Hayatta ünlü olmadıysan yaşamanın bir anlamı var mı?

Hemen terslemeyin bi dinleyin lütfen. Hepimiz insanız. Ama sonuçta hepimiz aynıyız. Ama ünlüler farklı. Ünlü dediysem parlıltılı yaşamlardan bahsetmiyorum. En azından birşeyler yapmak. Adının duyulması. Bu olmazsa insan olmanın ne anlamı varki? Ölüp gideceksin işte. Herkes gibi. ama onlar farklı. onlar konuşuluyor, farklı dünyaları var ve yaşlandığında geriye baktığında birşeyler görüyorlar. mesela bir mühendis, bir öğretmen, bir memur geriye baktığında ne görebilirki? lütfen lütfen bana akıl verin. böyle olmadığını söyleyin. çünkü eğer ben sesimi duyurmazsam ünlü olmazsam yaşayamam gibi geliyor :((

Güncellemeler:
ama bir yetenegim varsa bunun ortaya cikamamasi insani oldurur(((
son bir soru. benim 20 yaşım var. sizce herşey için geç mi?

0|0
11|36

En İyi Erkek Görüşü

• Sorunu okuyunca şunu düşündüm: öldükten sonra senin hakkında konuşulanları bilmedikten görmedikten sonra ha tanınan biri olarak terketmişsin dünyayı ha tanınmayan biri olarak, yani sen öldükten sonra hayat senin için zaten bitiyor bu dünyada.

Demek ki yaşarken ünlü ya da ünsüz olmanın farklılıklarını, avantajlarını ve olumsuz yanlarını düşünmemiz gerek. Ünlü olmak bir yetenek sebebiyle oluyorsa (yazar, ressam, müzisyen vs.) bunun için öncelikle seni diğer insanlardan ayıran bir yeteneğin olması şart. Bu yoksa bu kez de dış görünümün gerçekten de çok iyi olmalı ki görsel show dünyasında isim yapabilesin (mankenlik, oyunculuk, gibi) Oyunculuk derken de dizi oyuncuğulundan bahsediyorum. Bir başka yöntem ise medya dünyasına girebilmek, ama sen tanınmış olmak istediğinden kamera arkası değil de önünde olman lazım ve bu da çok iyi bir diksiyon, farklı bir ses tonu ve duruş, azimli çalışma ve pes etmemeyi gerektiriyor.

madem tanınmış ve ünlü olmak istiyorsun, önce kendini tanımalısın, yeteneklerini, yapabileceklerini. Daha sonra kariyer hedefini buna göre şekillendirmelisin. Ünlü ya da ünsüz olmak bir ayrıcalık değil bana göre, mutlu ya da mutsuz olmak bir farktır, önemli olan mutluluk ve haz duyabileceğin bir hayatı yaşayabilmek. Bu senin için ünlü olmaksa onu yapmalısın, değilse yapmamalısın.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• Kendi adıma konuşayım... Bir mühendis, arkaya baktığında Samsung gibi dev bir firmaya kafa tuttuğunu ve başarılı olduğunu, insanlara ücretsiz olarak faydalanacakları bir çok programlar yaptığını ve insanların gereksinimlerini giderdiğini, onları mutlu ettiğini görebilir. Belkide yaptığı program bundan on yıllar sonra hala kullanılacak. Yada o programın bazı parçaları pek çok işte kullanılacak. Belki adamın adı bilinmeyecek ama yaptığı işler dünyada bir "fark" yaratıcak.

Peki senin "ünlü" sandığın şarkıcı bozuntuları ne olacak? 2-3 yıl sonra adını sorsam hatırlayan kalacak mı? Kalıyor mu? O şarkıcıların çoğunun seside eşşek sesi gibi. Allah'tan ki bilgisayar var. :) (Örnek: Bkz Banu Alkan'ın bilgisayarla düzeltilen sesinin önceki ve sonraki hali.)

