Yılbaşında insanlar neden eğlenir ki?

Sahi anlayamıyorum,insanlar yılbaşında neden eğlenirler. Halbuki yeni yıla girilmesi onun ömründen bir yıl daha eksildiği manasına gelir.gerçek manada inançlı insanların yaptığı bir şey değildir ki;ömrünün kısalmasıyla öteki aleme kavuşmayı arzuladığını düşünelim.insan sonunun yaklaştığını bildiği halde neden eğlenir? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Hristiyan arkadaşlar eğlensinler tabi onlara lafımız asla yok ama Müslüman arkadaşlara üzülüyorum gerçekten de. Noel ile Yılbaşı aynı şey değildir diyerekten kendilerini avutuyorlar. Sonuçta Yılbaşı kutlamak ne İslam kültüründe ne de Türk kültüründe var. Batının kültür emperyalizminin bir sonucu. Biz de eğlence olunca tabi hiç kaçırır mıyız ? Artık bu tarz sorulara son defa cevap veriyorum ve gerçekten de Müslüman arkadaşlara duacıyım. Umarım farkına varırlar.

Kim bir kavme özenirse, o da onlardandır (Ebu Davud)

1|0
    0|0
    • aynen oyle bencede.

Komik cumle olabilir, cevabim kisa olmasin diye.

Kızlar Ne Diyor 2

• Birde çam ağacı süslerler .. hırıstiyanların çam ağacı süslemesinin sebebi hz isanın o akşam yeryüzüne ineceğine ve çam ağacına ineceğine inanırlar onun için çam ağacı süslerlerki en güzeli benimki olsun ona insin diye süslerler ayrıca noel akşamı evlerinin bir pencerelerinide açık bırakırlarki hz isa gelirse içeri girsin diye süslerler...

Ya Biz Müslümanlar Neden Süslüyoruz ? Hiçbirşeyi Araştırmadan Sırf Özentilik Namına Yapılan Şeyler...Çok Yazık.!

0|1
    0|0
  • Insanlari anlamak cok zor

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Eğlensinler sen niye bu durumu kafaya takıyorsun ki?

0|0
    0|0
Yükleniyor...