Karın kası ve cardio?

Spor salonuna gidiyorum hafif karın kasım var ama dahada belli etmek istiyorum, üstünde çok az yağ var. Spor salonunda her gün yarım saat cardio yaptıktan sonra karın ve ağırlık antremanı yapsam daaha iyi sonuç alır mıyım? Dengeli besleniyorum, sağlıklı yemeye özen gösteriyorum. Sorum cardioya ağırlık versem karın yağlarım daha hızlı erirmi? dediğim gibi yarım saat yapsam yani?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• cardio yağları eritir çok etkili bir programdır
    ama aynı zamanda kasları da eritir

onun için cardio yapıyorsanız ve karın kası istiyorsanız mutlaka cardio dan sonra karnınızı çalıştıracak başka bir egzersiz yapmanız şart

0|0
    0|0
    • teşekkürler. 8 min abs videolayı yapıyorum cardionun yanında ve ağırlık çalışmaları yapıyorum. bu şekilde kaslarım erimez değil mi?

• rica ederim
      evet böyle devam edin
      asla cardio yu tek başına yapmayın

böyle devam ederseniz kas kütlenizi kaybetmezsiniz

Erkekler Ne Diyor 5

• Fazla kardiyo cortizol hormonunu yükseltir, bu hormon yıkıcı bir hormondur.
    Erken yaşlanmanıza sebep olur, ''Saçma'' diyorsanız bir maraton koşucusu ile 100 metre koşucusunun vücudunu karşılaştırabilirsiniz.
    Karın kasları da büyür, ne kadar sıkı antrenman yaparsanız o kadar büyür ve kas kütlesi arttıkça yağ yakımı hızlanır.
    Ekstra olarak, karın hareketlerini hızlı değil yavaş bir şekilde ve nizami olarak yapın, kasın yandığını hissedin.

0|0
    0|0
    • teşekkürler. 8 min abs videolayı yapıyorum cardionun yanında ve ağırlık çalışmaları yapıyorum. Yarim saat cardionun ardından bu tempo fazla mi yani Dediğiniz gibi erken yaşlanmaya sebep olur mu?

• Sadece cardioyu abartmayın yeter, diğer egzersizlerde sakınca yok.

• teşekkür ederim

• evet fitness hocana sorma bize sor biz hepimiz fitnessciyiz zaten

1|0
    0|0
    • cevap verme o zaman.

• hayır burdakiler sacma salak seyler soyluycek sende gitcen yapcan bir yerlerini sakatlıycan mantıklımı bu atarlı ergen

• sakatlamam ben kendimi 2 senedir fitnessla uğraşıyorum. herkesin senin gibi boş cevaplar verecek hali yok, bilen biri çıkar mutlaka.

• Daha hızlı erir ama diyet olmadan belirli bir yere kadar olur

0|0
    0|0
  • fazla yapma ya tadı kaçar

0|0
    0|0
  • evet ama baklava çıkarmak istiyosan iyice yağ yakıcı diyet yapman Lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Yahu canim arkadasim 2 yildir fitness yapip hala karin kasi cikarmaya mi ugrasiyosun? bu zamana kadar cikmadiysa dahada cikmaz o

0|0
    0|0
    • 2 senedir sporla uğraşıyorum pilates ikna falan Yaptım son 3 aydır fitnessla uğraşıyorum..

• çok teşekkür ederim. üstteki yorumda pek yorum yapma Gereği duymadım, biraz sinirlendim açıkcası ondan genel bir cevap vermiştim arkadasa. ben ilk önce cardiodan sonra 8 mın abs videolarını yapıyorum YouTube da animasyon şeklinde olanlar hani hocam onların çok iyi karın çalıştırdığını söylemişti. sonrasinda ağırlık çalışıp çalışmamı bitiriyorum.. evet şu an baştan aşağı hatları belli oldu ama henüz o kas şişkinliği yok biraz yağın altına saklanmış durumdalar. düzenli cardio ve protein ağırlıklı beslenmeye düzeleceğini düşünüyorum..

• Tuz un sekeri kes zaten yag erir. abdominal calis cikarlar zaten

Yükleniyor...