Düzenli spor yapanlara soruyorum, spor yaparken... ?

ısındıktan sonra esneme yapıyor musunuz

ben ısınıp fitness hareketlerini tamamlayınca esniyorum sadece ve soğumak için bir şey yapmıyorum. yanlış mı yapıyorum acaba?

:)

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Soğumadan önce de esneyebilirsin sorun değil ama öncesinde esnemezsen kasların zarar görmeye yatkın olur antrenman sırasında

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• Tuhaf

0|0
    0|0
  • Doğru yapıosun kaslarına efor sarfttıkten sonra. esnersen kas kütleni cizdirirsin. aferin*

1|0
    0|0
  • önce koşu bandı sonra bisiklette ısın, sonra esneme hareketlerini abartmadan da yapsan olur. Çünkü koşu ve bisiklet yeterince vücudun her yanını ısındırıyor.
    bu ısınma da;yaklaşık 40 dk. kayı bulursa çok iyi olur.

0|0
    0|0
  • Spordan önce gerdirme, sonra esneme yap. Gerdirme demek mesela uzan dur, yaylanma, yaylanırsan henüz soğuk olan kasları yırtabilirsin. Yine dizleri kırmadan ellerinle ayaklara uzan, bekle, nefesini tutma. Ama spordan sonra aynı hareketi yaylanarak yap. Diğer hareketleri de bu prensipte yap. Önce yaptığın gerdirme vücudunu spora hazırlar, spordan sonra yaptığın esneme de kaslarda kaktik asit birkmesini engeller. Laktik asit soor sonrası kas acılarına sebep olur... İyi sporlar...

0|0
    0|0
  • esnemen yeterli

0|0
    0|0
  • Olabilir zaten kasların ısındığına zaman fazla hareketlerde boşluk verme bölge değiştirilen biraz dinlen

0|0
    0|0
  • Ağırlık çalıştıktan sonra esneme yapıyorum ben

0|0
    0|0
  • esneme değildir o esneme olsa duramazsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bwnce yanlış esne daha sonra başla spora

0|0
    0|0