Allah niye varlığını hissettirmiyor?

benim 3 yıldır beklediğim bir şey vardı ha bugün alacağız ha şu gün vsvs. bir türlü alamadı ve 1 hafta sonra gelecek şey yine iptal oldu kaldı seneye suan çok feci sınırlıyım niye bu böyle 3 yıldır bekliyorum bir türlü olmadı artık sınırımden napacağımı bilimyorum çıldırmak üzereyim.

ya ben allah a inanıyorum ama artık şu sıralar her şey üst üste geliyor ya alalh varsa niye yarattığı kula yardmci olmuyor yeter artk ya bende taş değilim ki nereye kadar sabır sabır! isyan etamamek için kendimi zor tutuyorum ama artık son hadde geldi.

allah varsa niye varlığını bize hissettirmiyor ?

(ssakin ol nasib kısmet vs gibi cümleler yazmayın samimi olun lütfen

bu gidişle ateitst olçam yaa

Güncellemeler:
yargılmayın kullandığınız cümleler kişiliğinizi belirtir.

0|0
15|23

En İyi Kız Görüşü

• dünya da herkes imtihan içindedir.ve insanlar sevdikleri arzuladıkları şeylerle imtihan olurlar.bunun için isyan etmemelisin ibadetlerini her zaman yapmalı ve şükretmelisin

hz.osman 'ALLAH vermeyeceği kısmet ettirmeyeceği şeyi hayal ettirmez.' bence bu söz her şeyi açıklamakta. inan bir gün o isteğin kabul olur fakat bu senin için zamanı değildir emin ol.allah daha çok ibadet etmeni istiyordur aslında allah seni ne kadar sevdiğini göstermek istiyor neden mi ?

sen bundan dolayı allah a daha çok ibadet edeceksin ve bu senin iiiçin bir yararı olacaktır allah için değil alah senin cennete gitmeni istediği için seni böyle uyarmıştır .emin ol her yaptığının mükafatını alacaksın böyle düşünme bu senin zararına olur.

2|2
    1|1

Erkekler Ne Diyor 23

• senin bu halini en güzel şu ayetler tasvir ediyor: ' İnsan var ya,Rabbi kendisini imtihan edip de ikramda bulunduğunda ve bol nimet verdiğinde rabbim bana ikram etti der. Onu imtihan edip rızkını daralttığında ise rabbim beni önemsemedi der. (Fecr 15-16).

7|3
    0|0
  • Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

Sabır ve namazla yardım dileyin. Bu, şüphesiz, huşû duyanların dışındakiler için ağır (bir yük)dır. (BAKARA SURESİ / 45)

Ey iman edenler, sabırla ve namazla yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir. (BAKARA SURESİ / 153)

Andolsun, biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele. (BAKARA SURESİ / 155)

Ey iman edenler, sabredin ve sabırda yarışın, (sınırlarda) nöbetleşin. Allah'tan korkun. Umulur ki kurtulursunuz. (AL-İ İMRAN SURESİ / 200)

2|0
    1|0
    • +1

• zaman zaman insan bu yanılgıya düşer. zayıf varlıklarız. ama allah bize kuranı açık bir delil olarak indirdi. kuranda yazan budur. sakın kurandan başka dostlar edinme. öfke şeytanın oyunudur ve şeytanda ancak allahın yolundan alıkoyar. allah sabredenlerle beraberdir

• bence sen şaşırmışsın

2|0
    1|0
    • niye ? hepimiz insanız bir yere kadar sabrımız var

• sakat olan insanlara bak ve böyle maddi bir şey için ne kadar gereksiz bir şımarıklık yaptığını anla. emin olki allah sana yardımçı olmuş ve şanslı olanlardansın.

2|0
    0|0
  • sana tövbe etmeni öneririm. hala yaşadığınıdamı unutuyorsun

3|0
    0|0
  • Sen yine iyisin. Geçen yıl Somali' de binlerce çocuk, bebek v.s. Annelerinin gözü önünde açlıktan öldü. Asıl yardıma ihtiyacı olan onlardı. Bu küçük örnek bile şu sonucu rahatlıkla ortaya çıkarabiliryor; Allah insanların hayatlarına müdahale etmiyor. Neden etsin ki zaten. Mükemmel bir akıl vermiş. Kendi yolumuzu kendimiz buluruz ancak. Bu iş bu kadar basit.

