Evleneceğiniz kişinin mesleği ne olsun isterdiniz?

herşeye gerçekçi gözle bakalım. şu an hayatınızda olan sevgili/sevgililerinizi silin ve hayatınıza yeni birisini sokacağınızı düşünün. hangi meslekte çalışıyor olmasını tercih ederdiniz?

• Asker/Polis
    25% (60)9% (22)17% (82)Oy Ver
  • Doktor/Hemşire
    22% (53)32% (79)27% (132)Oy Ver
  • Öğretmen/Öğretim Görevlisi
    17% (41)33% (82)25% (123)Oy Ver
  • Bankacı/İşletmeci
    12% (28)11% (28)11% (56)Oy Ver
  • Patron
    24% (57)15% (37)20% (94)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
kadınlar parası çok olan diyor erkekler çoluğuma çocuğuma baksın yeter diyor :) hangi cinsiyet daha masum sizce :) ayrıca kimse asker polis seçmemiş... evet vatanı korumak riskli maalesef..
+1 verdim arkadaşlar herkese. cevaplar için teşekkürler. iş adamı olsun, şirketi olsun, çok parası olsun diyenlere diyorum :) sizin neyiniz var ki?

0|0
212|131

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 212

• normal insan olsun. sagi solu olsun. nesesi üzüntüsü olsun. merhameti sefkati olsun. öfkesi olsun ama hemen sakinlessin. insanlara faydali olmak icin bir seyler yapsin. iyi bir es ve daha iyi bir baba olmaya calissin. her zaman insanlarla sefkatli ve saygili bir sekilde konusmaya calissin. namus anlayisi olsun. mahallesinin arsiz kizlarina bile üzülsün. cok saglam bir ahlak anlayisi olsun. bu dünyada gecici oldugumuzu, ve hayatin maddiyattan ibaret olmadigini iyi idrak etmis bir insan olsun. maneviyati güclü olsun. cok düsünsün cok sevsin. kavgasi, öfkesi bile özlensin. deli dolu da olsun. sacma islerde yapsin. denesin bir seyler ugrassin cabalasin dayfadli olmaya calissin. cok okusun cok anlatsin ben oturup dinleyeyim. hem es, hem hoca, hem egitimci, hemde bana ve cocuklarima örnek olsun. iyisiyle kötüsüyle benim olsun. doktor patron olmasina gerek yok.ailesine önem versin cünkü öyle deger verdigi kisileri gecindirmesini de bilir. ama okusun sürekli okusun. diplomasini 40 yasinda alacak olsada okusun. bir seyleri düzeltmek olsun amaci. Allahin rizasini kazanmak ve kimsenin hakkina girmemek olsun önemsedigi seyler. baba olsun, es olsun daha önemlisi "insanmis" diye herkesin razi olabilecegi insan olsun

0|3
    0|0
    • inşallah buraya yazdığının milyon katı daha iyi bir insan ile hayatını birleştirirsin ağzına klavyene sağlık :) teşekkürler

• Bu tür kalıpları anlamıyorum,doktor olsun ,mühendis olsun bunun bana + sı ne ?sadece kocam şu mesleği yapıyor diye mi bu çaba?Gereksiz... eğer bir gün evlenirsem evleneceğim adam ne iş yapıyorsa kabulümdür, sadece ince nokta şu ki sevdiği işi yapsın çünkü sevdiği işi yapması bana ve ilişkime yansır .Doktor olmuş,pilot olmuş,öğretmen olmuş ne önemi var..

5|5
    3|0
  • Çalışsın,çaba göstersin emek harcasın.Boş duran insanı hiç sevmem.

İlla da bir meslek olacaksa yazar olabilir.

2|4
    1|0
  • bence sorumlu ve degisik olsun isi. ama yolcu olmasin. ben yanimda isterim ya da yakinimda. eve gelsin, donsun. avukat, hakim, doktor ya da is adami olabilir. yeterki isini sevsin ve iyi yapsin. ozaman o mutluysa bende mutluyum. is hali eve yansimasin. 2isini ayri tutsun. o menmun olsun, kalsin ve onun huzuru eve de yansir.

1|1
    1|0
  • Insan olsun, dagda cobanda olsa insan olsun. Gonlu zengin olsun. Neyleyim konumlu isi olupta beni hayvan yerine koyan kisiyi!..

Evimin erkegi olsun, Cocuklarimin babasi yeter bana!

0|5
    1|0
  • Mantıklı düşünüyorum , çok peynir zeytin tükettiğim için şarküteriside olabilir diye düşünüyorum .. şarküterici olsun ...

