Kapınızda tirtir titreyen, ağlayan bir yavru kedi/köpek bulsanız ne yaparsınız?

Ben derhal içeri alıp beslerim. Kendini azıcık da olsa koruyabilecek erginliğe erdiğinde onları bulundugum bölgeye salarım. (2-3 aylık olana dek, koşma yetenekleri olur tehlikeden kaçabilir ve ufak yüksekliklere tırmanabilirler).

Ayrıca yavru kedi bakımıyla ilgili tüm sorularınızı cevaplayabilirim.

• Ne hali varsa görsün, çöpe atarım.
    5% (4)7% (6)6% (10)Oy Ver
  • Kapının önüne sıcak bir şeyler ve kutu koyarım karnını doyursun.
    30% (25)48% (44)40% (69)Oy Ver
  • Eve alıp soğuklar gecene dek beslerim.
    29% (24)19% (17)24% (41)Oy Ver
  • Onu dostum ilan eder ömür boyu bakarım.
    27% (22)18% (16)22% (38)Oy Ver
  • Büyüyene kadar bakar sonra yine bırakırım.
    9% (7)8% (8)8% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
25|21

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• bu yüzden ewim haywanat bahçesi gibi :D

3|0
    0|0
  • Yavru olursa herkesten daha çok bakarım...Para isteyen olursa veririm yeterki o yavrulara ben bakıyım...Kimse benden daha iyi bakamaz...

1|0
    0|0
  • Öyle diye diye bi ara hayvanat bahçesine çevirdik evi. Bakıcak insan araması da cabası. Şimdi daha seçici davranıyorum.

0|0
    0|0
  • kedilerle hiç anlaşamam valla inmidir cinmidir benimle sorunları var hep sokağa çıkarım arkamdan kedi kovalar koşarım yine peşimi bırakmaz eve kadar sonra acıkmıştır diye düşünürüm kapıya et götürürüm hemde yemez alışkın değildir derim kaymaklı ekmek daha farklı şeyler veririm onu da yemez geçenlerde de gece çöp kutusunun yanından geçerken kedi yaşlı bir tonda geiit giit diye ses çıkarıyordu :(

0|0
    0|0
    • bir arkadasım da sizin gibi. Bence kediler biraz anlıyor bunu. Siz önemsemeseniz onlar da önemsemez :). Kediler genelde hep onları sevmeyen insanlarla uğrasıyor bunu tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim.

• kedimin yanında başkasıyla ilgilenirsem ikimizi de öldürmeye calısıyor :)

• muhabbet kuşlarıyla papağanlarla iyi anlaşırım kediler bana soğuk hayvanlar:)

• belki bencillik olabilir ama ben hayvanları evime almam ne biliyim en fazla kalmış ekmekleri camın önüne suyla beraber koyarım ama dışarda evsiz insanlar varken hayvanlara acımaya sıra gelmio ki nerde bi insan görsem evsiz o zaman bi şeyler yapmak istiyorum ama iş hayvana gelince o kadar yardım sever değilim.

0|0
    3|0
    • ben de tam tersi. Bir kenarda şarkı söyleyen, bir alet çalan, komik seyler yapan birine para verebilirim ama hiçbir şey üretmeyen birine yardım etmem çocuklar dışında. Hayvanlara karşı ise akan sular durur.. Onları dili yok, onların seçme şansı yok, onların kazanma şansı da yok.

• onların duygusu da yok mutsuz olma gibi bir durumlarıda yok ama insan için en büyük eziyet mutsuzluktur ve evi olmayan bir kişi yyeterince mutsuzdur

• yanlıs biliyorsunuz..

• kedi köpek çok besledim, bakımını üstlenmeye artık cesaretim yok. bu sebeple de eve alamam ama yardımcı olurum.

0|0
    0|0
  • aldım evde 4 senedir benle yaşıyo kedim

0|0
    0|0
  • saçma saçmalıkk

do you andestand me?

0|0
    1|0
  • Nüfusuma geçiririm, mirasımı ona bırakırım.

2|1
    0|0
  • ailem izin vermeyeceği için eve alamam ama mutlaka onun için bir şeyler düşünürüm kendi haline bırakmam

1|0
    0|0
  • duruma baglı ama ne hali varsa görsün demem tabii .

0|0
    0|0
  • a şıkkını şiddetle kınadım çöpe niye atıyon be geldiği yere bırak :))

1|0
    0|0
  • Peki aynı şekilde yetişkin bir insan görseniz?

0|0
    0|0
    • Benim için hayvanlara yardım önceliklidir. 7 milyar mı oldu dünya nufusu? Peki hayvanların yaşam alanı? Onlar kendini ne savunabilir, ne hayatını kazanabilir, ne de şehir içinde tek basına hayatta kalabilir. Adil bir insan olmak gerekirse bunları da düşünmek gerekir. Bir insan hakkını arayabilir, eğer isterse. Ama cogunlukla hakkını aramak yerine kolay olanı seçerler.

• C sıkkı diyorum...

0|0
    0|0
  • O haftayı bende gecirir. Kendine geldiğinde barınağa götürürüm.