1|0
    0|0
    • her insan şunu yaşıyor ben yine iyiyim demekle iyi olunmaz veya güzl bir hayat yaşanlmaz sadece kndini kandırırsın o zaman başkaları müthiş hayat yaşıyorlar ben niye onlar gibi yaşayamıyorum dedin mi ? niye iyisi varken kötüsünü düşünüyorsunuz ?

• Nefes almanın her şeye değer olduğunu düşünüyorum. Gerisi beni ilgilendirmiyor. Asla gelmeyecek yada çok zor gelecek bir şeyi bekleyip mutsuz olmaktansa mevcut olanla yetinip mutlu olmayı tercih ederim. Sonuçta iyi yada kötü hayat bitecek.

• Bu gibi durumlarda tek bir ayet söylerim sana

Bakara Suresi 216. Ayet: Ve hoşlanmayacağınız bir şey olur ki, o sizin için bir hayırdır. Ve seveceğiniz bir şey olur ki, o sizin için bir şerrdir. Ve bütün bunları Allah bilir, siz bilmezsiniz.

2|1
    0|1
  • nekadar nankör insan ah ah nekadar alçakyürekli rabbim insan bilmezde kendisine hayırlısını nefsiyle ister isyan eder O bizi yine sever yine helak etmez nekadar nankörüz...

1|0
    0|0
  • Allah bu tür işlere bakmıyor.

3|0
    5|3
  • İsteklerin gerceklestigi zaman inaniyorsan zaten eteistten bi farkin kalmaz

1|0
    0|0
    • istelerim gerçkleştiği zaman değl her zaman inanıyorum ama bazen öyle bir noktaya geliyor ki insanın nefsi insana hükmedebiliyor

• Nefsine elinden geldigince hakim ol,herseye isyan et kuskuyla bak ama yaradana asla.umarim dilegin gerceklesir.

• sen sadece beklediğin bir şey yüzünden dinine ve allaha yüzünü cevireceksen işin var demektir,o kadar rahata alışmışsınız ki istediğiniz bir şey sadece olmalı, olmadığında birden bire allah aklınıza geliyor ve onu haddiniz olmadan sorgulamaya başlıyorsunuz hiç değilse amentüye bari imanınız olsun orda ne diyor hayır ve şerrin allahtan geldiğine inanın diyor değilmi,etrafına birazcık bak ve ne kadar şanslı oldugunu düşün gören gözünün duyan kulağınız vs. yakınında bir ailenin, arkadaslarının,sevindiğinde sıkıntıya düştüğünde yanında olna insanların varlığına bile şükretmelisin ve bir işe baslarken ve o işin zorlaşmadan kolayca olmasını istemek için summes sebile yesserahu demen yeterlı olcaktır eğer azcık aklın varsa bir şey söylemeden önce iyice tart düşün arastır ve öyle zikret.

0|0
    0|0
  • Allah sana varlığını hissettirmiş ama sen anlamamışsın...baksana daha ne kadar hissettirsin...

1|0
    1|0
    • +1

• eğer sen ibadet ediyorsan bir şeklde allah a şükürde bulunuyorsun bunu dille bedenle ifade etmesende herşeyin başı namz . namz kılarak sen şükrediyorsun farkında olmsan bile .ayrıcada dua eden birisi ibadetlerini yapan birisi emin ol allah a karşı gelmez

• bu yorumu bana değil kendinize söyleyin ben bunu zaten biliyorum...

• her istediğin olcak diye birşey yok ona bakarsan hergün birsürü iğrenç olay oluyor tecavüz katliam vs. insanlar açlıktan ölüyor, labaratuarlarda üretilmiş virüslerden kırılıyor. sen gittin buna mı takıldın?

1|0
    0|0
    • böyle şeyler sadece kendimizi kndırmak teselli amaçlı dünyada ki zengnler vsvs niye müthiş hayat yaşıyor niye bazı insanlar şanslı hayatları bu kadar iyi gidiyorken sen hiç bunlara takldın mı ?