1|2
    1|0
  • iki cinsiyette masum değil malesef...erkek evine çocuklarına bakacak bi kadın olsun ister..olur ama bi müddet sonra sıkılır dışarı kaçar.. kadın paralı olsun onu çok sevsin çocuklarına iyi bir baba olsun ister ama hepsinden fazla fazla olur oda sıkılır dışarı kaçar..kısacası kimse kimseye yaranamıyo...kimse ne istediğini bilmiyo...ama ben asker olsun isterim çünkü bende asker olmak isterdim..

1|1
    0|0
  • mühendis . zaten öyle <3

1|1
    1|0
  • ben öğretmenim, erkek arkadaşım asker

2|2
    1|1
  • ülkede bu şartlar varken memur olmalı .. saat 4 te işten çıkıyorlar , paraları az yada çok dahi olsa

bin kaatt özelden iyidir. ssk lar gerçek maaş üzerinden yatırılıyor. ve daha bir sürü şey.

bayda bayanda ... özele sırt dayanmaz. MEMUR olsun çamurdan olsun

1|2
    1|0
  • adam olsun .

valla bu devirde bulmak zor .

2|6
    1|0
  • doktor,avukat,asker,polis filan olmasın öyle çok yoğun olup evi boşlamasın. sıcacık yuvamızın direği olsun yeterli.

3|2
    0|2
  • Meslekle adam olunmadığını, tam tersi yaşadığın tecrübelerle adam olunduğunu bildiğimden, böyle bir seçim yapamayacağım.

..ve gayet "gerçekçi gözlerle" bakıyorum.

2|3
    0|0
    • :)) ayakta alkışlıyorum gerçekten. bir kız böyle birşey yazmışsa gerçeği görmüştür nazarımda.

• eşim mühendis olsun bende öleyim analitik düşünsün çok duygusal olmasın sağlıkçılara gıcığım elindeki bilgiyi ve makamı diğerlerinden üstün olmak için kullanıyolar sanki geberip gitmicek herkes falan

0|1
    1|0
  • ne olursaa olsun sevsin yeter :)

2|3
    2|0
  • ulan ekmeğini kazansın muhtaç etmessin kimseye meslek önemli değil de adam olsun adam o yeter...

2|4
    1|0
  • farketmez...yeterki iyi bir es iyi bir baba ...aylemin direyi olsun...hep basucumuzda olsun...ne is yaptigi onemli degil...alin teriyle kazanan helal lokma girsin ayleye gerisi bos...

2|2
    0|0
  • sosyal hizmetler okuyorum çocuk esirgeme kurumunda calısan sosyal hizmet uzmanı olsun istiyorum. kendimi bu alanda geliştiriyorum.1 evlendım boşandım 8yıl bitti.27 yasındayım hayırlısı vrsın Allah ahlaklı namazında krakterli yeridne saymayan kendini geliştiren kulturlü şartım yok ünv okuyup ogretmen olması ama cocuk esirgemde calşacam uyumlu oluruz dıye dusndum

1|2
    1|0
  • sayfayı sonuna kadar okuyamadım bile yahu bu ne meslek furyasıdır anlamadım gitti kimi der savcı kimi der hakim kimi der subay kimi der doktor ADAM GİBİ ADAM OLSUN ADAM !

1|2
    1|0
  • cinsel terapist olabilir :P sosyolog, avukat, öğretim görevlisi olabilir, bence çok çekici. parası çok önemli değil, yuvarlanalım yeter :)

1|1
    0|0
  • adam oLsun, saglam karektere sahip,vicdanli , e$ine bagLi olsun yeter benim iciin

meslegi önemli degil ... s

3|2
    1|0
  • Ogretim gorevliligi olabilirdi. Hepsi oyle olmasa da, bu meslektekilerin, her acidan kendini gelistirmesi gereken insanlar oldugunu dusunuyorum. Genel kültür, konuşma, empati ( malum ogretmenlik), oturma-kalkma... Yani oyle iste :)

1|1
    1|0
    • niye öğretim görevlisi olackmış :) zamanla herşey olur dünya fani

• Ben o son mesajı bi arkadaşın yorumuna istinaden yazmıştım, fakat saldırgan bulmuşlar demek ki kaldırmışlar arkadaşın yorumunu. Benim açımdan problem olmadığı için kaldırmamıştım, ama kaldıran arkadaşa teşekkür ederim yine de:) De benim de mesajımı kaldırsaymış iyimiş, böyle kendi kendime konuşuyor gibi kalmış meajım aşagıda:)) Neyse, bakalım olacagız inşallah:)

