Neden ağrım var?

Dün akşam 8.55 den 9 a kadar orta hızda tempolu yürüyüş yaptım. Bu sabahda yürüyüş yapmak için kalktım. Bir tur attım birden bacağımın dizden aşağı kısmında dışa bakan taraf inanılmaz ağrımaya başladı acıyor e aynı bacakta ayak parmaklarımda acıyor. Sebebi nedir ne yapmalıyım?

Güncellemeler:
Pardon yanlış yazdım 8.55ten 10 a kadar 😄 kafa kalmadı ya

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Spor yaparken arada bir gün bekle çünkü yipranan kaslar o gün tamir edilir. sen peşpeşe yaptigin için kaslarını yakarsin ve anladigim kadariyla daha spora yeni basliyorsun çünkü öyle bir saatte bu olduysa. bir keresinde 27 kilometreyi 5 saate yürüdüm ertesi gün popomun kaslari acayip aciyordu ama iyi sikilastiriyor.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kas gerilmiştir takma. daha dikkatli ol yürüyüşe devam et bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Geçmiş olsun canım :(((

Uzun süre spor yapmadığın zaman, vücudun rahata alışır.. Birden yüklenince ertesi 2-3 gün ağrı kaçınılmaz.

0|0
    0|0
  • uzun süreden sonra ilk defa yaptıysan ''et kesmesi'' tabir edilen olay olmuştur. antremandan önce ısınma ve sonra ufak esnemeler yapıp bol proteinli gıdalar tüketmen ve sıcak duş alman bu ağrıları minimuma indirebilir. etkesti ise eğer en geç 1 hafta gibi bir sürede geçmelidir, eğer ki 1 haftaya geçmezse kesinlikle doktora gitmelisin derim.

0|0
    0|0
  • bilmiyorum valla. geçmiş olsun. ben merdiven bile çıkamıyorum sigaradan

0|0
    0|0
  • Tendonlar spor yapmamaktan kaskatı olmuştur. Isınsaydın keşke :D birde 8.55ten 9 a kadar ne demek ya 5dk mı yurudun :D

0|0
    0|0
  • Adelende zorlama vardır yürümek yerine hafif tempolu koşmayı dene

0|0
    0|0
  • doktora canım doktora...

0|0
    0|0
  • esnemeden yapmayın şu naleti

1|0
    0|0
  • Hamlamışsın
    Yürü az

0|0
    0|0
  • Önceden yapıyor muydun düzenli olarak?

0|0
    0|0
    • Yaklaşık 1 haftadır yürüyorum ilk defa böyle bir şey oldu

• Zorlamış olabilirsin, ara ver ısınma hareketleri yapmanı öneririm ya da düşük tempo yürü başta, ağrın için de bengay veya voltaren sürüp sıcak tut iyi gelcektir.

• Bendede aynısı oluyor çözümünü bulamadım ağrıya yeri sadece ovalıyorum.

0|0
    0|0
  • Hamlık varmış ti

0|0
    0|0
  • Az kaldı öleceğinin belirtileri bunlar :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Et kesilmisdir

0|0
    0|0
Yükleniyor...