• biz fırsat verdiğimiz için tabiki, çalış hakkını ara güçlünün değil mazlumun yanında ol herkes böyle olursa düzelir dünya sınanma yeri o yuzden adalet bekleme istediği gibi sınar adalet ahirette.

• +1

• Olduğunu varsaydığın şey istediklerini yapmıyor diye ateist olunmaz. Aha ben ateist oldum demekle de olunmaz. link

1|0
    0|0
  • doğru zaman değildir ondan, sabrını sınıyorda olabilir

2|0
    0|0
  • ben sözümü söyledim

1|0
    0|0
  • insan en çok sevdiği ile sınanırmış o senin sınavın

1|0
    0|0
  • akıl akıl gel s*kime takıl demiş çin atasözü

hacı neye inanmak istiyosun ?

sınav edildiğine mi ?

1|0
    0|0
  • nasıl hissettirmiyo senin gibilerini gördükçe dahada inacımız artıyo sen ne diyosun

0|1
    1|0
    • insanların fiikrlerini yaşamlarını yargılamak sizi adetiniz olmuş acaba ne kadarlık müsülmansın ki sen beni yargılıyorsun ?

inancın artıyormuşmuş hergün 5 rekat namazını kılıyor musun ? kıldın diyelim sen bu cümlen ile bir müslümanı ateist ypaarsın insan müslümn olduğundan utanır defl git.

• ben kendime müthiş bir insanım dedim mi ki sen böyle anlıyorsun savnma taktiği mi ? nasl böyle anlıyorsun kendi saygısızlığım seni ilgilendirmiyor ben saygıszlık yapıyorsam sana değl beni yaratana yapıyorumdur buda seni alakadar etmez .bana acımak senin haddin değil ! sen nesin biliyormusun toprktan yaratlma için ruh üflenmiş beynini oraya buraya harcıyanlardansın git biraz kendine bakta konuş

• senin gibi gibi iradesiz birine sabaha kadar laf sokabilirim çok şükür Allaha beyni vermiş bana, bencil iradesiz kendi saygısızlıgın beni ilgilendirmiyosa benim düşüncelerim neden seni ilgilendiyo,sende zerre kadar akıl olsaydı burda bu soruyu sormazdın, evet topraktan yaratılmayım ve Allah nurunu üfledi ve bu bedeni yarattı sen neden yaratıldın ateştenmi? rabbime çok şükürler olsunki senin gibi iyi zamanda ona inanan zor zamanda ondan vaz geçmeyi düşünecek güçsüz bir irade vermemiş bana

• allah yok diye boşuna demiyoruz :) afrikadaki bebe de susuzluktan ölürken kılını kıpırdatıp 2 damla yağmur yağdırmıyor sen gene iyisin :)

0|0
    0|0
  • Sen Allah için bir şeyler yapıyor musun ?

0|0
    0|0
    • ben kendimi parçalasamda bunun allah a bir yararı olmaz ki biz alalh a ibadet etmemiz alah ın yararına olan bir şey değildir alah a ibadet etmemiz kendi menfaaitimiz içindir

• 1: Sınavdayız ( peki bu sanava girmeyi ben mi seçtim )

2: Adaletlidir ( afrikadaki aç çocuklara adalet bir yudum su ve ekmek ama yok )

3: İbadet et yoksa yan ( zorla kölelik )

4: birden çok kadınla evlenebilme ( kadına hakaret mal gibi görme )

5: Müslüman olmayanları uyarın olmadı öldürün

vs vs uzar gider

-Artıları

Güzel ahlak

-İslamın şartı kaç ? 5

1-Kelime-i şahadet getirmek

2-Namaz kılmak.

3-Oruç tutmak.

4-Zekat vermek.

5-Hacca gitmek.

