Gerçekte birini sevmemiş olanların ayrılık duyguları da sahte midir ?

Sen kimseyi sevmedin aslında, ne sevgilim dediklerini ne de arkadaşım dediklerini. Sadece onların seni sevmelerini, ilgilerini doymak bilmez bir ishatla istedin. Sevmeyi değil, istemeyi biliyorsun sadece. Ayrılık acisi dediğin şey de, senin doymak bilmez ilgi isteğine dayanamayıp, seni bırakıp gitmelerinden sonra duyduğun ilgi boşluğundan başka bir şey değil. Doymak bilmez ilgi isteğine karşılık bulamadığın zaman ne yapıyorsun biliyor musun? Doymak bilmez ilgi açlığını yemek yiyerek doyurmaya çalışıyorsun ve şişmanlıyorsun. Ama unutuyorsun, oburluk kibrin yavrularından sadece biridir.

Okuduğum psikoloji kitabından, alıntı derlemesi. Kendime bu soruyu sordum ve cevabım katiksiz, "evet, ben kibirli salağın tekiymişim" oldu. Başka hiç bir gerekçeye dayanmadan, "evet, yazar haklı" dedim. Görüşleriniz ve gerekçeleri size kalmış... Yazar mı haklı? Sevmeyi mi bilmiyor sunuz? Sahiden kibirli misiniz?

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Sen hep tedbirler aldın ben gözü karaydım

sen kadere razı dünden ben ezber bozandım

çok geç olmakla birlikte sevdiğime pişmanım

sen boyun eğdiğinle kal ben isyandayım . link

1|0
    0|0
    • link bu daha uygun benim için. sanki terkedilmiş ve acı çekiyorum gibi mi geliyo soru levent ? saçma...

Erkekler Ne Diyor 3

• O yazar zihtir edilmiş ondan öyle diyo mesele zihtir edildiğindede sevmektir:/

1|0
    0|0
    • bende zihtir edildim Attalos. iyi ki zihtir edilmişim. bunu yüksünmeden söyleyebilmek ne hoş... bütün kaprislerimden komplekslerimden arınıp arınıp ve hala yazar haklı diyerek arsızca yineleyerek kibirlenmek ne hoş...

• Takma kafanı doldur bi kuşburnu şekersiz:/

• heh. iyi akıl ettin.

• yazar bu durum için haklı. ama sevgi ve ayrılık çeşit çeşittir net bir genelleme yapamayız.

1|0
    0|0
    • tabii ki haklı olabilirsin. bütün genellemeler de yanlıştır kanımca.

• sevgililerim olmadı. sevgilim için tecrübe oldu bana. evet, doğrudur.

• bu özelliğini nasıl değiştirebilirsin bilmiyorum .. sanırım "karşına doğru kişi" çıkmamış klişesi bu durum için de söylenebilir..

• Bebeğim çok uzun okuyamadım ama yazar her zaman haklıdır benden sana tavsiye

0|0
    1|1
    • bebeğin değilim. okuyamadıysan cevap vermeme gerek yok.

• ben eksilemedim. :) bide bu moda oldu türkçe ingilizce derlemesi... e sanada good geceler o zaman.

• ben good geceler demedim ama good night dedim ortada türkçe ingilizce derlemesi yok.ya özet geç yardımcı olayım cidden

Kızlar Ne Diyor 4

• ne kadar da doğru cümleler.

1|0
    0|0
  • yazar haklı

1|0
    0|0
  • burda bunu anlcak bynlr vrmı sence ?

1|0
    0|0
  • yazr hakli. yazarin hakli olduguni kabul etmekde ii bisey. sevmeyi bilmiyorus. bosver gel cay icelim :D

2|0
    0|0
    • dengiyim kendimin. dengesiziyim. vazgeçti direnişim... anlamış gibisin aferin.. :)

Yükleniyor...