Facebook'a yeni rakip Diaspora mı?

Bugün için hemen herkesin bir Facebook hesabı bulunuyor. Ancak Facebook hesabını 3 sene önce açan bir kullanıcı, birçok kez Facebook'un baştan sona değiştiğine şahit olmuştur. Elbette bu değişim, gerekli olduğu kadar kullanıcılar için de zaman içinde oldukça can sıkıcı olabiliyor.

Bu bağlamda hem kullanıcıların güvenliğini yenilendikçe Facebook'un düşünmediğini öngören ve yeni arabirimiyle kullanıcıların Facebook'tan rahatsız olduğunu düşünen Diaspora isimli bir grup, kendi sosyal ağını kurdu ve davetiye yolu ile yayılmaya başladı.

Henüz Alpha aşamasında olan ve özellikleriyle Google Plus'ı bir hayli andıran Diaspora, fotoğraf ve diğer içerikleri kullanıcıların dilediği arkadaşıyla paylaşabilmesini sağlarken, güvenlik de yine bu ağ için önde gelen bir etmen olarak nitelendirilebilir.

Şu an için davetiye yolu ile yayılan siteye ulaşmak için link

CHIPONLINE

Belki ilginizi çekebilir .

Güncellemeler:
link

Google Plus vs Facebook .

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• 2008te açmistim facebook hesabimi ve gerçekten ilk değisimde kaybolmustum hiçbirsey anlamamistim ve cok sinirlendim. Ama alistim, hos ilk basta yadirgiyorz ama. Bu arada kolay kolay baska bir sitenin fb'u geçebileceğni düsünmüyorum çünkü artik herkes facebbokta butun çevre o sitede 5 yila anca bu kadar insani tekrar litenize ekleyp haberlesirsinz ve alisik oldğumuz seylerdende vaz geçmek zordur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• vay be güzelmiş:)

0|0
    0|0
  • ilginç bir ara inceliycem facebookta hesabımız yok ama belki bunda olur.

0|0
    0|0
  • facebooka rakip olacağını ne yazık ki sanmıyorum ümit ediyorum ama olmaz

0|0
    0|0
  • 2007'de açmıştım facebook proflimi ve her değişimde daha da çok delleniyorum. tekelleşmeye hayır diyoruz ve yeni profiller açıyoruz :))

0|0
    0|0
  • 2008'de açmıştım ben o zaman anasayfa değiştiğinde bile dellenmiştim ama facebook bunu bize alıştırdı.

0|0
    0|0
  • bunu bilmiyodum denemek lazım

0|0
    0|0
  • kesınlıkle facebookun yerını tutmaz ..

0|0
    0|0
  • Facebook'u geçebilecek bir babayiğit site tanımıyorum.

0|0
    0|0
    • bu bize bağlı bir şey. google plus önü açık ve alt yapısı çok daha iyi.

Erkekler Ne Diyor 3

• fransada ermeni diasporasıına mensup gençlerin kurduğu yaklaşık 3 5 senedir faal olan bi sosyal paylaşım sitesi rüzgar kayadan tozunu alır misali taklit ederek aslını geçebileceğini sanmıyom

0|0
    0|0
  • Tutmaz. Facebook benzeri olduğu sürece bunların hiçbiri tutmaz. Yeni birşey yapmaları gerek. Twitter gibi.

0|0
    0|0
  • ya sorma değiş allah değiş... yakında bu face için zaten ünv. ler bölüm açacak:D

0|0
    0|0
Yükleniyor...