Cennet annelerin ayakları altındadır hadisinden sonra annem koklamam için ayağını uzatıyor...

Evet böyle bir annenin evladıyım ben. Annem koltukta oturuyorsa ben de yerde oturuyorsam kaçınılmaz şaka geliyor ayağını burnuma uzatıyor ve ben ''Ne yapıyorsun anne yaa '' diyorum o da gülerek ''Cennet burda annecim neden kızıyorsun ? '' diyor.

Normalde annecim canım cicim tarzı konuşmaz yapmacık geliyormuş anneme bu tarz ve işte ben sırf annem yüzünden böyleyim :D Başkalarını suçlamak çok zevkli ya özellikle annemizi babamızı değil mi ? diyerek sosyal mesajımı da soruma sıkıştırmak istiyorum.O değil de annem sizce beni seviyor mu ve cennete gitmemi istiyor mu? Yoksa sadece ayağının kokup kokmadığını mı sorguluyor ?

Hıı bu arada sakın dinle dalga geçtiğimi düşünmeyin annem beş vakit namazında bir insandır ama Allah'ın bile bir espiri anlayışı var ki bizleri yaratmış.

0|0
13|18

En İyi Erkek Görüşü

• çok ironik ve kara mizah bir soru olmuş eyvalla.o kadar çok cevaplanası şey sormuşsun ki herbirine yanıt vermek zor.lakin annene şu gerçeği söylemeni isterim cennet anaların sadece ayağının altında koklamak gerekiyor şeklinde bir bilgi henüz haber merkezimize ulaşmadı...

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Söylediğin Hadis-i Şerifin metni şöyle;

" El Cennetü tehtel egdamil ümmehat"" Cennet anaların ayakları altındadır..Arapça bilen kardeşlerimiz bilirler. Burada mecazi anlamda kullanılmıştır. Anneniz sanıyorum bunu latife olsun diye yapıyordur.

Ancak dalga geçme mahiyetinde yapıyorsa bu caiz değildir. Onu uyarmalısınız edebi lisan ile, Burada mana annenin rızasını almaktan geçer kastedilmiştir.

Ayrıca sizin " Allah'ın bile bir espiri anlayışı var ki bizleri yaratmış." cümlenizi kasıtlı söylemediğinizi Hüsni zan ediyorum.

5|2
    1|0
  • Şimdiden cenneti koklatıyor işte gidince havası çarpmasın diye :D Alıştırmalar bunlar tuhafım alıştırmalar :D

1|0
    0|1
    • İlkokulda alıştırmalar diye başlık atardım sonra soruları yazıp tek tek cevaplardım bak şimdi hüzünlendim joki :((

• Bende Alıştırmalar yazar altına da zorla alıştırıyorlar yazardım :s

• "Allah'ın bile bir espiri anlayışı var ki bizleri yaratmış" bu ne demek şimdi ?

3|3
    1|0
    • bende açıklama bekliyorum bu lafa.

• Benden özür dilemene gerek yok canım kardeşim benim de bir iman tazele sen. Kelime-i Şehadet getirirsen iyi olur. :) Tamam eğlenceli ve komik birisin seni tanıyorum ama bu tehlikeli olmuş. Biraz ölçüyü kaçırmışız. Allahu Teala, her şeyden münezzehtir. O, insan değil ki espri anlayışı olsun değil mi ? Sen bir iman tazele bakayım. :)

• Önemli olan niyet ve benim niyetim kötü değil.Ölçü kaçtıysa affola.Espiri anlayışının insanlara özgü olduğunu düşünmüyorum ama bu benim görüşüm sadece.Yine de tavsiye için teşekkür ederim :))

• Allah'ın bile bir espiri anlayışı var ki bizleri yaratmış

Sence seni yaratıp türlü güzellikler ve özelliklerle donatan Allah, kendisinin verdiği özelliği bilmez mi? Bizi yarattığına göre espiri yapmış demek istiyorsun, biz şaka mıyız? Bu cümlelerle sen dinle haşa Allah'la dalga geçmiş olmuyor musun? Yazdıklarınıza biraz daha dikkat edin kardeşim.

4|1
    0|0
    • Peki kusura bakmayın. Tepki için yazmadım dediklerimi. Önemli olan niyet ve benim inançlarım doğrultusunda beni insanların anlaması değil içimi dışımı bilen Rabbimin anlaması yeterli.

• Anne hakki odenmez. Annenin degerini bil . İlerde bu cek gec olabilir. Ayagini uzatinca bir kere op. Hakkini bunu yaparak odeyemem de . sonra iyi bir kucakla.

2|0
    0|0
  • Annen fırsatları avantaja dönüştürmeyi iyi biliyor:) İnancını öcülü böcülü yaklaşımdan uzak ifade etmeni beğendim.

