• Sor
  • Bence

Arabamın ruhsatını kaybettim, ne yapmalıyım ? Acil yardım!

arkadaşlar arabamın ruhsatı kayıp. ne yapmalıyım? yeni ruhsat için ne gerekiyor? not: araç benim üzerime kayıtlı değil, eşimin üzerine kayıtlı.... Daha Fazla

Güncellemeler:
bu işlem yaklaşık ne kadara mal olur?

En İyi Görüş

• Ruhsatı kaybettiğine dair karakol tutanağı tuttuyorsun. (herhangi bir karakol olabilir) Daha sonra vergi dairesine gidip motorunun temiz kağıdığı alıp en yakın araç muayene istasyonundan motor - şasi tespitini yaptırıp aracının muayene ettiriyorsun. Vergi dairesi ve muayene istasyonundan aldığın evraklarla aracın bağlı bulunduğu (daha önce ruhsat çıkarılan yer) ilçe trafiğe gidip yeni ruhsat çıkartmak için başvuruyorsun. Ruhsat ile birlikte zorunlu trafik sigortası poliçende kaybolduysa poliçeni yapan firma ile görüşüp aynı evrakdan bir daha alman gerekiyor. Zorunlu trafik sigortası poliçeni ücretsiz verirler. Sanırım bir de eşinizden vekalet almanız gerekmekte bu işlemleri yapabilmek için:) Zaten bunu size noter söyleyecektir.

• çok teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 9

• evet gazeteye kayıp ilanı verin, daha sonra eşiniz yurtdışında gitsinkonsolosluğa size tam teşekkül vekalet çıkartsın, verdiğiniz ilan ve vekaletle birlikte ilçe emniyete gidin! gerisini orda halledersiniz. :)

• Arabam olsada ruhsatını kaybetsem keşke

• :) Olur inşallah

• amin :)

• inşallah olur bir gün

• offf sakat olmuuuşşşş.. kayıtlı olduğu yeri bulmalısın aracınla gidip baktırtmalısınn

• gazeteye ilan ve trafik tescil şubesine uğra

• en yakın karakoldan tutanak tutur kayıp olduguna dair resmi gazeteye ilan ver hükümsüzdür diye ve o ilanı sakla her zaman yanında ruhsata gelince eşin noterden vekalet vermesi lazım sana vekalet verir ise sen çıkarabilirsin

• hiç vakit kaybetmeden yarın gazeteye kayıp ilanı ver sonrada ilçe emniyete git

• Ruhsatın kayıtlı olduğu ilce emniyete başvur,Gayrettepeyse yardımcı olabilirim..

• trafik müdürlüğünden çıakrtırsın

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz görüş yok! İlk görüş paylaşan kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...