Şikayet edersem ceza alır mı?

ben az önce 2 arkadaşımla birlikte çarşıdaydım,adamın biri tam yol ayrımında karşıya geçmemizi engelleyecek şekilde duruyordu bizde herkes gibi ardasından geçecektik. Adam bizi gördü 3 kişiyiz zaten görmemesi imkansızdı. Bende en köşedeydim. Tam geçerken adam arkadan pat diye bana çarptı. Hani yavaş olduğu için herhangi bir hasar yok, bende de zarar yok. Yanımdaki arkadaşım bile öyle bir bağırdı ki, karşıdan gelen kadın bile duur diye bağırdı. Ama olan oldu. Şu ana kadar olsa derdim görmemiştir felan. Sonra arabaya baktığımda adamın pis bir şekilde güldüğünü gördüm. Resmen bilerek yapmış. Bende plakasını aldım ve şikayet etmek istiyorum. Eğer edersem ve haklı çıkarsam ne olur ? Para cezası felan mı ? YADA HAKLI ÇIKMA ŞANSIM VAR MI ? Sonuçta adam görmedim de diyebilir ?

0|0
0|13

En İyi Erkek Görüşü

• türkiyede insan hakları adam gibi olsa sana tazminat öder.. hollandada yaşayan bi arkadaşıma araba çarpmıştı çok büyük bişey yoktu ama sürücü hatalı olduğu için arkadaşıma para ödedi.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• eger kamera kaydı ıle kanıtlayabılırsen.. cevredekı dukkanlardan falan.. ceza almasını saqlayabılırsın cunku cınayete tesembüs bılerek ve ısteyerek carpmak..

0|0
    0|0
  • şikayetçi ol tabi bilerek yapmış gibi.

1|0
    0|0
  • 3 kişisiniz yani şahitlerin var ceza uygularlar bence ama araçta hasar yoksa bilemem .

0|0
    0|0
  • İfadesini alırlar da birşey çıkmaz. Görgü tanığı lazım...

0|0
    0|0
  • bayanlar kötü araba kullanıyor adam haklı bile çıkabilir:)

0|0
    0|0
    • Araba kullanmıyordum yürüyordum

• Adam üzerime aniden gelince o anki panikle kaportaya pat küt vurmuştum :D Ama vurmamla ne olacak

• yıllar önce bana da olmuştu...yağmurda yolda yürürken araba bizi çamur içinde bırakmıştı yanımızdan geçince.ben de taşı kaptığım gibi arka camını indirmiştim yere. sonra tabi kaçmıştım can havliyle:)

• mobesse yada guvelnlık kamerası goruntusu varsa elınde olur ama adam gormedım der ozur dıler bosa gıder ne yazıkkı boyle serefsızler aramızda var

0|0
    0|0
  • sen şimdi kaza yaptın ve hemen oturdun buraya yazdın öyle mi?burdan medet alacağına polişs çağırsana ..umarım sarışın değilsindir :)(

0|0
    0|0
    • Ben eve geldim,anneme söyledim.Annem de "Büyütme bu kadar adam görmedim der olur biter" dedi. Bende haklı çıkma olasılığını öğrenmek istedim.Zaten ciddi bir şey olsa plaka elimde.Arattırabiliriz

Dip Not: Sarışınım aslında :O :D

• bilerek yapmış, ama küçük bir olay gibi geldi bana

0|0
    0|0
  • kamera grüntüleri incelenmesi lazım ama haklı çıkman lazım. bu da bir şekil mobbing tarzı

0|0
    0|0
  • kastten adam yaralamaya girer... kamera varsa saatiyle birlikte şikayet et.

0|0
    0|0
  • agzını burnunu kıracak bi adam yokmuydu ordaa şikayet ettigine pişman olurssun boş ver

0|0
    0|0
  • şikayet et ceza kessinler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...