Kickboksa baslamali miyim?

20 yasindayim. Boyum 1.80 kilom 100 civari. 16 kilo verdim ve hala kilo vermeye devam ediyorum. Gecenlerde yasadigim bir kac olay yuzunden kickboksa baslamaya karar verdim. Kendimi savunabilmek istiyorum. bir kac arkadasima danistim kilomun fazla oldugunu zayifladiktan sonra baslamam gerektigini soylediler. Baska bir arkadasimda basla dedi zayiflarsin, boyun uzun oldugu icin engel degil dedi. Esnek bir vucudum var zaten ama yine de kararsizim. Siz ne dusunuyorsunuz?

0|0
15

En İyi Erkek Görüşü

• yalnız kickboks gibi bir spor dalıyla bir erkeği dövebilmen için birkaç yıl gerekir açıkcası bu spora başlayan bir erkek için bile bu süre gereklidir. Eğer güvenlik açısından başlamak istiyosan tam bilmiyorum ancak bıçak, şok cihazı job vb. gibi aletlerin kullanımının ve savunmasının verildiği kurslar var oralara başvurmanı öneririm.

0|0
    0|0
    • Ben zaten 1-2 ayligina degil uzun bir sure icin istiyorum bunu. Daha once defalarca indirdigim erkek oldu ama hep bir tarafimi sakatladim. Teknik bilmiyorum anlayacagin

• Tabi uzun sürede iyi bir yerlere gelirsin ama bu süre zarfında kendini korumak için biber gazı, elektroşok vb. aletleri taşımanı öneririm

En İyi Kız Görüşü

• Sporla vucutsekle girer. Yaninda dengeli beslenirsen zayiflarsin

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Boy ortalaman ve kilo normun çok fazla değil sınırlardasın. Fakat savunma sporlarında üstün körü bilgi almak yerine bu işi yapanlardan bilgi alırsan hem sağlığın hem vücut potansiyelin açısından daha doğru bilgi alabilirsin. 😕

0|0
    0|0
    • Haklisin. bir hocayla konusmak en mantiklisi

• Doğru düşünüyosun

0|0
    0|0
  • Yaparken zayıflarsın bence ben öyle diyete falan inanmam spor ile formuna kavuşursun

0|0
    0|0
    • Normalde cardio falan yapiyorum kickboksu kendimi savunmak icin istiyorum ben

• Onerebilecegin baska bir spor var mi?

• Ben de bu işlerin içindeyim bayanlara wing tsun öneriyorum pratik ve kullanın alanı geniş kick boks da ne kadar güçlü vurursan vur karşındaki erkek olduğu taktirde o kadar etki etmez

• Fizik baya saglammış kickboxa ihtiyacın mı var niye?

0|0
    0|0
    • Evet var

• Valla kapışsak yenersin beni bu cüsseyle

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...