• gerçekçi olmak gerekirse işsiz olsun filan diyemeyeceğim bir ailede parasız mutlu olunmaz hele bir de 21. yüzyılda isek herkes gibi benimde isteklerimi karşılayabilecek bir maddi durumu olmalı.her şey para değil diyeceksiniz işte ama o işler öyle olunmuyor 1 2 ay geçince maddi sıkıntılar başlayıp eşler birbirine doyunca geçimsizlik ve erken boşanma sorunları çıkıyor ha birde çoçuk var .

kısaca evleneceğim birisi ağır olmalı benim altımda olmamalı hakim savcı iş adamı gibi

1|1
    1|0
  • Hiçbiri,insan olsun yeter. "Beni sevdiği sürece, aç kalabiliriz.Evsiz olabiliriz, parasız olabiliriz" diyim anlayın.

0|2
    1|0
  • Zaten sorunda şu anki sevgilinizin mesleğini sormamışsın yeni biri olursa onun mesleğinin ne olmasını sormuşsun bende ona göre cevaplıyorum kendi işinin patronu diyorum küçükte olsa kendi işinde çalışmasını isterim birinin altında çalışmasını istemem.

0|1
    1|0
  • tabiki önce sayggılı..yalansız..biraz ilgili olsun sonra olursa YUNUS POLİS iidir :D

0|2
    2|1
  • savcı hakim

1|2
    1|0
  • kendi mesleğim hemşire olunca bende kamudan birini istiyorum tabiki :) asker,polis,öğretmen,avukat,doktor vs vs :))

0|1
    0|0
  • Her ihtiyacim oldunda onun Yapa bilecegi meslegi olsun dermisim...esimin Meslegi Yok hayirli para kazansin o yeter

1|1
    1|0
  • Sabahları doktor, akşamları mimar, haftasonu da mühendis olsun seçim yapamadım <3 Ee elime ne zaman ulaşır ? Ha bide kargo parası ödüyomuyuz ? :D

1|2
    1|0
  • Kızlar Devam
    182

Erkekler Ne Diyor 130

• Fark etmez. Helal kazansın yeter

7|4
    2|0
  • samuray bir kız olsun. gerektiginde intihar eden

2|1
    1|0
  • Polis olmasın kör kurşun felan denk gelir, beni çok üzer... :/

Hemşire olmasın, hergün başkasına yardım amaçlıda olsa dokunacak kıskançlık var bende :D

Öğretmende olmasın, öğrencisi veya veli felan sarkıntılık yapar fena olur :D

Bankacıda olmasın, hergün başka bi abaza dikizlemeye kalkar, kaldıramam bunu :D

Patron olabilir, ama o zamanda bana üstünlük taslamaya kalkarsa :D

EEEE benm eşimin işi ne olcak peki :D :D

2|1
    1|1
    • işsiz olsun :)

• bebek yoğun bakım hemşiresi veya ameiyathane hemşiresi seçebilirsin bak bebeklere dokanıyor çünkü ...o zaman paranı güzelce kazan hanımın çalışmak zorunda kalmasın en güzeli buda hayat şartları zor diye bayanlarda çalışıyor işte

• Çok mantıklı konuştun :)

Tmam kararım bu :)

Bu olsun, ama şimdi ki sorun öylesini nerden bulucam ben ? :)

• Aynen aynen ... Beni sewsin bana bağlı olsun çocuklarımın anası kalbimin Sultanı olsun çalışmasın ALLAH a şükür ben çalışıp para kazanabiliyorum kıt kanaat geçiniriz LÜX YAŞAM istemeyecek tabi...

1|1
    1|0
  • İsteyen gerici desin , yobaz vs. desin farketmez . Eşimin çalışması taraftarı değilim , ama illaki çalışcam dersede kendisine ait bi tuhafiye , bujiteri veya çanta dükkanı tarzında mekanı işletebilir

0|1
    0|0
  • mirasyedi...asdfghjklş

0|1
    0|0
  • Evde cocuklara annelik yapacak zamani birtek ogretmelik meslegi sunuyor maglesef.

Geri kalan islerde aile aksamlari yatmadan once birbirlerini goruyorlar.Ama yiilarca yaramaz cocuklarla ugrasmak da pek cok kadini zman icinde birhayli sinirli yapabiliyor.

1|1
    1|0
  • öğretmen olabilir çok yoğun tempoda olmadığı için bana vakit ayırabilir yada sanatçıda olabilir kendisini ifade etsin ve kendi ayakları üzerinde dursun benim için kafi

1|1
    0|0
  • Benim maddi açıdan durumum iyi olursa evleneceğim kişiyi maddi yönden hiç kısıtlamam gezip tozup alışveriş yapmasını isterim yada kendisine ufak çaplı kıyak bi mekan açar patron yapardım. Maddiyet yeterli değilse birlikte çalışabileceğimiz kendimize ait birşeyler açarım. Ben eşimin iş açısından kimseden laf duymasını alt konumda kalmasını katiyen istemem.

1|1
    0|0
  • bir meslegi olsun yeterli bence.Bu zamanda tek basina ev gecindirmek zor.

0|1
    1|0
  • Benim gibi Öğretmen olsa iyi olur .ama çok da önemli değil.düzgün bir insan olsun, kalbi temiz olsun yeter.

0|2
    0|0
  • İyi bir anne olduğunu varsayarak öğretmen olmasını isterdim,bayanlara çok yakıştırıyorum öğretmenliği.Zaten ilk öğretmenimiz annelerimiz sayılır.

1|2
    0|0
  • Atom mühendisi olsun. Evde hidrojen bombası falan yaparız.

0|2
    1|0
  • evliyim ama evli olmasyadım eğer evleneceğim kişinin mesleğinden çok kişiliğine herşeydenönemlisi bana olan sevgisine bakardım meslekler insanı yanıltır mesleğe göre evlilik olsaydı çoğu kişi bekar kalırdı aşk meslek meslek tanımaz. çöpçüye bile varırsın yeterki ayaklarını yerde kessin

1|1
    1|0
  • EV KIZI ...

Bir çok meslek yapan hatundan +++ çok bence...

2|1
    1|0
  • kraliçe olsun :)

1|1
    1|0
  • Mesleğe hiç önem vermem ama kendini geliştirmiş birisi olmasını isterim eğer illa bir işte çalışacaksa bayana yakışır bir iş olsun da gerisi boş, öyle zengin olsun, işi olsun gibi isteklerim olmaz.

0|1
    0|0
  • olacak çoçuklarımıza iyi bir anne olması iyi olur

0|1
    0|0
  • hayırlısı olsun ama memur olursa iyi olur hani , nedense hosteslere bi sempatim war ama bi hostess le evlenmek pek mantıklı gelmez

1|1
    0|0
  • Bana iyi bir eş çocuklarıma iyi bir anne olduktan sonra meslek çok da önemli değil. Haa belli bir mesleği yoksa da sırf bana destek olacak diye de saçma sapan işlerde çalıştırtmam açıkcası. Mesleği elindeyse de zaten kendi ayakları üstünde durma muhabbetine karşı değilim.

0|1
    0|0
  • yazılımcı olsun ilk tercihim :D sonrasında öğretmen üst düzey bir yönetici piskolog yada hemşire diyorum ben sebebse mesleki çekimsellik diyelim ;:)

0|1
    1|0
  • meslek önemli değil zeki kadın olsun benim ömrümü yiyene kadr bilim dünyasının ömrünü yesın :D şaka bı yana 1- zeki kadın 2 - bandana takan kadın <3 <3 <3 nokta ...

0|1
    0|0
  • insan olsun yeter.

0|2
    0|0
  • bankacı olsun ıkımızde bankacı olak

1|1
    0|0
  • Öğretmenlik her zaman daha iy doktorlar ve bankacılar acayip derece stresli oluyor

2|2
    0|0
  • Ev hanmmı olsun.Akşam eve gelince kapıyı açıp üstüme atlasın:)

2|2
    0|0
    • en güzeli aslında

• bak erkeklerin ve bayanların günde tüketmeleri gereken kelime sayısı varmış .. erkeler onu iş yerinde tüketiyormuş eve gelince konuşmak pek istemiyormuş ama evde duran hanım öylemi sabırla senin gelmeni bekliyor ve başlıyor konuşmaya sen konuşmak istemedğin için trip felan atara sonra ne bileyim kavga gürültü böle bir hayal kurdum :)

• Sanatçı olmasını isterdim, güzel sanatlarla uğraşsın. Müzik kulağı iyi olsun.

0|1
    0|0
  • mimar ya da öğretmen olabilir

1|2
    0|0
  • Meslek çok da önemli değil ama Öğretmenim canım benim canım benim diye de bir şey var

1|1
    0|0
  • ben veterinerim sözlüm bana dediki ilk başta seni kabul etmenın en büyük sebeblerinden biri bu dedi oda bankada insan kaynaklarında çalışıyo işi bırakıp ev hanımı olmasını isterdim ama söz geçmiyo illede çalışcem diyo ne yapalım :)

1|1
    1|0
  • Erkekler Devam
    100
Yükleniyor...