-Peki hangisini yapıyorsun ? Hiç birini

-Müslüman mısın? Elhamdülillah derler sorunca adamı döverler birde

-Kafamızda nedenler vardır ama varllığına da çok kanıt vardır

Aynadaki mükemmellik

O et yığınının içindeki seni sen yapan ruhun

İyiler ödül alacak kötüler cezalandırılacak

vs vs

1|0
    0|0
    • peki iyilerin ödül alacağını nereden biilyorsunuz bunun bir kanıtı yok sadece buna inanıyorsunuz/inanıyoruz belki de ölünce hiç bir şey olmayacak bunu kimse bilemez

• herşey aynada gizli ;) sen soyun varlık olan ruha inanındın mı ona da inanman zor değil. hem bunlar inanç kanıt demek yanlış olur aslında

• +1

• link

link

link

link

araştırmayı bilirsen ateist olmazsın

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• belki senin olmasını istediğin şey ileride veya bi noktada sana veya sevdiklerine zarar verecektir ? varoluş sebebini unutma.. en büyük işkenceleri gören hz. peygamberleri unutma.. her karanlık gece güneşin doğmasıyla yok oluşunu hatırla.. isyan etmeki terkedilme.. zerre isyan nokta kadar bi lekedir kalbinde onu büyütürsen bi daha gerçek imana kavuşamassın.. herkezin bir sınavı var.. allah yaratır !takip eder ! ve kalbinden geçene göre mükafatlandırır.. yapmış olduğun işlere göre de seni sınıflandırır.. tıpkı sınadığı gibi..

1|1
    0|0
  • Keske bu sekilde dusunmeseydin..ne dicegimi bilemedim..bekledigin sey nedir bilmiom ama o olsa Allah varligini gostermismi olcakti..bolemi dusunuorsun..neden bukadar ofkelisin ona :(

Ben neler yasadigimi bilsen..imanimi kaybettmek uzereyeken bile onun varligini yanimda oldugunu his ediordum..hersey senin elinde..yeterki hisetmek iste..

1|0
    0|0
    • ya hissediyorum biliyorum bunların hepsini belki imanı zayıf gibi gözkmüş olabilirm fkat bazen insanın öyle bir anı geliyor ki nefis insana hükmedebiliyor

• Bence sen böyle düşündüğün için Tövbe et bir an önce.Allahın işine karışılmaz.senin çok istediğin şeyler Allah katında senin için hayırlı değilse bunları zaten nasip etmez sana.her hayırda bir şer her şerde bir hayır vardır unutma.Allah her şekilde her koşulda kullarına yardım edendir.Merhameti büyük Allahım seni bu düşüncelerinden kurtarsın bende böyle bir dua ediyorum senin için.silkelen ve kendine gel...!

1|0
    0|0
  • Allah kuluna başedemeyeceği dert vermez böle düşünmen çok yanlış hayatta ne için varız imtihan oluyosun bundan normal ne olabilir ki

2|0
    0|0
  • iki parmağının ucunu gözüne koy. bir şey görebiliyor musun dünyadan? sen göremiyorsun diye bu alem yok değildir.. allah varlığınnı zaten hissettiriyor her daim sana şuan nefes alıp veriyor olamana bakman bile yeterli... ayrıca nefsinle ilgili bir konuda tek suçlayabileceğin kendindir...

0|0
    0|0
    • yaşadıklarım yüüznden kendimi suçlayabileceğime inanmıyorum çünkü ben isteyerek yaşamdım

• bende bir ara isyan ediyordum ya allah kabul etmiceği duayı ettirmez zaten sen bunun için dua ediyorsan emin ol birgün olur zaten dert etme

1|0
    0|0
  • isyan etmeyim demişsin ama zaten isyan etmişsin.Eğer müslüman olup ateist olacam diyebiliyorsan zaten seninki bilinçli bir müslümanlık değil padişahlık gibi babadan oğula geçmiş demektir..Biz bu dünyaya imtihan için geldik..İyisi mi dua et ve hayırlısını iste belkide eline geçecek şey hayırlı değildir..Ki zaten hayırlı olsa bile belkide senin imtihanın böyledir.

0|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • allah bile senden vazgeçmiş allah yaratır ama takip etmeyi unutur :D

1|0
    4|2
  • samiyetle söylüyorum; çünkü yok :(

1|1
    4|1
  • Emek ediyor musun da bekliyorsun emek etmezsen bir ömür beklersin

0|0
    0|0
  • Guncellemende bende dahilsem:Yargilamadim canım..sadece ofkeli oldugun icin uzuldum..

0|0
    0|0
  • face'e gel pokelayayım

0|0
    0|0
  • daha onemli isleri vardir belki? herkesle ilgilenmeye kalksa yandi yane.

0|0
    0|1
Yükleniyor...