Kameralar onu çekiyor diye kimse "üne" kavuşmaz. Ün insanın becerisinde, yaptıklarındadır. Bakma sen, çok kamera enflasyonu var. TV ye çıkaracak şebek arıyorlar. :)

3|0
    1|0
    • Güncelleme: Geç değil. Mesela ben uğraşlarıma 23 de falan başladım. 30 olmadan dergilerde röportajlarım bile çıktı :)

• Onların mezarı,cenneti yada cehennemi,iç organları falan farklı değil.Senin kalbin nasıl bir mantıkta çalışıyosa, onda da o sistem söz konusu.Tamam öldüklerinde eserleri kalıyor.Ona kabulüm.Ama ünlü olupta arkanda kötü bir şey bırakırsan ve kıyamet kopana kadar seni tanıyan insanlar dua etmek yerine küfür etseler?

Valla ben böyle iyiyim.En azından tanımayan insanlar benim için ne düşünebilirler ki?Ben ölüp gittikten sonra da arkamda borcum, helalliğim kalmasın yeter.Kalacaksa (kısmet olursa) vatana millete zeval vermeyecek çocuklar bırakabilirsem ne mutlu bana.Şayet onlarda dediğimin dışında olacaksa, o da olmasın...

0|0
    0|0
  • Bir ara ben de senin gibi düşünüyordum. İstediğim bir meslek dalı vardı, kazanamamıştım ve kendimi bir hiç gibi görüyordum ama sonradan farkına vardım, herkesin her istediği gibi olamayacağını ve her işte bir hayır olduğunu. Şu anki işimdeyse öyle mutluyum, öyle seviyorum ki işimi, bazen gülüyorum o eski düşüncelerime. Seninki de geçer, önemli olan istediğin şeyi yapmak değil, yaptığın şeyi severek yapabilmektir, mutlu olabileceğin bir iş yapmaktır. Şu anki işimle eskiden istediğim iş birbirinden çok uzak ama ben çok mutluyum.

0|0
    0|0
  • Sen sesini duyurmak yerine seni anlayacak birini bul.

Çünkü ünlü olduğunda bunu taşımak zordur.

Herkes gibi istediğin yeri gezemezsin. Rahat bırakmazlar.

Sıradan insanlar yanlış yaparlar, kimse bilmez.

Ama ünlüler yanlış yaparsa rezil olurlar.

Yani ünlü olmak ağır bir yüktür.

Yanlış yaptığın zaman binlerce kişi lanet yağdırır.

O yüzden en güzel fazlalıklarımızdan arınarak sade bir yaşam sürmektir.

Şuna inan. Ünlülerin yaşamı hiç de gösterildiği gibi değil.

O buzdağının görünen kısmı.

Mühim olan sadık dostlarının olması.

Buna inan.

0|0
    0|0
  • O söz ettiğin ünlüleri yetiştiren kimler ? Mesela oyuncuları ? Hocaları ve öğretmenleri değil mi? Demek ki ünlü olmak sadece işin görünen yüzü. Ayrıca ünlü olmak o kadar da iyi bir şey değil. Aslında bence hiç iyi değil. Bir defa hayatın rahat olmaz. Herkes seni tanıdığı için istediğin gibi yaşayamazsın. Yaptığın iyiliklerin de birçoğüu boşa gidecek senin şu düşüncenden dolayı. En makul iyilik, gizli olan ve çabuk unutulandır. Esas ünlüler senin gibi düşünüyorsa boşuna yaşıyorlar. Çünkü ahiretten nasipleri olmaz böyle kişilerin. Fazla mal, zenginlik ve şöhret fitne getirir ve beladır. Peygamberimizi zamanında bir Selabe, zengin olmak için peygamberimizden dua istedi, peygamberimiz etmek istemese de yine de Selaba ısrar edince dua etti ve o adam zengin oldu. Daha sonra malından zekat vermeyi reddetti ve zekata haraç dedi. Kafir öldü. Bu sadece bir örnek.

1|0
    0|1
    • benim onceligim zaten Allaha bagli bir kul olmak ve asla o bildigimiz unluler gibi olmak istememe sadece ben birine bu kadar degil de birileri bana hayranlik duysun istiyorum

• sonuçta başarılı olmak istiyorum. ünlü olmak dedigim şov anlamında da degil. yani bir kitabım çıkabilir mesela. ama hiç destek yok. çünkü benim torpilim yok. şansım yok(

• Şans diye bir şey yoktur. Benim de torpilim yok ama kendimi böyle seviyorum. Tanınmak hiç de iyi değildir. Birçok kişiden küfür yiyebilirsin, eleştiriler ağır gelebilir vs vs vs.

