istemezsen batmazsin sen batmak istemissin. Ozgul agirligimiz 1 den az bizim. Batmayiz yani yuzeriz. Kendini kasarsan batarsin. Ilk once bunu ilke edin diger konular sonra gelir. Suya serinlemek icin girmekle yuzmek icin girmek arasinda fark yok suya giriyosun tek bir gercek vardir o da sakin oldugun ve kendini kontrol ettigin surece batmiyacagindir 😊

• Denicemm teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 3

• suda hareket edince batıyorum hareketsiz yatarsam su üstünde kalıyorum sebebi nedir kulaç felan atamıyorum

0|0
    0|0
    • Dostum bayanlara da soledim. bir o yorumlara bak. Orda tam sordugun seyden bahsettim. Suda kendini kasma sakin ol ilk once o kismi bir hallet suda durma isini coz. Ondan sora kulaca ayaga girilir. Suda yuzme pozisyonu almayi oturtman gerek.

• slip mi şort mu giyelim

0|0
    0|0
  • 1 dakıka 19 sanoyede 100 metre yuzmem lazım kac ay calısırsam yuzerım?

0|0
    0|0
    • 😄 dostum onun icin calismana gerek yok. Zaten muhtemelen o kadarda yuzersin

• Aceleyle cevaplamistim muhtemelen olmayabilir de. Sole diyim cok asiri iyi bir derece degil zaten o. Ama ne yapicagini soliyim tabi ki de bol bol yuzup calisicaksin. Resmine bakilcak olunursa zaten agirlik calismissin kuvvetle ilgili bir sikintimiz yok suya adapte olman lazim. Bol bol yuzup antrenman yapicaksin dinlenmeler olabildigince kisa olcak. 25 er metreli hizli yuzme setleri yapicaksin. Bol b*k ayak vuruslari ve bazi gunler de uzun mesafe calismasi. Ama en onemlileri 25 erli hizli setler

• teşekkur ederım ısallah besyo ısınavında bunlar lazım olucak :)

Yükleniyor...