KPSS Sınavını kazanan öğretmen arkadaşlarımın tecrübelerini paylaşmalarını istiyorum

Sınava hazırlandınız bbelirli şekilde bir çalışma sistemi içinde bulundunuz. dersaneye gittiniz. evde çalıştınız çoğu zaman bunlar kazanmak için yeterli olmaz önemli olan insanın zihnini değitirip bu işe kafasını odaklaması ilgi ve dikkatini dağıtan şeylerden uzak durması ve dersleri severek zevk alarak yapması , belirli bir plan ve disiplinde yapması gerekir. diye düşünüyorum. peki benim bir kuzenim var ve sosyal bilgiler öğretmenliğine hazırlanıyor ona nasıl bir yöntem veya yol çizmeliyim. aslında bana yöntem anlatmanız dışında sizler çalışırken neler yaptınız. kendinizi bu işe nasıl verdiniz. nasıl bir yaşamanız vardır sınav öncesi hayat biçiminizi nasıl değiştirdiniz. ortamala günde kaç çalıştınız. matematik genelde sözelciler için ciddi problemdir matematiği nasıl üstesinden gelebildiniz. öğrenmek istiyorum. değerleri fikirlerinizi belirittiğiniz için teşekkür ederimm şimdiden

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Sen geçen gün kızlara ideal erkeğiniz olabilir miyim yazıp, sonra gizliye çeviren değil misin?kpssyi hiç istemedim bu arada.

1|0
    0|0
    • ne alaka :) burda başka bir soru var, bu konuda tecrübeli öğretmenlerin düşüncelerini ve tecrübelerini merak ediyorum. senin idealinim hala o konu ayrı konu :)

• Ya kabul et o sensin işte,hatırlamayacağımı mı sandın :) İdealim değildin çünkü bira vardı sende.Neyse hadi kolay gelsin şekerim:)

• iyide güzelim, ha oyum ha değilim ne alaka şimdi o olsam ne oluyor o olmasam ne oluyor, sorduğum soruyla ne alakası var, burda ciddi bir mevzukonuşuyoruz arkadaşlarla. tanışmak istiyoranda gurur yapmma arkadaş ekle. ala ala :)

Erkekler Ne Diyor 1

• Ben öğretmen değilim ama kazanan öğretmen arkadaşım var şöyle bir yol izlemişti;

Bulunduğu yeri terk edip ankarada bir pansiyona yerleşmişti. Sonrasında orada yanlış hatırlamıyorsam ihtiyaç dershanesine yazılmıştı. Çocuk sabah pansiyondan işe gider gibi çıkıp akşam pansiyona geliyordu ve bu süre zarfında sadece derslerine odaklanıp çalışmaya gayret etmişti. Her ders başı en az 10'ar bin soru çözdüm diyordu. Anlayacağın bir senesini feda edip bunu kafasına yerleştirip psikolojikmen bu işe odaklanmıştı ve devamında hedefine ulaştı. Şu an Türkçe öğretmenliği yapıyor durum bundan ibaret yani. Tabi şunları da unutmamak lazım çocuk bir sene boyunca ne sevgili, ne internet, ne televizyon ne de eğlence hiç bir şey düşünmeden bu işlere girmişti. umarım yararlı olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...