Tanınmış olmadan da başarılı olabilirsin. Önemli olan ahiret meselelerinde başarılı olmaktır

• herkes sanslı dogmuyor.

ama sanslı olarak gordugunde bazen enteresan oluyor. örnek acun ılıcalı. cok kucum yasta bır tr kazasında anne baba kardes ölüyor. hı adam su an zengın . ama öyle bır kader ıstemezdım ben. param olmasın canım ailem yanımda olsun.

0|0
    0|0
    • benim de sevdiklerim oldu oksuzum falan. karıştırılmamalı bence

• ben onu ornek verdım. senın yerınde olmak hiç istemezdim. basın sağolsun.hatırlattıgım içinde özür dilerim.

• teşekkür ama herkesin başına gelebilir şeyler bunlar.

• herkes hayallerini gerçekleştirebilseydi dünyanın gidişatı değişirdi. düşünsene, zenginsin, ünlüsün para desen akıyo. peki herkes böyle olsaydı? sence bu giydiklerin olabilirmiydi? yediklerin olabilirmiydi? ünlü olupta ne yapacaksın, sen insan gibi yaşadıktan sonra tüm dünyanın seni tanımasınada gerek yok.

ünlü olabilirsin, bu zor değil. fakat bunun için emek vermen lazım. bazı şeyleri feda etmen gerekir. hiç bir şey kolay elde edilmiyor

0|0
    0|0
  • bilmediğin bir yeteneğin ortaya çıkmaması senin için bişeyi değiştirmez.

Sonuçta bilmiyorsun zaten öyle bir yeteneğinin olduğunu.

bence çabuk silkenen ve üstündeki ölü toprağını at.

hayatın seni mutlu etmesine izin ver.

En güzel yerinden bak hayata...

Baktığın gibi göreceksin..

Belki güzel, belki çirkin...

0|0
    0|0
    • yanlis anladiniz beni yetenegim var biliyorum ama kendi kendime yani bunu hickimseye gosteremiyorum cunku sansli degilim ben((

• şanslı olup olmadığını bilemezsin.

bu gün evinde oturuyorsun mesala.

Yarın seni organ mafyası kaçırdığını düşün.

ne olur bu durumda?

Aslında dün çok şanslıydın çünkü evinde oturuyordun ama bunu bilmiyordun.

organ mafyası seni kaçırdığında anladın dün ne kadar şanslı olduğunu..

hakkımda hayırlısı böylemiş diyebilmen gerekiyor. belkide o yeteneğin senin başına bir dert

açacak bilemezsin.

Kendini mutlu et. karamsar olma.

• sacmalamışın diycem kızacan. ama sacmalamışsın asla zamanımız ünlüleri gibi ünlü olmak istemem ee başka altarnetif varmı yok. o zaman ünlü olmayım.

0|0
    0|0
  • mesela sole bir dusun cok unlusun yada sen kendini oyle sanıyorun dıyelim ve her gun televızyonlar senden bahsediyor yayınlıyor ozel hayatına mudahale edecek hergun 75 milyon ınsan ıcınden ıyı yada kotu herkes buyuk kucuk demeden tv karsısında 2O yasındaki gencecık kıza kufurler saydırması sovup hakaret edilmesi unluyken 3kurus luk degerı olması sızce unlu olma degermi yınede.senbilırsın.

0|0
    0|0
  • dünyaya ünlü olmak için gelmedik. allaha yakışır bir ku olmak için geldik..

Ünlüleride görüyoruz...

1|2
    1|0
  • Sen olayı tamamen yanlış anlamışsın bizim bu dünyaya geliş amacımız ünlü olmak değil ALLAHA iyi bir kul olabilmek.

0|0
    0|0
    • kubar içerekmi allaha iyi bir kul olacaksın?

