Psikolojim bozuldu yardım

üniversite okuyorum iş olanağı olan ve az çok yetecek derecede de maaşı olan bir bölüm ama sürekli benden yüksek maaş alanlar veya benden yüksek bölümde , puanda olanları düşünüyorum kafaya takıyorum artık facebook ta falan bile birinin profilinde benden daha iyi bir bölü yazdığını görsem direk kendimle karşılaştırmaya giriyorum moralim bozuluyo o günüm mahfoluyo artık aşağılık kompleksi mi oluştu bende bilmiyorum, yada ben aslında daha iyi yerde olmalıyım falan diyoru bu seferde okulu bırakmam gerekiyo elimdekinden de olabilirim. ailemin veya çevremin de etkisi olduğunu düşünüyorum ailem mesela sürekli ah şu mesleği okusaydın şu kadar para alırdın ah bunu okusaydın şu kadar para alırdın diye başımın etini yiyo sürekli. ya benimde hayatım bu şekilde olcakmış alcağım para beni geçindirir beni bunalıma sokmayın diyorum ama nafile. sevgilim vardı kendimi özel hissetmemi sağlıyodu çok seviyodum onu ama 6 ay öncede onunla ayrılık yaşadım yani kendimi acayip derecede sıradan ölsem hiç bişeyin işleyişi değişmicek kadar değersiz hissediyorum ne yapmalıyım nasıl çıkcam bu işin içinden ?

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• Özel değilse bölümünüz nedir?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bölümünü seviyor musun?

0|0
    0|0
    • başlarken seviyordum.. ama ailem,çevrem ve yukarda anlattığım şeylerden dolayı sevgim ve ilgim gittikçe azalıyo

• İnsan sevdiği bölümde başarılı olur. Ben kimya okuyorum ve bunun dışında bir meslekte asla ve asla mutlu olamazdım. Öncelik kalbindir böyle konularda kimsenin karışmaya hakkı yok takma kafana..

• mesleğinde ilerlemeye çalış kariyer yap geliştir kendini bölüm neydi

0|0
    0|0
    • hemen atanabilceğim 2500 ile 3000 lira maaş alcağım bir bölüm işte.. :(

• sen bölümünü seviyorsan böyle düşünme bence kendini geliştirip mesleğinide hakkını vererek yaparsan karşılığınıda alırsın

• başlangıta seviyordum bölmümü ama yukarda anlattığım şeylerden dolayı gittikçe okuduğum bölümü anlamsız buluyorum. okula giderken bile sürekli kafam düşünceli

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...