0|0
    0|0
  • F-Biz en üst katta oturuyoruz böyle bir ihtimal yok olursa düşünürüm:D

0|0
    0|0
  • kapıyı bırak pencereden alırım

0|0
    0|0
  • ürkütücü bir sesle kahkaha atıp geberrr köpek derdim::D:D beni anlıyorsun değil mi kadın adam?::D

0|0
    7|1
  • ben dükkana aldıydım köpeği üşüyordu

2|0
    0|0
  • Tekmelerim

0|0
    5|0

Kızlar Ne Diyor 25

• Ne Hali Varsa Görsün,Çöpe Atarım. Diyenler 'Siz insan mısınız ? Hangi gezegen'de yaşıyosunuz ? Bu kadar gaddar olmayın!

1|0
    0|0
  • kapının önüne sıcak bir şeyler ve kutu koyup karnını doyururum evin içinde sokak köpeğini niye besliyim ki biti var piresi var öğrenciyizz yatağımı zor topluyorum ben bir de kediye köpeğe bakamam

2|0
    1|0
  • Annemle yaşamıyor olsaydım onu eve alır sonsuzadek dostum ilan ederdim.

Annemle yaşadığım için sadece bir kap süt vermekle yetinmek zorundayım :(

1|0
    0|0
    • Aslında ben de öyle:( Tek yaşadığımızda olur umarım:))

• kedi çok iyidir ya :) bayılırım kedilere. Onları kitap gibi okumak, öğrenmek. Çok çok gizemliler.

• Bende bayılırım kedileri :)) En sevdiğim hayvandır :))

• Hemen eve alıp onu bağrıma basarım.

0|0
    0|0
    • ne güzel seydir o :( çok severim sokakta gördüğüm bir köpeğe sarılmayı.

• c en mantıklısı

0|0
    0|0
  • Her türlü bakarım.

1|0
    0|0
  • şaşırırım ne yapacağımı bilemem. hayvanlarla aram yok pek.:S

1|0
    0|0
  • Onu dostum ilan edip beslerim:)

1|0
    0|0
  • Alır bakarım önce kendine gelene kadar, fakat evde kedi olduğundan eğer kapıma gelen köpekse, teyzemin bahçeli evi var orada bakılması için götürürüm..:)

0|0
    0|0
  • eve almam. zaten iki tane kedim var. biri baya baya huysuz. ha ne yaparim. bahcede sicak bir yer hazirlarim. gunde iki ogun yemek veririm. zaten genelde evde oldugum icin gozumun onunde olur. eve alisan kedi sokakta yapamaz. bizimkilerin odu patliyor. biri yanlislikla dustu. saklanmis yavrucak. ismini soyleyince kuyruk havada geldi.

0|0
    0|0
  • Eve alirim. Daha sonra da birine kakalarım:) Yapmadığım şey değil zaten..

0|0
    0|0
  • En azından insanlar gibi dişlerini göstermezler, minicik patileri yeter ~ Alır beslerim.

0|0
    0|0
    • diş gösteriyor da o diş bir tatlı geliyor. :))) Art niyetsizler.

• bende hemen içeri alır yıkar paklar karnını doyururum nerde kalacağı nasıl kalacağı sonraki mevzu . bizimkiler evde istemezo kesin barınağa yerleşene kadar kavga dövüş bakarım evde ama gelmiyor uzun süredir hiç görmüyorum sokaklarda

0|0
    0|0
  • Kapının önüne sıcak bir şeyler ve kutu koyarım karnını doyursun.

0|0
    0|0
  • yirim onu o_o

0|0
    0|0
  • Ayy yerimm :(

0|0
    0|0
  • Onu dostum ilan eder ömür boyuu bakarım tabikide :) ben asla dayanamam bırakmaya :(

0|0
    0|0
  • İnsandan daha çok değer veriyorum hayvana.

Alırdım içeri.

1|0
    0|1
  • onu dostum ilan eder ömür boyu bakarıımm :)) keşke öyle bişey olsa :D

0|0
    0|0
  • Enammm yerim ben onu <3 kesinlikle eve alir ve bakarim.

0|0
    0|0
  • C diyorum çünkü yeteri kadar hayvanım var. :) Bu arada A şıkkına çok güldüm. Niye çöpe atıyoruz :D

0|0
    0|0
    • biri troll ama diğerini çözemediğim iki kişi o şıkkı seçmiş :)

• C ama D olabilitesi de zamana bağlı

0|0
    0|0
  • Zamaninda boyle 5 kedi beslemisligim var, bak simdi ozledim...

0|0
    0|0
  • eve alamam ama beslerim

0|0
    0|0
  • C dedim :(

Ama yavru köpüş için sadece :( kedilerden tırsıyorum azıcıkta:(

0|0
    0|0
    • benim kedim de tırsılacak kediydi :) el kadar daha 1 aylık bile değil, evde kabara kabara, tıslaya kıhlaya gezerdi. Şimdi hala onun egemenliği altındayız.

• ayyyy :(

Yükleniyor...