• Wauw yazacaktim, a$agidaki yazilari gördum.

sozumu geri aldim :-)

• Neden ne yazmışımki aşağıya?

• psikolog ve davranış bilimleri uzmanı maslow un ihtiyaçlar piramidine göre kendini gerçekleştirme (dünyaya bir miras bırakma arzusu) insanın temel ihtiyaçlarından biridir.

0|0
    0|0
  • ünlü olmaktansa iyi bir kul olmayı yeğlerim.

herkes amacına göre yaşar.

Benim amacım rabbimin sevgini kazanmak ve ona iyi bir kul olmak.

bu bakış açısıyla bakarsan hayatını daha anlamlı kılarsın.

0|0
    0|0
  • bi insanın yaşamı ağaç gibidir,ağacın dalları meyvesi ne kadar güzel olursa ağaç o k adar güzel görünür.bu dal ve meyveler insanın çevresi sevdiği insanlar,aile yaşantısıdır.eğer senn ağacın iyiyse kimse tarafından tanınmana gerek kalmaz,ağacını güzelleştirmeye çalış,tanınmaya değil

0|0
    0|0
  • Şöyle bir soru sorabilir miyim sana?

Hitler, bir sürü zalim insan, ne bileyim p*rno yıldızları da ünlü. Amerikanın başkanından daha ünlü p*rno film yıldızları var. Onlar için de aynı şeyi mi düşünüyorsun acaba?

0|0
    0|0
  • Ünlü olmak istiyorsan bu gece taksime git tatlım.

0|1
    0|0
  • öncelikle "benim 20 yaşım var" diye bir cümle olmaz.. türkçe hocanı selamlıyorum ilk başta..

soruna gelince ; hayır geç değil..

0|0
    0|1
    • hiç türkçe hocam olmadı benim)) çünkü ben arnavutlukta yaşıyorum

• benim 20 yaşım var ne demek 20 yaşındayım diyemiyormusunki türkçeyi pek ögrenemedin sanırım ünlü olamadıysan git intihar et o zaman ne tuhaf sorudur böyle

0|0
    0|0
  • ismi duyulmuş bir çok sanatçı gibi bir çok öğretmen veya mühendis de var önemli olan başarılı olmaktır hangi konuda olursa olsun eğer başarılı olursanız isminiz duyulur.

0|0
    0|0
  • Kur'an da görmedim hiç ünlü olmalısınız,sizin en hayırlınız televoleye çıkanınızdan diye birşey? İnsan olmanın,yaşamanın manasını ünlü olmakla sorguluyorsunuz ya ilginç...

0|0
    0|0
  • diğer taraf var ablacım orda ünlü ünsüz hiç farketmez , burda ünlü olsan 10 15 sene güzel yaşarsın orda artık 100 milyar sene mi 100 milyar sıfırlı yıl mı bilemem

0|0
    0|0
  • Al bak izle link

0|0
    0|0
  • bak genç burdaki bizlere yazdığın soruyu aynen kopyala yapıştır ve yazıcıdan cıktısını al hemen psikiyatristen randevu al ve ona aynısını oku ve burda yazamadıklarınıda anlat

0|0
    0|0
  • Ünlü diyebileceğim kişiler Einstein ve çetesi. Yani insanlığa hizmet etmiş faydalı kişiler. Onun dışındakiler şarlatandır. Bende böyle ünlü olmak isterdim tabi ki.

0|0
    0|0
  • çok şükür değilim. olmakta istemem. gerek yok.

0|1
    0|0
  • bence değil.soru niye cevaba kısa diyor :)

0|0
    0|0
  • var tabii neden olmasın ki...

0|0
    0|0
  • 40 yıllık ünlüyüm böyle düşünmemiştim.. Gadanı alırım senin zekafiskiriyor.com..

0|0
    0|0
  • aynı şeyi düşünüyorum , yıllardır hem de

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 11

• akıll mı istiyorsun akıl parayla satın alınamayan tek şeydir o yüzden sana ücretsiz akıl vereceğim. Bak nap bilin mi git bir sıcak çikolata iç hayatın keyfine bak.

