Hiç yaptığı dedikoduyu kabul eden bir kadın gördünüz mü?

Hiç yaptığı dedikoduyu kabul eden bir kadın gördünüz mü ? Bu sitede de böyle. Bana birisi bir durumunu anlatırken mutlaka bir başka kişiye başlıyor saydırmaya. Ondan sonra da ben uyarınca :" eee ne var bunda, ben olanı söylüyorum " diyor. E mübarek zaten olan şeyi söylemek dedikodu olur. Olmayan bir şeyi söylemek iftira olur. Kadınlar neden bunu anlamak istemiyor ? Ondan sonra da klasik laflar. Falancaya saydırdıktan sonra da : "bilirsin, ben dedikoduyu hiç sevmem" masalı

Anlam ve önemi ile ilgili hadis-i şerif : Gıybetten sakının; çünkü gıybet zinadan daha şiddetlidir. Kişi zina edip tevbe eder de bir daha yapmazsa Allahü teala onun tevbesini kabul eder. Gıybet edilen, gıybet edeni affetmedikçe, affolmaz. ( Teberani )

0|0
13|3

En İyi Kız Görüşü

• Afolunmaz cunku kul hakkina girior sanirim..

Nefret ederim..dedikodu yapilan ortamdanda kalkar giderim..etrafimda bise olsa ve biri bana sorsa bile bilmiorum derim..veya biri bana dedikodu yapmak istese duymak istemiorum derim..

Ama su var..benim basimdan bi olay gecse anlatirim..ama bu bi baskasiyla alakali değil..benimle alakalidir..isin icinde baskasi olmaz..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• sivom benim, abdestsiz gezmeyenim, bir allah'a bir de bana tapanım. boşver buları. gel el ele verip süleymaniye de 2 rekat kılalım. gönülleri bir edelim. haydi iman dolu yarim <3 vir elini

4|2
    3|0
  • Gıybet eden üç şey yapmış gibi olur

Erkekse annesiyle zina etmiş gibi

Kadımda babasıyla etmiş gibi günaha girer

Gıybet ettiği kişiden helallik istemeden cennete giremez

Hadis-i Şerif

Edepsizdir milletin hakkına riayet etmez çok konuşur,çok uyur,çok yer...İmam Gazali'nin dünyevi gıybet görüşü:)

Kim emanete riayet edip yerine getiri,insanların şeref ve haysiyeti hakkında konuşmaktan uzak durursa işte gerçek adam odur...Bu da gerçek bir adam olan Hz.Ömer'in sözü

İstisna durumları da varmış ama;mazlum ilgili makamda hakkını arıyorsa ,bir kötülüğü ortadan kaldırmak veya kötü yolda olan bir kimseyi doğru yola sevketmak amacıyla şikayette bulunmak,dini bir konuda ilgili makamdan görüş almak,başkalarınımuhtemel bie kötülük veya zarardan korumak için haber vermek...

Özetle;dilini tutan kurtuldu:)

0|2
    0|0
  • çok ayıp ediyorlar ama

0|1
    0|0
  • Züğürt tesellisi olanı söylemekmiş miş:)) Dedikodu yaptığını kabul etmeyen kişi sanıyor ki günahını da kabul etmiyor:) Ben ikisini de kabul ediyorum.Çok pis dedikodu yaparım tırsın benden.

1|1
    0|0
  • Ben dedikodu yaparım ama sitede kolay kolay yapmıyorum.

Dedikodunun boyutlarını aşanlar var sitede bizzat tanıyordum bir zamanlar kendilerini ;))

Reelimde de arkasından konuştuklarımı yüzüne çekinmeden söylerim insanın ister affetsin ister affetmesin.Hareketlerini düzeltsin karşıma öyle çıksın yeter.

Şimdi dedikodu değil benimki tam olarak aslında çünkü yüzüne söylemesi yemeyecekleri konuşmam.Onun dışında dedikodu candır erkekler de yapar bilirim :D

0|1
    0|0
  • Hocam, ilgili söylemlerinizi ailecek gülerek karşıladık. Takipteyiz sizi.. Bu arada ben hiç dedikodu yapmadım, yapmak için ne yapmalıyım? Affedilir miyim sizce?

sevgiler. link

0|1
    3|0
  • Sanallar için yaptıklarımız sayılıyor mu? :]

Beşledim.Kişi hakkında olanı söylemek dedikodu ama kötü niyetliyse değil mi? Normal de değil yani, ''X şöyle yapmıştı sende oyle yap'' hesabı olanlar olmaz o zaman diğ mi?

1|1
    1|0
    • Kişinin arkasından konuştuğun eğer onun duyduğunda hoşuna gitmeyecek bir şeyse dedikodu olur. Hoşuna giden bir şeyse dedikodu olmaz.

• Tamam eyvallah çiçeğim.

• Kızım hissi mi kalmış nokta atışı çakmış lafı adam :D

• herkes dedikodu yapar kız erkek yaşlısı genci fark etmez dedikodu yapmayan insan yoktur günah veya değil farketmiyor

0|1
    0|0
  • FEC bizden bahsediyor sivoo :D

1|1
    1|0
  • Neden genelleme yaptın ki? Sanki siz erkekler meleksiniz ve bu yazdıklarını yapmazsınız..

1|1
    0|0
  • Mümkün olduğu kadar yapmamağa çalışırım yaptıysam da Allah affetsin

0|1
    0|0
  • Erkekler çok ağzı kapalı kutu.

0|1
    0|0
    • İş başka konulara geldi mi bülbüller mübarek..

Erkek muhabbetlerini bir görsen aklın durur :S

• Bu kadar profesyonel hırsız bunlar işte :D

Hem rol çalıp hem de seni suçlarlar..

Erkekler Ne Diyor 3

• onların işi ahirette çok ama çok zor, biraz arştırıp kendilerine nasıl bir kötülük yaptıklarını anlasalar dehşete kapılırlardı.

4|1
    0|0
  • Bayanlar değilki erkelerde çoğu zaman yapıyor haklısın

bazen istemsizce muhabbet arasında unutarak söylediğimiz yada söyledikleri oluyor

ALLAH affetsin

0|1
    0|0
  • Bişeyler yazacaktım ama su kar sinirlerimi bozdu, yönetimin dedikodusunu mu yapsak biraz?

1|1
    1|0
Yükleniyor...