1|1
    0|0
  • Bu sonunu beyenmedim ama baslikda annem ayani uzati koklamami istediye bayildim gece gece kahkaya basladim bravoo +5

1|0
    0|0
  • kokla lan:D

1|1
    0|0
  • 'Cennet Annelerin ayakları altında dır' sözü peygamberin ağzından çıkan bir söz değildir. bu tamamen peygambere nisbet edilmiş uydurma hadislerden bir tanesidir

1|1
    1|0
    • Bu yorum çok iddialı ispatı var mı acaba?

• bu hadis diye söylenen söz hiç bir sahih hadis kaynaklarında geçmez. sadece mevzu(uyduruk) hadis kitapları arasında yer alır.

• Annelik kavramının önemi açısından düşünüldüğünde nedir kanaainiz hocam?

• güzel mi kokuyor bari

2|0
    0|0
  • Allahın espirisi derken ?

Annenin yaptığı şakadan ibaret bunu anlayamadın mı yani. Kendi anneni bizden az mı tanıyorsun ki bize soruyorsun ?

2|0
    0|0
  • pepeee bu sorulardan telif hakkımı istiyorum anladın sen ;))

1|0
    0|0
    • Hayatta olmaz ettiğimiz bir muhabbetten ötürü telif hakkı mı olurmuş ben yazdım tek tek her kelimesini sorumun ehueheue :))

• ben kızların yerinde olsam komisyon alırım :P :D:D:D

• Yok ya sadece bi kere çektim onunkinden genelde peşin çalışıyorum :D:D:D

• sanırım ki annen cok sakacı ya da ısı cok cıddıye almış...

bu sekılde cennete gıdılmez evlat

olsaydı zamanında endüljans la da gıdılırdı

ıyı ıdrak etmek lazım

1|1
    0|0
  • İyi yapıyor.

0|0
    0|0
  • Annemin sabah akşam ayağını yıkasam ve yıkadığım o suyu sabah akşam içsem yine de hakkını ödeyemem.

1|2
    0|0
  • Ne esprisi ya ?

1|0
    0|0
  • Ben annemin ayağını öpmüş insanım koklasan ne olacak kardeşim..

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• hiç mevzusu olmadı olmaz hala gece üzerimi örten bir varlık işte annem.. her anne cennetlkse bolca çocuk doğuralım..

hasta olsa ayağına çorabını gydirsem buna bile müsade etmez bize eziyet etmemek için..

1|0
    0|0
    • Anne cennetlik değil annelerin ayağının altındaymış cennet tabi mecazi bir söylem bu.. Benim annem öylesine takılıyor bize yoksa o bir başkasına acıtasyon yapana da gıcık olur eziyet ettirene de. Sen bari yazdıklarımı ciddiye alma ya :)) Mutlu yıllar bu arada.

• taam o halde mutlu noeller

• :) güzel yazmışşsında , bu kadar esprili bi kadınnın sevgisini niee sorgulamak istemişssin onu pek anlamadım

1|0
    0|0
  • bizdeki durum tersine annem ayakların uzatıp yattığında ben yerde oturduğumda annemin ayağını öptüğüm oluyor annem deli napıyorsun diyor bende cenneti öpüyorum diyorum ama ayakları hiç kokmuyor ki ölür biterim canım annem <3<3 :D

1|0
    0|0
  • :D ahahahaha gülecegim yoktu yahu. sende deki püfff yüz verdim anneme geldi sicti basima. git su ayaklarini yika cennet nemis tabakhane gibi kokuyor de :D

1|0
    0|0
    • tabiki esprili bir sekilde :) simdiye yazdigimi ciddiye alanlar olur. ben annemle böyle tarz sakalar yaparim kimse alinmaz

• Ehueheuhe :D Boşver ciddiye alanları ben almıyorum ya önemli olan o

• Benim annem de aynısını yapar ama ben onun ayaklarını güzel kokulu kremlerle ovarım,aynısını yapabilirsin bu düşünce fırtınası üzerine:)

2|0
    0|0
  • o degil de annenin fetisist olma ihtimali aklima dustu :-). evladina yapmaz herhalde.

4|1
    0|0
    • Dediğin gibi annesinde bir sorun olabilir.

• saklamiyorumki.

• Biliyorum saklamadığını sadece nasıl anladığımı söylemeye çalıştım :))

• yalayalım o zaman durduk yere. öf saçmalık :(

2|0
    1|0
  • banada öpmek ıcın uzatıyorrr :DDD

2|0
    0|0
  • son söylediğin söz akaidi olarak ters olabilir

1|0
    0|0
  • annemle aynı kafadanmış allah yardımcın olsun kardeşim :D

1|0
    0|0