Akvaryum ısıtıcısı, anlayamadım.

Selam millet , bugün 7 Adet Lepistes aldım.

26 Derecede durmaları gerekiyormuş akvaryumu herşeyi hazırladım , ısıtıcıyıda koydum filtreyide koydum herşey çok iyi , fakat sormak istediğim birşey ısıtıcının suyu 26 dereceye geldiğini nasıl anlıycam.Isıtıcının ışıgı söndü 3 dk sonra tekrar yandı.

Su acaba ısınmışmıdır şuan taze olarak balıkları koydum suyun üzerine sizce su ısınmışmıdır?

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• şimdi o ısıtıcı zaten normal olarak kendini çalıştırır ısı normal düzeyde olunca söner. tekrar çalışır falan. aldığın balıkları poşetle birlikte akvaryumun içine koy. yarım saat sonra poşetin ağzını aç akvaryumun suyundan alıp poşetin içine koy ve bütün suyu akvaryumun içine boşalt. Isıtıcıyı da kesinlikle fişten çekme.

0|0
    0|0
    • Aynen öyle oluyor teşekkürler hepinize :D Balıklara birde su kabarcıklarından şelale yaptım Lepistesler nası yüzüyor bir görsen suda tam istediğim sıcaklıkta oldu :D

Teşekkürler türkiye. (Çok oyuncu çıktılar hee )

Kızlar Ne Diyor 5

• sen derece ayar kısmından ayarlıyıp koy otomatik ısıtıyo ısıyı merak etme. Bu arada eğer evin kaloriferliyse petek önüne koyma şansın varsa akvaryumu bence geceleri tak gündüzleri çek fişini.Ben öyle yapıyorum. :) Akvaryumları nasıl temizliyceğini ve nasıl su takviyesi yapcağını öğrendin mi? esas önemlisi o.

Not: 13 akvaryum balık var evimde bi sorun olursa yardımcı olurum. ;)

0|0
    0|0
  • Benimde vardi o baliklardan ama aldigimda ole bise demedikleri icin daima oda isisindaydi..7 tanemi aldin :))

Ben 2 tane almistim..disi ve erkek bi kac hafta icinde 72 tane baligim oldu :))

Onlar habire bebis yapior :)

Yavru balik gorunce onlari buyuyene kadar baska kapta akvaryumun icinde olmali..yoksa yiyiolar..

Sen 7 tane aldigina gore akvaryumun yakinda balik dolcak :))

0|0
    0|0
    • Tek sorun akvaryumda dişi yok :P

• Dogrusu kac litrelikti bilmiom ama 1.20 cm genisligi 50 cm da yuksekligiydi..kocaman..herseyi vardi..tas yesillik..magara gibi seyler..deisik baliklarim vardi bide temizliyici balik..akvaryuma yapisik kaliodu camini silio :) cok balik vardi bu yuzden 2 de onlardan almistim ama acaip cogaldilar..bende dagittim verdim isteyenlere.n

• Senin akvaryum benimkinin kaç katıydı acaba 1.20cm öh :D

• Aman aman baliklari yakma.Kullanma klavuzunu oku

0|0
    0|0
  • özel bir ısı ölçer var akvaryuma yapıştırıyorsun ısınını gösteriyor vermesi lazımdı akvaryumcunun :/

0|0
    0|0
  • neden isitiyorsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Isıtıcı tam otomatikse bir şey yapmana gerek yok, o kendi ayarlar. Yarı otomatikse genelde ısıtıcının tepesinde ısı ayarı yeri olur, o ayrı 26 yapman yeterli olur. Bir derece almanda fayda var tabii, ara ara kontrol edersin.

Isıtıcının markası ne bu arada?

0|0
    0|0
  • Isıtıcı onu otomatik ayarlar korkma haşlanmazlar.. :) Kısa aralıklarla çalışıp durur.

0|0
    0|0
  • Termostati var onun. Isisi 26 oldugunda kendisi atar. Sen ustunden 26 ya ayarlaman yeter. Ama kontrol amacli bi derece kullan yne.

0|0
    0|0
  • Akvaryum termometresi yokmu hocam?

0|0
    0|0
  • kardeş bana özel mesaj at sorularını 7 yıldır lepistes bakıyorum

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar benimkinin Işığı yanmoyo su ılığa dondu cevap bekliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...