Hristiyanlar Yılbaşı'nı nasıl kutlar?

Bununla alakalı tam bilgisi olmayanlar neden sürekli müslümanların bunu kutlmasını sorguluyor?

Şu linke biraz göz atın bakalım... link

Miladi takvim kullanıyoruz.Yılın ilk gününü tatil yapıyoruz bi şekilden, bi sebepten dolayı.Kimisi evinde oturuyor kutlamıyor.Kimisi de eğlenmek istiyor.Sanki oturup Hristiyanlar gibi ibadet ediyormuşuz gibi söylenip durmayın.

Linki yeterli bulmadıysanız google amca size yardım eder.

0|0
1|8

En İyi Kız Görüşü

• Aynen her ne kadar kutlama yapmayacak olsakda yani kutlayacaklara niye öyle yapıyorlar. Bizde ailece aldık çerezlerimizi cipsimizi ohhh.. 10 sn kalada 10 9 8 7 6 ... 1 ve sıfıııııııııır diye sayacağım. Kime ne? Kafir mi oldum şimdi ben ya?

0|0
    0|0
    • Nerdeyse Miladi takvim kullanıyoruz diye günahkar olduğumuzu söyleyenler çıkacak!Çok fazla abartılıyor.

• Aynen bende sinir oluyorum o tarz olaylara.

Erkekler Ne Diyor 8

• noel kutlaması ayın 23 ünde olur, sene başında değil, 1 hafta tatildir onlara. onların kutladığı dini bayramdır. yani şöyle düşünürsek bizim ramazan bayramı sene başına yakın gelirse noel geliyor diye kutlamaktan vaz mı geçicez? bizler sene başıyla noel ayrımı yapamıyorsak boşuna konuşuyoruz demektir.

1|0
    0|0
  • uğraşacak başka birsey bulamayınca bunlara takıyorlar. herkes kendi günahına tövbe etsin. kim ne yaparsa yapsın kime ne ?

0|1
    0|0
  • roş aşana deriz biz (Sanki oturup Hristiyanlar gibi ibadet ediyormuşuz gibi söylenip durmayın.) sesli güldüm sonuçta herkesin inadetide eğlenceside kendine

0|0
    0|0
  • Sen de şu siteye bir göz at istersen : link

0|1
    0|0
    • "Din kitaplarında buyuruluyor ki" demiş. Kur'an-ı Kerim değil yani. Eeee?

• Ben başka bir şey demiyorum artık Angelofdevil kardeşim benim. Ben de zaten kimse Kiliseye gidiyor demiyorum ama ortada büyük bir kültür emperyalizminin olduğu kesindir ve bizim gelenek ve göreneklerimizde yer almıyor bu günlerin manası. Zaten ben bunları okduğum ilmihalden yeterince anlattım. Benim anlattıklarımın aynısı da bir sitede de var çok şükür. Başka da bir şey demiyorum ve sadece üzülüyorum ve güzel kardeşim. :( Hayırlı günler...

• Anlatmak istediğim şey o değil ki işte. Kutlama değil. Sevdiğin insanlarla birlikte guzel vakit gecirmek için bir neden sadece. Ben gecen yılbasında uyuyordum. Şahsi değil olay yani. Akıl tarafındayım ben.

• Az onceki soruda hicri takvime gore takılın dedim diye eksi manyaa yaptılar la beni .D

Gorende gidip kilisede 2 rekat namaz kılıyoz zannedecek ha. Peh peh peh

0|0
    0|0
    • Atıp, tutuyorlar anca. :) Bak kimseden ses soluk çıkmıyor. :)

• Sevgili kardeşim güze diyorsun da biz İslamın ancak ve ancak 1/3'lük kısmını Kur'anı Kerim'den öğreniriz. Mesela kan verirken de orucun bozulacağı Kur'anı Kerim'de yazmaz. Geri kalanlarını sünnetlerden öğreniriz. Ben daha ne diyeyim ki sevgili kardeşim. :(

• Tamam da dostum, peygamberimizin sünnetleri belirli kitaplarda yazılıdır. Sahabeler, onların öğrencilerine nakledilmiştir. Onu kastediyor orada. Sen, "ne olursa olsum kutlayacam" desene bana :)

• tovbe estagfurullah

0|0
    0|0
  • yatak da kutlayan ola bilir :)

0|0
    0|0
  • bi ateş yakar etrafında dans ederler sonra kım kımı yakalarsa tık tık

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...