Yeni bir peygamber gelse

yeni bir peygamber gelse ve diğer peygamberler gibi allahın elçisi olduğunu izah etse buda kutsal kitabımız dese bu zamanda ben grövlendirildim sizi kurtarmaya geldim vs.vs. dese tepkiniz ne olurdu muhammede inanmayanların yaptığınımı yapardınız yoksa inananların yaptığını mı yapardınız ( muhammed son peygamber vs. demeyin bu kişide öyle olduğunu iddaa ediyor ) yorum?

Güncellemeler:
inanmam diyen arkadaşlara diyorum bunu eski dönemde yapanlara kafir cehennemlik denildi aynı durumda siz oluyosunuz ( ya gerçekse )

anlatamadım galiba artık peygamber gelmiyecek sözü kalıplaşmış bir inancınız olduğu için o pencereden bakıyosunuz unutmayın eskidende ebucehil sizin gibi bakıyordu inanmıyordu yani empati kurun biraz ( sorgulamadan saplanıp kalmak sağlıklımı )

0|0
12|9

En İyi Erkek Görüşü

• Fazla Harun Yahya izliyorsun kardeşim :/

0|1
    0|0
    • :) harun yahya izlesem zorgularmıydım sence

• O Mehdi gelecek falan diyordu ya :)

Sorgulaman gereksiz dostum, eğer dediğin gibi olursa geldiği zaman konuşuruz bunları :D

• +1

Kızlar Ne Diyor 12

• Hz. Muhammed geleceği ve son olacağı en başından belli .Yani gelen peygamberlerin ve gönderilen kitapların içindede Hz. Muhammed ten ve son olacağından bahsediliyor.Müslümansan buna da inanmalısın.Eğer değilsen inanıp inanmamak sana kalmış.

1|1
    0|0
  • Daha şimdi farkettim... O nasıl hitap şeklidir ya Hz.Muhammed (s.a.v) diyeceksin. Biz Kur'an-ı Kerim kelamına her harfine inanıyoruz. Kur-anı Kerim Allah (c.c) nin kelamıdır.

1|0
    0|1
    • benim yazmama gerek kalmadı. +1 <33

• siz veya biz olarak düşünce kalıbına sahip olanların bitmesi dileği ile..

• Bak arkadaşım yanlış düşünüyorsun. Eskiden islamiyet yeni yeni oturuyordu İslamıyetın kabulu uzun bir sürece yayıldı ve bu sancılı bir süreçti.İslamiyeti kabul etmediler Peygamber efendimiz son peygamber ve Kitabımız Son kutsal kitaptır. İmanın şartlarını bılıyormusun bilmiyorsan sayayım sana: ---Kitaplara inanmak.

-Peygamberlere inanmak.6 şartından ikisini yazdım sadece...

• Zaten kıyamette Deccal inecek sen ona benzetmişsin ona da imanı sağlam olan inanmayacak zaten. Yani biz bunlara karşı temkinliyiz corc.

1|0
    0|1
    • bende yanılma payından bahsediyorum ama anlayan çıkmadı daha

• farkındaysan ben kurana göre konuşmuyorum bir şartlanmışlık yok yani bende..

• Anlayamıyorsun ki..Kur'an indiğinden bu yana kaç yıllar geçti ortaya hiç ben peygamberim diye çıkan adam görmedim. Kur'anda da gelmeyeceği söyleniyor demek istiyorum kendime göre kanıt gösteriyorum. Anlayabildin mi şimdi ön yargılı insan?

• peygamberimiz mucizeleride gösterdi. gelen kişi de mucizelere gösterebilir mi ya da doğruluğu gösterir mi sadece. böyle olacaksa evet inanmamız gerekir. ama bunların olmayacağı bildirilmiş zaten :)

0|0
    0|0
  • böyle saçmasapan sorularla beynini yorma

1|0
    0|0
  • O peygamber benim...Hey...Beni twitter'da takip edin...