1|0
    0|0
  • Hayatta işe yarar bir iz bırakmak diyeydik iyiydi başlığa. Boş yaşamamak, diğerleri için faydalı olmak hayranlık uyandırıcıdır ve çok değerli bir farkındalıktır.

Yalnız, her bireyin o veya bu şekilde çevresine mutlak bir etkisi vardır zaten. Bunun dozajını belirlemek senin elinde, kendini bunlara adayan çok kişi tanıyorum. Kendini bu konuda hakir görmen yersiz geldi, ama yol olarak doğru yerdesin... Metod yanlış. :)

Her varlığın mutlak bir etkisi vardır hayata, bir şekilde yönlendirirsin çevreni. Mesela bu mesaja verdğim yanıt belki ufkunu genişletir, belki daraltır. Ama düşünmeye sevkeden her durum başarıdır bana göre.

0|0
    0|0
    • bence herşey için çok geç yaşım 20 benim bu saatten sonra ne yapabilirmki(((

• Canım benim :) Çocuksu bir düşünce, kusura bakma ama öyle... Ben kameramanım yazılarım var belli sitelerde yayınlanıyor. Bir yazım cumhurbaşkanlığına gönderildi. Basında çalışan ve senin ünlü diye hitap ettiğin çok insan var benim abi abla deyip beraber çalışıp, çay içip, şakalaştığım... Peki sonuç, sonuç yok be güzelim insanız işte ötesi yok. Sen memursun biz basın mensubu bir diğeri hemşire bir diğeri öğretmen... Herkes farklı yerden çiziyor bu hayatta yolunu. Ve hepsi toprağa geri dönüyor. Ünlü dediğin insanlar sadece halk içersinde sivrilmiş insanlar, o kadar...

0|0
    0|0
    • ben de basin mensubuyum ama unlu hickimse tanimiyor beni

• :)) tv de çalışmıyorum sonuçta ben milliyet blogtan bahsetmemiştim zaten evet orası da yazdığım yerlerden biri sadece. neyse hayatımı konuşmayı sevmiyorum. sana bol şans ben biliyorum zaten hayatımda olanları reklama gerek yok ;)

• tamam

• Sen bu dünyaya ünlü olmak adını duyurmak için değil Allaha layık bir kul olmaya geldin yani şuan hepimiz sınavdayız sen ölüp gidicez diyosun zaten öldükten sonra asıl yaşam başlıyor hepimiz için böyle boş şeyler düşünme Allaha layık bir kul olmak için uğraş.

0|1
    0|0
  • ne alakası var hepimz ınsanız tek fark adam ünlü olmuş. aklını kullanmıs yada sansı yaver gıtmıs olmus işte. olamayabılırdıde. önemlı olan ınsan olmak,adam gıbı adam olmak. gerisi boş.

0|0
    0|0
  • bende buna benzer düşünüyorum ama benim düşüncem bu hayatta önemli bir iş yapmadan gidersem ömrüm boşuna geçmiş gibi düşünürüm.ünlü olmama gerek yok ama ölüncede unutulmayım iyiliklerim kalıcı olsun falan fişman :)

0|0
    0|0
  • ünlü olunmak isteyince olunuyormu.. yada ünlü olmanın bi sürü yolu var sen nasıl bi şöhretten bahsediyosun...yüzbinleri sürükleyen bi roman yada film.. yada çankaya önünde soyunmak gibi (zamanında böyle bi kadın bayagı gündemi karıştırmıştı.)

0|0
    0|0
  • Beni tanıyan bi akrabalarım bi de sınıf arkadaşlarım var onlarda tanımasın isteyebilirim. Neden mi ? Çünkü ünlü olunca özel hayatım olmayacak çünkü ünlü olunca hiç yalnız kalamayacağım

0|0
    0|0
  • yaww işine bak işine adam ol akıllı ol böle soru mu olr pis özenti ıyyyy

0|1
    0|0
  • iyi ya da kötü her farklılık sıradan olmaktan iyidir

0|0
    0|0
  • Dini bir eser bırakmak isterdim arkamda. Huzur Sokağı gibi. İslama ısındırmaya çalışacak bir eser bırakmayacaksam başka bir şey yapmama gerek yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor...