Bir konuda kararsız kaldım...

Bir üniversitede asistanlık yapıyorum. Öğrencilerle yaş farkım pek yok. (2-3 yaş) Benden hoşlanan bayan öğrenciler var. Bir kaç tanesi bunu açıkça söyledi, bazılarının kendi aralarında yazışmalarını bilinmeyen bir mail adresinden gelen ekran görüntüsünden öğrendim. O kadar çekici bir insan değilim, ama davranışlarım, tavrım sanırım onlarda değişik algılanıyor. Çoğu zaman hoşuma giden bu davranışlar bir süre sonra beni zor durumda bırakmaya başladı. İşim gereği gelen teklifleri geri çevirmek zorundayım. Aklımdaki kişi olsa belki bazı şeyleri göze alabilirdim. İşin ilginci Hoşlandığım kişide öğrencim ve bunu söyleme cesaretini bulamıyorum kendimde. İşin ucunda adın çıkması var. Ama benim niyetim tamamen ciddi. Çok kararsızım, mezun olmasını mı beklemeliyim, gizli olarak mı sorayım yoksa açık açık mı söyleyeyim. Özellikle bayanlar bu soruyu cevaplarsa ne gibi tepkiler verirlerdi çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Güncellemeler:
Mezun olmasını beklemekten başka çaremiz yok anlaşılan :) Kaçarsa da kısmet değil der devam ederim. Teşekkürler cevaplarınız için.

0|0
9|1

En İyi Kız Görüşü

• riskli bir durum...sizi zorda bırakabilir yakınlaşmanız..bir de kız reteder sağda solda konuşursa daha çok kötü bir durum oluşur..mezun olmasını bekleyin.kimbilir o zamana kadar çok seveceğiniz kişiler de çıkabilir karşınıza..öğretmen öğrenci ilişkinizi koruyun..mantıklı davranmak zorundasınız...hem şuan öğrenci ve ciddi adım atmak için de uygun bir zamanlama değil.

1|0
    0|0
    • ayrıca sizin yaş açıısndan yakın olmanızın size verdiği rol karmaşasını anlıyorum ama hoca olduğunuzu hep kendinize tekrarlayın..onlarla yeri gelince arkadaş gibi olmanıza engel değil ama otoritenizi de sarsmalarına izin vermeyin..mesafenizi koyun yeri geldiğinde.

Kızlar Ne Diyor 8

• Öğrenciler her zaman öğretmenlerinden hoşlanır.Tıpkı anne babalarından hoşlandıkları gibi.Mezun olmasını bekle derim.Sonuçta ilgi görmek hoşuna gider herkesin ama ona karşı duygularının gerçeğini bilmek istiyorsan öğrencilik vasfını kaybettiği zaman tanımaya çalış.

1|0
    0|0
    • Ama bu durum farklı. Benim kendi asistan arkadaşlarım bile benden büyük, çoğu evli. Benimle öğrenciler arasındaki 2-3 yaş farkıda çok değil. Zaten beni düşündüren kısmı da bu. Ne tam olarak hoca gibi davranabiliyorum ne de arkadaş. Ortadayım anlayacağınız... Mezuniyeti bekleyene kadar treni çoktan kaçırmışta olabilirim:) Cevap için teşekkürler.

• Yaş önemli değil.Eğitim kurumundasın sen bunu unutma.İster aynı yaşta ol.Senin konumun onlardan farklı.

• niyetin ciddiyse sonucta üni.desiniz mezun olmasını beklemek zorunda degilsin yani ama biraz dedikodu illa ki cıkar

0|0
    0|0
  • İlgisi varmı yoksa bunu anlayın bence ilk önce bi şekilde belli ederi zaten bence ondan sonra söyleyin

0|0
    0|0
  • işini kaybetmek uğruna bu tür ilişkilere onay verecek kaar şuursuz değilsindir umarım, kız öğrencilerin çoğu soru çalmak, sınıf geçmek gibi çıkarlarla asistanların çevresinde dört dönerler, bu kadarını biliyorsundur sanırım

0|0
    0|0
    • Aynen, biliyorum. Zaten işimi ondan da önemlisi itibarımı zedelemek istemem. Sadece ben değil kimse istemez. İşte kızların nasıl bir psikoloji de olduklarını öğrenmek istedim. Sanırım mezuniyeti bekleyeceğim :)

• bence mezun olmasını bekleyin. bana kalırsa öğretmen- öğrenci ilişkilerinden şiddetle uzak durulması gerek

1|0
    0|0
  • mezun olmasını bekle bence her ihtimale karşı

1|0
    0|0
  • Mezun olmasını bekle..

1|0
    0|0
  • Ogrenci hoslaniyomu? Bundan eminsen sorabilirsin ona. Bu gibi bisey benim basima da geldi

0|0
    0|0
    • Hoşlanıp hoşlanmadığını bilmiyorum.

• Benim hocam faceden ben dersten cikinca mesaj atiyodu. Beyaz showa gittigimdede o gcesi mesaj birakmis nasi gecti felan diye ? Kizlar benden hoslandigini dusunuyodu. Adimi cikartmaya calistilar hocasini ayartiyo diye sildim o arkadaslarimi hayatimdan. Simdi bolum degistirdim selam yolluyo arkadaslarimla. Ama bence bu hoslanti degil diger ogrencilerden farkli oldugum icindir. Ama kizlara gore hoslaniyo. Sen bence belli etmeyi dene. Bi olc.

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...