0|1
    0|0
    • ilk müridin olayım o zaman :) ritüellerden bahset neler yapmalıyım

• ben takip ederim seni dras.üzülme sen :)

• Çok üzülüyorum Tornavida...Benim gibi bir insanın bu kadar az takipçisi olmamalı...Tarih göstermiştir ki kitleler hep manyakların peşinden koşmuştur.Yoksa yeterince manyak değil miyim?Özgüvenim kırıldı,ezildi,büküldü...Bu sorunu ancak Twitter çözer.

• Hayır inanmazdık Çünkü biz Kuranın Kelamına İnanan Sağlam müslümanlarız Fakat sorunu çok beğendim.

0|1
    0|0
  • ben anladım seni. Ama durum ne olursa olsun onun karşısında dururdum.

0|0
    0|0
  • gelsin bakarız efenim :)))

0|0
    0|0
  • ben ınanmazdım. eger oyle bırısı veya bırılerı cıkıyosa etrafta bılkı kıyamet baslıyor...

0|0
    0|0
  • Zaten şu anda yapan sapıklar yok mu Al sana mum tarikatı,Mehdiler vs vs

0|0
    0|0
  • inanmam tek inandığım Kuranı Kerim ve Hz Muhammed SAV dir.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İncil ve tevratta hz Muhammedin geleceğini söylüyordu. ondan halk inandı. ama son kitap olan kuran-ı kerim de başka peygamberin gelmeyeceği söyleniyor.Yani son peygamber Hz Muhammet'tir. inananlar için bu inanmayanların vardır kendilerine göre bi nedeni kimseyi zorlayacak değiliz herkesin aklı var fikri var

0|1
    0|0
  • birincisi Hz Muhammed (s.a.v) senin askerlik arkadaşın değil bu şekilde hitap etmemen gerekir( zorunluluk yok sadece gerekir diyorum saygı anlamında) biz Allah ın ayetlerine ve peygamberimizin hadislerine güvenerek onun son peygamber oldğunu ve islamın son din olduğunu biliyoruz. bu inanç meselesi. ayrıca şu zamanda da bir sürü dinler ortaya atıldı kurucuları peygamber ilan edildi ben mehdiyim Hz İsayım diyenler oldu.

1|1
    0|0
    • ewet oldu gerçeği söylemedikleri kanısına nasıl varıyosun yalan söylediklerini düşünüyorsan kafirlerde yalan söylediğini düşündü hz.muhammedin şimdi cehennem sırasındalar diye düşünüyoruz o konumda olmadığına nasıl bu kadar emin oluyosun ki

• biraz kuşkucu ol gerisi gelir dümdüz gitme yani

• akıllı geçinen şahsiyet. dümdüz giden sensin. okumuş yok ya ne okudun?:) gerçekten komiksin son 2 cümlende

• şimdi Muhammet (Sav) son peygamber demeyin demişsinde biri gelip ben Peygamberim dese tövbe haşa ben senin gibi bir peygamber yaratmadım derim. Muhammet (Sav) e inan biri neyin ne olduğunu kimin son peygamber olduğunu çok iyi biliyor

0|0
    0|0
  • Son peygamber muhammed s.a.v baska pegamber gelmicek!

Ama iste baska insanlar geleck mesala mehdi a.s veya deccal

1|0
    0|0
  • artık peygamber gelmeyecek..kuranda öyle diyo..o yüzden inanmazdım naparsa yapsın inanmazdım..

1|1
    0|0
    • ee firavun gibi seninde cesedini bulmasınlar sonra

• kimin inancını sekteye uğratmaya calısıyorsun

ne gerek var böyle bir soruya

0|0
    0|0
  • şu an kuran var ama..kurana bakarsın ne derse odur

0|0
    0|0
  • ateist detected.. muhammed değil, hz muhammed sallalahu aleyhi vesselem ...(s.a.v)

1|0
    0|0
Yükleniyor...