Hıristiyanların çıkardığı yıl başını kutlamak ne kadar doğru?

Müslüman bir ülkede yıl başının kutlanmasını hiç doğru bulmuyorum ben şahsen..Onlar ramazan bayramını kutluyorlar mı?1 ocak hıristiyanlara göre yıl başı, müslümanlara göre değil ki..Yıl başının ülkemizde kutlanılmasını kınıyorum..Siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Anlaşılan, bazı arkadaşlar, hıristiyan icadından rahatsızlık duymuyor..

0|0
15|8

En İyi Kız Görüşü

• Soran niyet önemli niyet bu kadar takma bu konuya sonuçta noel kutlamıyoruz sadece yeni yıla giriyoruz diye eğleniyoruz, eğlenmeye bir bahane işte diğer günlerden farkı yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• gavur icadı Lara Croft ablaya selamlar.

2|2
    0|1
  • Biz kutlamıyoruz eğlenesimiz var bahane arıyoruz

albenimiz var bahanemiz yok gibin bişe işte

1|0
    0|0
  • Öf.

2|0
    0|4
  • Noel bayramıyla karıştı sanırım. Noel bayramı ayrı yılbaşı ayrı ama...Yılbaşını noel gibi ağaç süsleyerek, içkilerle eğlenerek kutlanması doğru değil tabi ki ancak normal bir şekilde aile ile toplanıp sohbet etmek, konuşmak sıradan bir gün misali bence bir şey olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan onların yaptıklarını yansıtmamak.

0|0
    0|0
  • İyi de sonuçta bu takvimi kullanıyoruz ve yeni bir yıla giriyoruz. Bunun heyecanı var sadece. Hristiyanlık ne alaka? Onlar 25 aralık gibi yanılmıyorsam isanın doğuşunu kutluyorlar. Ayrıca hristiyanlığa özgü olsa bile kınamak ne demek? Bu ülkedeki herkes müslüman değil ki. Herkesin dini kendine yani.

0|0
    0|0
  • fakat ülkemizde müslümanlar olduğu kadar farklı dinlere mensup kişilerde yaşıyor bence ;herkes kendine, kutlayan kutlar kutlamayan kutlamaz seçim kişiseldir herkesin kendine bırakılması gerekir ayrıca din insanın kendi içinde yaşanması gerekir sadece göstermelik olarak kutlamazsan olmaz içinden gelerek kutlamaman lazım :)

sanki yıllardır bu soruyu bekliyomuşum ben ya :D

0|0
    0|0
  • ayrıyetten profil sayfasına bak, profil resmine bak rumuza bak sonra git hıristiyan adetlerini kına... Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu hey allahım :))

0|0
    0|0
    • sherlock holmes'ün kadın versiyonu gibisin :) bende zaten dalgasına sormuştum bu soruyu, nabız yoklamak istedim, ben böyle düşünmüyorum normalde :)

• Kutlamıyorum.Çocukken ilgi çekici gelirdi ama şimdi alakam yok.

0|1
    0|0
  • Kutlamıyoruz zaten,biz müslümanız elhamdülillah.

1|0
    2|0
    • "yürüyenisveçli" ama müslümanların peygamberi değil o yüzden bizi ilgilendirmez.

• Bize göre peygamber ama,hristiyanlara göre Allah'ın oğlu,tövbe haşa.

Peygamberimiz ne demiş " "Kim bir kavmi taklit ederse oda onlardandır."

Müslüman noel kutlayamaz,bilmeyerek kutlayan günahkar olur,bilerek kutlayan dinden çıkar..

• bende kutlamiyorum hiristiyanlara özeniyorlar iste

özenmedikleri sey kalmadi vallahi ya

0|0
    0|0
  • Ben kutlamam ama hepimiz ayni dusuncede olmak zorunda değiliz..bu yuzden kutlamak isteyeni kinamam..

0|0
    1|0
  • hristayanların bayramları umrumda değil kutlamıyorumda.. ve müslümanım elhamdulillah.. ama arkadaşım yen yılın hrıstşyanlıkla hiçbr alakası yok hristiyanların crismas mı ne o 25-27 aralıktra kulanılıyor türkiye crismasımı kutluyor snaki hz İsanın doğum gününümü kutluyoruz ? hayır bunu bi çok hocada dedi ailecek yemek yemekte hiç bi günah yok haa del gibi kuduranlar içenler eevet öyle şeyler günah ..

0|0
    0|0
  • Senden bunu beklemezdim diyorum sadece

1|1
    4|1
  • Amaç eğlenmek..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Oldu olacak hicri takvime göre yaşayalım. Yeni bir yılı kutlamanın dinlerle ne alakası var, bence çok yalnış bir düşünce. Sonuç olarak yepyeni bir yıl, çoğu kişi için yeni heyecanlar, temiz bir sayfa, geride kalan sıkıntılar vs. bence bunu kutlamakta yalnış bişey yok asıl siz ve sizin gibilerin herşeyi dinle ilişkilendirmesi yalnış geliyor bana. İyi seneler geçirmeniz dileğiyle.. :)

0|0
    0|0
  • neolle yıl başı farklı kavramlar ama çok gerekli bulmuyorum bende kutlamayı vede özellikle milli piyango alayını sonuçta kumardan bir farkı olmadığını düşünüyorum toplumsal alışkanlık olmuş bir kumar hemde.

0|0
    0|0
  • iyi eglence bu gece var. sabah tatıl olan bı gece. yeni bi yıla biz umudu kırılanlar ıcın umutla bakma sansıda eklenınce sokim krismısına, sende raad ol. kasılma bosver.

0|0
    0|0
  • Benim için sıradan birgünden farkı yok. Kutlamak için neden de yok. Bol bol geçen yıllardaki günahlarım için dua ederim. Yeni yılında hayırlara vesile olması için Allah'tan istediklerim için dua ederim bu yani.

0|0
    0|0
  • Ben Noel'i değil yeni yılı kutluyorum ve içki de içerim gerekirse.

Hristiyan geleneğini yaşatmıyorum yani.

Bırakın bu bağnaz görüşleri Allah aşkına.

0|0
    0|1
  • Eğlenmek için bahane...

0|0
    0|0
    • O gün biraz eğlenceli olur benim için çok abartmam ama bizim yılbaşımız geldiğinde de ibadet etmesini bilirim.

• Kutlamak istemeyen kutlamaz. Hicri takvime göre takılabilirsiniz.

2|0
    2|4
  • aynı soruyu daha detaylı sormuştum 1 dakikada kaldırılmıştı enterasan

0|0
    0|1
Yükleniyor...