Bilim ve teknolojik gelişmeler ne kadar meraklısınız?

bilim ve teknolojik gelişmeler ne kadar meraklısınız?

sadede okuyup geçiyormusunuz?

yada okuyup üzerinde düşünüyormusunuz(bugün -yarın- olacaklar v.s)

yoksa diziler daha keyifli o yüzden umrumda değil, kullandığım pc veya içtiğim ilacı kim nasıl yapmış umrunuzda değil mi?

Güncellemeler:
not= bu soru kısıık bolumune koymamın nedenı- arastırma ve ogrenmenın kıslıkle baglantılıgı oldugunu dusundugumdendir.
bı kac bılımsel gelısmeye örnek:

link

link
az bırazda not verın yahuu :) daha cok cevap ıtıyorum cunku

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Çok düşünürüm, sebebi ise normal bir insanın bile bunları anlayabilecek ve geliştirecek bir beyine sahip olduğuna inanıyorum.. Günümüzde telefonların kablosuz olarak sarj edilmesi yavaş yavaş gündeme geliyor.. Ben bunu 4 sene önce Fizik öğretmenim ben ve bir mühendis olarak düşünce tasarı olarak çıkarmaya bile çalışmıştık :)

0|1
    0|0
    • bende 97 de elektırıgı kablosu ıletıcem yapabılrıımyardım edın demıstım. ve ınsan yapımının ınsanlar tarafından mumkun oldugunu soyledıgımde delı damgası yemıstım.

ve dedıgın gıbı saglıkı her beyın bilime ve uretıme katkı saglayabılır

• Tabiki de.. 97 size bunu diyenlere nicolas tesla bunu 1880 lerde falan buldu.. 1 Metre uzaklıktan tam 50 watt kablosuz bir şekilde iletebilmiştir.. 2006 yılında ise 2 metre uzaklıktan 60 watt'lık bir ampülü yakacak kadar geliştirilmiştir..

• 2006 dakı haberı gordugumde bı yandan cok uzulmustum. ben yapabılrdıım dedıgımde . ala ılerletılıyor olması ayrıca sevındırıcı. son olarak nfc teknolojısı son gelsımı.. sadece temasla sarj edebılen cıhazlar. yahında kablosus bır cesıt wi-mantıgıyla calısan elektırıklı ev aletlerı :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Aslında ilgimi çeker, bu yolladığın tarz belgeselleri izlemeyi falan severim ama kendi bölümümle o kadar alakasız bir konu ki okul derslerinden bunlara vakit bulamıyorum genelde. (Bölümü az çok alakalı olanlar açıp izler onlar için mesleklerine de katkısı vardır o açıdan ) Ama denk geldikçe izlerim büyük keyif alarak, küçüklüğümden beridir. :)

0|1
    0|0
    • aynı duurumdayım.. sureklı gelısme hıssı ıcındeyım .. belgesellerden makalelere kadr okumak ve syretmek tutku halıne geldı.

• gelecek nesil biziz sanırım geliyoruz ağırdan işte önemli tabi :D

• Sen bizi ne sandın beyaa evde yatıyom ne teknolojisi ?

0|1
    0|0
  • Evet meraklıyım

0|1
    0|0
    • hangı dallar seın ılgını cekıyor? sureklı arastırıyomusun?

• Merak etme sen

• ok.. bana saldırmadıgn surece sorun yok :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Çok çok ilgileniyorum.Misal son ilgimi çeken soru şudur?Neden ABD'li Google,İngiltere'nin AMD mikroişlemcisini Android telefonlar için seçti de yine ABD'li olan İntel'in mikroişlemcisini seçmedi?Bu kararın açıklaması yapılan ekonomik sebeplerden çok siyasi ve stratejik sebeplere dayandığını düşünüyorum.Bu gelişmeler öyle bir hal alabilir ki büyük devletlerin genel stratejilerini bile değiştirebilir.Bilemezsiniz.Bu yüzden takip ediyorum.Ve yorumluyorumÇünkü siyaseti,hayatımızı,kısacası herşeyi kullanımdan da öye doğrudan etkiliyor.

0|1
    0|0
    • googlenın , amdyı secmesı kurseler ekonomı icın abd tarfından bılıncı olarak yonlendırımıs olabılır- degılse bıle google alt segmenlerede ulasmak cıın kulandıgı bı yol oarakta yrumlanabılır..

bılım ve teknolojık gelısmeler - toplumu etkıledıgınden dırekt sıyası surecıde etkıler (sılahlanma ve bılısım gelısmın ukerlerdekı teknolojık gelısımı)

Turk toplumunu cogunlugunun bılımsel gelısıme acık olmasını dılerdım sen ve buraya yazan ve yazmayan bılım severler gıbı.

• Biz maalesef bilimsel gelişmelere açık olmayı onu alıp kullanmak olarak algılıyoruz.Bu açık olmak değil.Ondan faydalanmak/tüketmektir.Esas olan temelden alıp gelebilmek.

• Bilimi severim. Özellikle uzay bilimini. Bu bilim insanları olmasa kıçlarına gieyecek don bulamazlar birde ukalaca eleştirirler beyin özürlü hıyarlar.

0|1
    0|0
    • katılıyorum. bırak merkı sevgısı veya ılgsı olmayan ınsanalara ben aynı seyı soyluyorum da anlamakt gucluk cekıyolar.

• eskiden ilgileniyordum ama artık pek ilgimi çekmiyor,

0|1
    0|0
Yükleniyor...