Yılmaz GÜNEY diyince aklınıza ne geliyor?

Yılmaz GÜNEY diyince ne geliyor aklınıza arkadaşlar bir sözü olur konuşması olur filmlerinden biri olur herhangi bi filminden bi kesit olur paylaşırsanız sevinirim :)

Film : link

"Bir gün nereli olduğumu sordular.?

- Babam Siverek'lidir dedim.

Siverek adına şaşırdılar hiç duymamışlar...

- Nerdedir bu Siverek? Dediler.

- Siverek Napoli'nin kazasıdır dedim.

Düşündüler bir süre, birbirlerine bakındılar.

- Biz İtalya'yı çok iyi biliriz. Yanlışınız olmasın. Napoli'nin böyle bir kazası yoktur.

Siverek İtalya'da olsa bileceklerdi. Siverek Urfa'nın bir kazasıydı. Urfa'da Türkiye'de bir şehirdi.

Bizim memleketin insanları iyidir, akılları çoktur; İtalya'yı bilirler, Fransa'yı bilirler. Çinistanı, Falanistanı bilirler,

lakin kendi yurtlarını bilmezler. Dünyanın öte ucundaki ülkelerin yardımına koşmak için can atarlar.

Onlar için şiirler yazar, onlar için ağıt yakarlar. Falanistan köylüsünün acısını anlatan kitaplar kapışılır,

benim memleketimin insanlarına sırtları dönüktür, onları görmezler, göremezler."

Söz : Herşeye Rağmen; Düşmana inat yaşayacağız ! Yarın bizim Çünkü...

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• ilk izledigim film duvar :(. cok gereksiz travma yasatti bende. el kadar bebeyim. dogum sahnesi izledim ya. bir de gerceginden. hep o sahne geliyor gozumun onune elimde degil.

0|1
    0|0
  • Sol düşünce ve bir filminde bağlı olan kadına yılan tuttuğu sahne geliyor aklıma.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

Yükleniyor...